Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 16 kwietnia 2024, o 09:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2011, o 19:32 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nic dziwnego, tyle informacji podaliśmy, że umysły się gotują. Możliwe, że ktoś czyni coś podobnego z naszych tylko nic nie mówi. Byłem na stronie stojaków do wiertarek, są masywne powyżej 100zł. Gdybym wcześniej taki znalazł to bym zastosował, ale już poprzerabiałem.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2011, o 23:11 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Mam kolumnę z korbką na górze.
Podstawa fi-20cm, po skręceniu wysokość 45cm, rozkręcona 65cm (z korbką).
Posiada blokadę - wajcha z tyłu. Oraz blokadę obrotu. Pełen pręt nośny.
Czyli taka jak w niektórych wiertarkach kolumnowych, ale bez wiertarki :roll:.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2011, o 11:39 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Będzie dobra ;) porządnie wygląda!
Zamocować solidnie do stołu warsztatowego i będzie służyć
jak wierny piesek panu.
Piesek to też zwierzątko, więc współpraca będzie jak trza

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2011, o 18:55 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Semi, nie mocuję jej do stołu. Mam grubą płytę tekstolitową, chyba 1,5cm i do niej przykręcam kolumnę i kuwetę metalową lub do grubej sklejki. Oczywiście wszystko na gumie, aby nie rozbujała mi całego bloku. W mojej bałakupczej ciasnocie i tempie realizacji różnych wybryków technicznych muszę mieć dużą elastyczność logistyczną narzędzi.
Kolumna będzie mocowana dwoma pokrętłami dźwigniowymi, które w każdej chwili mogę szybko odkręcić i zastosować ją do czegoś innego.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2011, o 19:08 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. To Ci kolumna się udała. Mocowanie musi być solidne do stołu. Rzeczywiście, że masywna, na pewno nie będzie luzu. W mojej też już nie ma ponieważ wszystkie wykasowałem. Dziś robiłem frezami nabytymi w sklepie specjalistycznym narzędziowym. Już pisałem odnośnie tych frezów- diamentowe trzpień 3mm długość części roboczej 9mm. Panocki idzie jak w masło. Trzeba uważać aby nie przeholować znaków na szkle. Po prostu rewelacja. Taurus się chowa. Raz z ceną drugi raz z możliwościami pracy, trzeci z ceną akcesorii do obróbki szkła.
Kent jak uruchomisz swoją maszynę to zdaj relację z pracy, wady i zalety pomysłu. Podejrzewam, że również będziesz zaskoczony skutecznością obróbki szkła.
Prowadziłem próby z cięciem butelek brak słów, wzory jakie chcesz można ciąć z łapki, elipsy, kółka ,kwadraty, co duszyczka zapragnie. Kiedyś myślałeś o cięciu linii krzywych w butelce. Bez problemu zrobisz wszyćko.
Serdecznie pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2011, o 19:19 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Albercie, dlatego się zająłem budową tej piłofrezarki, ponieważ mam słabość do pustoflaszek :lol: .

Może ta kolumna jest solidna, ale wcale nie jest duża i masywna, 45cm wysokości(cztery palce w pionie), co to za masa(9kg)? Jest po prostu zgrabna, taka akurat :lol:.
Albert, podaj namiary i zdjęcie tych nowych frezów.

Tak w ogóle, to mam pomysł, aby tą piłoszliferkę nazwać na cześć odkrywcy, Albertynka :roll: :lol: .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2011, o 20:10 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zgodnie z życzeniem zrobiłem zdjęcia i wrzuciłem na galerię. Są cztery rodzaje. Od lewej dwa to są zakupione na allegro po 2 zł za sztukę, jeden mi się zjeździł. Jeszcze pracował ale już trzeba większego nacisku aby szybciej ciął. używałem go dość długo.
Następne dwa od lewej to frezy z węglików spiekanych. Te obrabiają wolniej, ale za to na nich nie ma żadnego znaku, że pracowały. We wcześniejszych postach pisałem ile płaciłem za nie. Takie same kupiłem na allegro znacznie taniej.
Następne dwa od lewej to frezy diamentowe o długości roboczej 9mm śred 3mm
one mają symbol YRK 210-9130K Właśnie dziś nim pracowałem rewelacja.
Pierwsze dwa z prawej to frezy 1,5mm dł robocza 9mm na trzpieniu 3mm. Tymi robiłem próby cięcia to na prawdę idzie jak w przysłowiowe masło.
Symbol YRK 210-9115K.
Tyle co wiem na temat akcesorii i piły do szkła ala Albertynka hi hi.
Zapomniałem wspomnieć, że najlepiej kupować takie frezy którymi można robić od razu otwory w szkle, właśnie na zdjęciach widać, ja wszystkie tylko takie kupuję. Cena jest taka sama.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2011, o 23:03 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Przed chwilą znalazłem polski katalog z tymi frezami. Tylko diabli wiedzą jak je zamówić. Nie mogę dostać się na stronę główną. Jakieś hohliki, czy co?
http://metalzbyt1.home.pl/download/CROM ... zedzia.pdf

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2011, o 10:39 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dobry człowiek z Ciebie :D , więc i ja się podłączę - adres strony to https: na początku. Strona się otwiera bez problemu :D :idea: :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2011, o 11:23 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki Dobry Człowieku, grunt to mieć ew łbie prund ;)
Tylko z wysokim napięciem, bo u mnie dalej wyświetla się "Strona w przygotowaniu" :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO