Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 13:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 14:18 
Offline

Dołączył(a): 24 września 2008, o 02:00
Posty: 9
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Tak czytam, czytam i ...może od początku mam piec ale do ceramiki i wypalam w nim ceramikę. Chciałbym spróbować z fusingiem ale nie wiem jaka jest krzywa wypalania??? I czy można w takim piecu wypalać szkło???


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 grudnia 2008, o 20:32 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Gal, witamy na pokładzie. Myślę, że można. Poszukaj dobrze. Trebor wrzucał cos w dziale "biblioteka".
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, o 12:06 
Offline

Dołączył(a): 24 września 2008, o 02:00
Posty: 9
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki za informację, przeszukam bibliotekę może cos znajdę.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, o 20:25 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
gal napisał(a):
Witam
Tak czytam, czytam i ...może od początku mam piec ale do ceramiki i wypalam w nim ceramikę. Chciałbym spróbować z fusingiem ale nie wiem jaka jest krzywa wypalania??? I czy można w takim piecu wypalać szkło???



Witaj
Byłem na kursie, gdzie w piecu ceramicznym "wypalaliśmy" także szkło. Nie ma żadnego problemu. Jeśli do tego jeszcze masz programator, to nie byłoby żadnego problemu.

Czekam na otwarcie działu FUSING właśnie m. innymi po to by móc omawiać te problemy.
Tu masz wykresy, gdyby były nieczytelne to wrzucę duże pliki.
Pamiętaj jednak, że są to wykresy teoretyczne, lub sprawdzone w praktyce dla danego wyrobu, szkła i tp.
Niedługo wrzucę różnice przy tych samych wypałach a z róznym szkłem dla zobrazowania problemu.
Baw się szkłem bo piękne. powodzenia

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 08:35 
Offline

Dołączył(a): 24 września 2008, o 02:00
Posty: 9
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki Trebor za informację, krzywe wypału są dość czytelne .Tylko nie rozumię tego czasu - w jaki sposób można podnieść tem. pieca w ciagu 1minuty o 200 stopni chyba ze źle to odczytuję
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 10:46 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Może coś źle odczytałeś . Ale w 5 - 10 minut można. Z szybkim podnoszeniem temp nie jest tak źle. 1 czy 15 minut nie robi różnicy.
Podejrzewam, że chodzi o przeskoczenie "stres punktu". Tym się nie przejmój.

W moim piecu mogę zadać taki układ, ale jeśli piec nie wydoli, to dłużej dogrzewa ( lub chłodzi) i po dojściu do właściwej temp dalej realizuje program wg zadanego schematu.
Jak masz jakieś pytania to wrzucaj, bo za tydzień jadę na kurs ( jeśli dojdzie do skutku) to zapytam i dam odpowiedź na forum

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 11:08 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Robercie, właśnie kupiłem dwie formy do fusingu z firmy "Zajdel". Wkrótce coś muszę wypalić. Formy maja maleńkie otworki, ok 1mm. Widać to zresztą na zdjęciach, na stronie "zajdel". Do czego służą te otworki? No i jak zabezpieczyć formę przed wypalaniem? Podejrzewam, że kaolinem. najlepiej chyba w postaci "śmietany", czyli pędzlem. Wiesz coś na ten temat?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 20:46 
Offline

Dołączył(a): 24 września 2008, o 02:00
Posty: 9
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor chyba coś pomyliłem z tą krzywą .Jak na razie to mama jakies doświadczenia ale tylko z ceramiką a tam nie ma odprężania, stresu pkt - jest łatwiej niż ze szkłem. Musze to wszystko jakos poukładać.
Mam jeszcze pytanko np.jak długo taki wypał trwa, a wracając do Twojego wyjazdu to w jakim miescie sie odbywa ten kurs .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 21:46 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
gal napisał(a):
Trebor chyba coś pomyliłem z tą krzywą .Jak na razie to mama jakies doświadczenia ale tylko z ceramiką a tam nie ma odprężania, stresu pkt - jest łatwiej niż ze szkłem. Musze to wszystko jakos poukładać.
Mam jeszcze pytanko np.jak długo taki wypał trwa, a wracając do Twojego wyjazdu to w jakim miescie sie odbywa ten kurs .
Pozdrawiam



Jeśli znasz angielski, to te wykresy Ci bardzo dużo powiedzą o zachowaniu szkła w piecu. Musisz jednak przyjąć te wykresy jako poglądowe - orientacyjne. Każde szkło inaczej się zachowuje, i co innego chcesz osiągnąć , stąd tyle wykresów. Resztę dowiesz się już w praktyce.
Kurs jest (?) w Cieszynie. Przenieśli jego termin na 17 - 19 pazdz ze względu na brak kandydatów.
Tu masz namiary tylko termin został stary.
http://www.zamekcieszyn.pl/pl/index.php ... &Itemid=70

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2008, o 13:18 
Offline

Dołączył(a): 24 września 2008, o 02:00
Posty: 9
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzieki Trebor za informacje
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO