Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 00:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, o 17:22 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Niedawno od znajomego szklarza otrzymałam bardzo dużo odpadów lustrzanych i mam już pomysły na ich wykorzystanie. Mam tylko jak zwykle zresztą, problem z ręcznym owijaniem. Te lustra są dość grube i według sugestii mojego instruktora, powinnam owijać lustra taśmą 7,9mm. Owijarka glastar, którą dzięki wam posiadam, nie obsługuje tej szerokości. Z tego, co się dowiedziałam, tej szerokości nie obsługuje też owijarka inland. Macie może jakiś sposób na ułatwienie ręcznego owijania taśmą 7,9mm ?

Wow mój 100 post :D :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, o 20:24 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Najszersza taśma jaką używałem to 6,35 mm. Stosowałem ją do luster 4 mm grubości. Nigdy nie używałem owijarki i nigdy nie będę używał. Ręcznie owija się dokładniej. Nie robiłbym problemu. Po prostu owiń ręcznie. Nie jest to produkcja taśmowa (nomen omen) i parę sztuk na pewno dobrze Ci pójdzie. Tylko taśma z czarnym spodem! Bo po spatynowaniu będzie świecić miedź spod lustra. Brrr.
Pozdrawiam
Fagonio


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2009, o 16:27 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Myślę, iż Olek zapomiał o Twoich problemach ze wzrokiem.

Narysowałem odręczny projekt prostej owijarki na ciężkie czasy, którą można oczywiście zmodyfikować.
Materiały użyte do jej wytworzenia to : zakrętka od past do zęów - lub inna, kawałek drewna, pinezki, platikowe śruby(do nabycia w markiecie), wszystkie płaskie i cienkie elementy, to plastik z butelki od wody
mineralnej - rozciętej i wyprostowanej w temperaturze kuchenki gazowej itp.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/518 ... f7902.html


Nie wszystko przemyślałem do końca, ale może się przyda, a jak nie to trudno.
Moja strata, która może niektórych pobrata :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2009, o 14:43 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No własnie - lustra - nie mogę tego znaleźć, ale czytałem tu gdzieś, że trzeba zabezpieczyć warstwę odblaskową przed lutowaniem. Pytanie nasuwa się samoisnie - mianowicie czym? Pytanie pomocnicze zadane mimochodem to: jak? :-)
Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2009, o 13:18 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Do zabezpieczania luster jest lakier. Używałem zwykłego lakieru nitro. W A$H jest jakiś lakier, ale jak zwykle trochę kosztuje, a podejrzewam, że to także zwykły lakier nitro tylko sprzedawany jako "ten do luster". Po zabezpieczeniu azotanu srebra lakierem owijamy lustro taśmą z czarnym spodem i możemy lutować. Tylko nie wolno zbytnio nagrzewać brzegów. Trzeba starać sie lutować krótko. Mnie po 2-3 miesiącach wytopił sie azotan w postaci brązowych plam na lustrze i zepsuł efekt. Teraz staram sie robić to inaczej. Lustro mocuję pod szkłem. Np. Ramkę o mniejszych rozmiarach mocuję na lustro, które jest większe. Nie lutuję na zasadzie brzeg lustra do brzegu szkła witrażowego tylko jedno pod drugie. Szkło witrażowe na wierzch. lustro pod spodem. Efekt jest przestrzenny i bardzo korzystny.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2009, o 15:55 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2009, o 02:00
Posty: 35
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kochani do zabezpieczenia lustra można uzyć zwykłego lakieru do paznokci, idę tropem i radą naszego Naczelnego Wodza-Dawida, który pisał o tym w dawien dawnym poście.Pozdrawiam wakacyjno-szkiełkowo!!!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO