Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2011, o 00:08 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2011, o 17:42 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Moniko i... inni
Jak wiesz USA to jakby za miedzą. I tu widzę największy kłopot.
ale zacznijmy od początku.

1. Jeśli zamówienia zbiorowe po EXTRA cenach, to musi być duże, bo jak małe, to każdy sam może zamówić i dostać z jakimś tam upustem.
Ja tam mam jakiś mały skromny kilku $ upust za każdym razem , ale ja kupuję niewiele ok 1000$ rocznie.
2. pomijając już katalogi i cenniki bo to można ściągnąć od razu z ich strony a tam jest wszystko - rozsyłają też katalogi książkowe, no ale zbieranie zamówień to ... koszmar.
Nawet gdy uda się za 1 razem to następne są już coraz mniejsze.
3. Zakładając, że ktoś zbierze globalne zamówienie, musi wyłożyć kasę, a jak znam ludzi to część się wycofa i wykładający ma ... no sami wiecie.
4. czas dostarczenia: samolotem - no do tygodnia, ale ceny!!!
- okrętem to czas do 6 tygodni, ale za to taniej
5. no i najgorsza rzecz !!!!!!! - cło. Ja miałem przyjemność załatwiać kilka spraw w urzędzie celnym. Nie życzę tego najgorszemu wrogowi. To co wyprawiają celnicy to dziki zachód.
Reszta jest już łatwa, no może za wyjątkiem podziału kosztów. Są ludzie co o złotówkę potrafią się kłócić przez parę tygodni.

No, a sama sprawa hurtowni.
Gdyby się udało taką hurtownię i z tą ilością towaru otworzyć w Polsce, to byłby raj , no i ceny pewnie by spadły znacznie w innych hurtowniach.
Teraz jak sami wiecie jest wolna amerykanka.
To by było tyle wstępu na rozpoczęcie dyskusji. :-)

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2011, o 18:36 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak życie mówi to nie jest taka prosta sprawa. Aby otworzyć hurtownię to należy Trebor mieć kasę, a nie założenia. Jeżeli się ma towar to wówczas można dyskutować o jakimś celu i zamówieniach. Zauważ, że wszystkie hurtownie bazują ponieważ mają układy. Mam na myśli kooperantów zagranicznych. Rzeczą trafną hurtowni w Polsce jest pozyskanie klienteli a nie bajanie w obłokach.
Zauważyć należy również, że hurtownie które są już w Polsce ze szkłem jakoś bazują, natomiast my jako potencjalni klienci wybieramy sobie możliwość zakupu tu i ówdzie. Jest Jurgen w-wa, arts hobby w-wa, Poznań drogi, nie wiem jak Gdańsk nigdy tam nie kupowałem, Jasło drogie w porównaniu z przedstawionymi hurtowniami. Jest jeszcze Sosnowiec też tu nie kupowałem, ponoć mają niezły towar i tani. Jak widzicie wszyscy jakoś gdzieś się zaopatrują i tu należy wiedzieć jak pozyskać dobry towar i jak najwięcej sprzedać. Łot i cała debata.
Należy zacząć od lokalizacji, następnie odpowiednia reklama, towar dobrej jakości, kierunek OD i DO, Umiejętność rozmowy z klientem i sukces gwarantowany.
W tej branży ludzie się przemieszczają z jednego miejsca zakupu w drugi, jeżeli coś się chce zrobić to należy to robić. Są już hurtownie z takimi wyrobami i prosperują a ta która ma powstać ?????????????. Taka jest relacja.
Ja mam wszędzie daleko czy do W-wy 300km Gdańsk 450km, Poznań 600km, Ślunsk 500-600km. Jak widać wszędzie daleko i tu należy podjąć decyzję gdzie mi najlepiej się udać? i w tym właśnie Twoja głowa Trebor i wspólników jak to zrobić. Dałem przykład nie ja tylko z tym się borykam.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2011, o 19:42 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2011, o 20:26 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Moniko spodobał mi się Twój cytat na dole;
„Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać.
Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.”
J.W. Goethe
Co by nie było, fajans szkło biżuteria fusing połamane śrubokręty na to wszystko trzeba patrzeć realnie. Z samych rozważań za i przeciw nic nie powstało.
Dlaczego Chińczycy zdobywają rynek? ponieważ mają duży asortyment i tani towar-czy dobry?
Tak samo i tu jeżeli skupi się hurtownia tylko na biżuterii fajansie i fusingu to niech lepiej otworzą sklep. TGK o ile mi wiadomo to posiada nie tylko artykuły do fusingu. Oto strona;
http://www.tgk.de/

Ale każdy ma prawo robić to co uważa za stosowne.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 00:19 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albercik, o hurtowni, której pisałem, a która zainteresowała się Polską należy powiedzieć, ze TGK przy niej to pikuś. Jest co najmniej kilka razy większa ( asortyment) no i - ceny. Sam się tam zaopatruję, tyle, że to trwa, no i trochę komplikacji z cłem, o ile przychodzi towar na firmę.
No i nie ja chcę ją założyć tylko firma chce się u nas otworzyć, a w międzyczasie proponuje by składać zamówienia zbiorowe.

Obserwując tą firmę jak działa na swoim terenie, to wierz mi, ze bardzo szybko, bez wielkich nakładów na reklamę zdobyła by u nas rynek. No i ceny wszędzie by spadły.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 14:55 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Treborku. Teraz już trochę rozjaśniłeś sprawę. Chcą założyć w Polsce hurtownię. Jeżeli tak to niech zaczną w tym kierunku działania. Jestem pewien, że jeżeli są tacy WIELCY to i większość sklepów zacznie się u nich zaopatrywać. Obrót gwarantowany, wówczas i zysk będzie pokaźny. Widz, że są jednak obawy jak rynek zareaguje!!! Należy wziąć pod uwagę wszystkie hurtownie jakie istnieją i zobaczyć jak się mają do rynku. Ja osobiście mogę powiedzieć, że zakłady które znam jak również indywidualne osoby zaopatrują się w różnych hurtowniach. Tak i tu pod uwagę należy wziąć ten aspekt.
Natomiast zbiorowe zamówienia to ja osobiście tego ? Wiesz jacy są ludzie, później będzie to fałdka u spódnicy przeszkadzała i taniec nie wyszedł. Tak samo zamawianie przez internet, ja osobiście po szkło jeżdżę sam a takie duperelki jak cyna taśma kreda, kaolin i inne medykamenty to zamawiam. A najważniejsze jest jednak szkło czy do witrażu fusingu mozaiki wybieram jak widzę a nie na obrazku ponieważ są kolosalne różnice a nawet100%. Także Treborku masz jakiś tam zagadkowy problem jak to rozgryźć, więc niech zastosują się tak jak w cytacie u Moniki.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 16:07 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 120
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
zawsze będzie ale
lecz jak jest konkurencja to my kupujący zawsze skorzystamy

co do hurtowni jak się boja otwierać i chcą wymacać rynek bo do tego sprowadza się propozycja zbiorowego zamówienia

ale albert masz racje zawsze wcześniej czy później komuś coś się nie spodoba

jest jeszcze inne wyjście że ktoś może ty robert weźmiesz przedstawicielstwo i będziesz po prostu dystrybutorem na Polskę oczywiście za z góry ustalone profity


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 19:11 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Zastanawiałem się nawet nad taką sytuacją, ale...
Przeszkodą jest odległość a co za tym idzie czas przesyłki - jak pisałem do 6 tygodni.
Przez taki czas Ci co zamawiają, często wycofują się z transakcji.
... i co wtedy zrobić???

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 20:31 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
.... No właśnie... - jest to problem :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO