Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2009, o 00:39 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Patyna wyszła zacnie (przynajmniej według mojej oceny), ale zużyłem całą flachę na toto ustrojstwo. Została mi tylko jedna, więc lojalnie piszę, że ogłoszenie straciło swoją aktualność. Drugą zagospodaruję na mniejsze projekty.
BTW - chętnie odkupię (najchętniej tanio) jakąś foremkę do lampeczki. Wielkość i kształt nie jest jakiś strasznie istotny, bo ma to być dla mnie. Wzór pewnie i tak sam zaprojektuję. :-). No - może nie powinna być mniejsza niż 25cm średnicy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2009, o 07:57 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Do wczoraj projekty wisiały na moim serwerze. Wczoraj je usunąłem szkoda, że się spóźniłeś.
Zajrzyj może tu:

http://www.prairiestainedglass.mb.ca/De ... category=8

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2009, o 10:35 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborze - formę fizycznie. Znaczy się bryłę, na której układasz szkło w celu późniejszego zlutowania. Nie mam czasu robić, a ktoś może ma. I sprzeda. Proste prawda?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2009, o 22:06 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
aaaaaaaaaa
rozumiem

Ale forma nadaje się w zasadzie tla jednego typu lampy. Ja coś mam jakiś wycinek kuli. ale niech u mnie zostanie.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 08:24 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Spoko :-)
I tak na razie wyjeżdżam. Niestety nie na wakacje. Nie wiem czy uda mi się wrócić na zlot :/, ale będę kombinował. Bardzo chciałbym spotkać całą Grupę Trzymającą... szkło, czyli Was wszystkich.
Pozdrawiam Was serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 19 sierpnia 2009, o 11:31 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2008, o 02:00
Posty: 11
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kochani mam zlecenie na witraż (wym. ok.120x80cm).
Będę miała jednak problem z realizacją tego zlecenia. Nie robiłam wcześniej form większych niż 80x80cm., a wiem, że przy większych wymiarach potrzebne są wzmocnienia, o których nie mam pojęcia.
Ja siedzę raczej w małych formach i chętnie bym oddała to zlecenie komuś z większym doświadczeniem, niż moje :-) Poszukuję doświadczonego witrażysty z okolic Kalisza - Ostrowa Wlkp. - Ostrzeszowa.
Jeżeli byłby ktoś z Was zainteresowany, to piszcie proszę na priv.
Pozdrawiam cieplutko.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sierpnia 2009, o 20:23 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Witaj. To nie takie trudne. Jeśłi masz hurtownię, gdzieś w pobliżu to kup cienkie 3 mm paski z blachy ocynkowanej i będziesz musiała wstawiać je pomiędzy luty tak by wzmocnić całą konstrukcję na tyle by nie było można jej wypchnąć. W razie czego wrzuć projekt a my ci pokażemy mniej więcej gdzie wstawić te blachy. Z braku blach możesz to zrobić z drutem miedzianym.
Na koniec powinnaś otoczyć cały witraż ceownikiem - też kupisz w hurtowni. Gdybyś nie mogła dostać takowego to pisz. Ktoś na pewno pomoże Ci i podeśle potrzebne rzeczy..
Nie oddawaj zlecenia. Sama dasz radę, a my ci pomożemy. To będzie satysfakcja jak ci wyjdzie.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2010, o 13:34 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Potrzebuję pomocy. Dotyczy to zwłaszcza osób, które w swoim mieście mają sklep JYSK. Otóż w tych sklepach bywają kaboszony szklane (miodowe lub pomarańczowe) pakowane w plastikowe, sztywne torebki z napisem "IN HOME" (żółta banderola) a'450g. Wielkość kaboszonów ok. 1,5 - 2 cm. W opakowaniu (450g) jest 90-100 szt. Jest to towar :xe in China po 5,95 zł za szt. (opakowanie). U mnie w Radomiu od pewnego czasu nie mogę trafić tego towaru. Czy mogę liczyć na to, że ktoś kupi dla mnie 20 opakowań. Wyniesie to 119 zł plus wysyłka. Może być oczywiście i mniejsza ilość. Gwarantuje zwrot wszystkich kosztów i moją wdzięczność. W rewanżu mogę zaproponować zakup cyny w firmie CYNLUT po 33 zł+VAT (40,26) i zorganizowanie taniej wysyłki. Interesują mnie tylko kaboszony w kolorze miodowym lub pomarańczowym. Mam zdjęcie tego opakowania do wysyłki zainteresowanym po podaniu adresu mail'owego.
Pozdrawiam wszystkich
Fagonio


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2010, o 15:47 
Offline

Dołączył(a): 3 lutego 2009, o 02:00
Posty: 76
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj
Tez u nich kupowałem ale od kilku miesięcy juz nie mają /przynajmniej w Opolu/ ostatnio namierzyłem takie same w sklepie wszystko po 4 zł, ale nie wiem czy jeszcze są

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2010, o 16:24 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Najbliżej Ci przez Trebora - on w Tychach ma pod nosem wielką hurtownię kwiatów i nie tylko. Ja też tam bywam, ale sporadycznie. Jest może i szansa, że dzisiaj uda się mi coś załatwić w innej hurtowni. Napiszę później jak to poszło, czy jest szansa by mi to przywieźli, do Tarnowskich Gór.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO