Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 00:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 marca 2011, o 16:28 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Jest jeszcze inny sposób wykonania powłoki (kartonu) dopasowanej do kształtu dowolnej lampy
Opis na http://amichalek.sloneczko.net/forum


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2011, o 20:03 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Fajny sposób na katon. A ja się zastanawiałem jak to zrobić.
Ze zrobieniem kopyta z dowolnej lampy nie miałem problemu.
Robiłem to tak;
Dowolny klosz jaki chciałem owijałem folią taką co w sklepach zawijają mięso i inne produkty aby nie uszkodzić klosza. Na to nakładałem włókno szklane kupione razem z żywicą nakładałem na wierzch foli obciągniętej na kloszu i smarowałem pędzelkiem rozrobioną żywicę. Po 30 minutach można było wyjąć klosz z foli i kopyto gotowe po zaokrągleniu i obcięciu nierówności.
Raz wpadłem we własne sidła a to dlatego, że nie mogłem wyjąć klosza ze środka, próbowałem przeciąć kopyto ale pękł klosz. Kopyto pozostało. Klosz był z zaokrągleniami do środka i na zewnątrz- nie przewidziałem tego podczas robienia kopyta.
Teraz już wiem jeżeli jest klosz taki , że nie będzie można wybrać go ze środka dzielę go na dwie połowy rozgradzając właśnie tą samą folią którą owijam a po wyschnięciu całkowicie dopasowuję do siebie połówki.
Twój sposób zastosuję do moich wynalazków.
pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2011, o 01:27 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Ten temat jest Albercie "na temat" ;) sposobu wykonywania kartonu do klosza.
Czyli powierzchni pokrywającej kopyto lampy na którym można stworzyć kolorystyczną i artystyczną wizję klosza za pomocą ołówka lub mazaka, oraz przeniesienia jej na szkło.

Co się tyczy kopyt do lamp, to osobiście wolę metodę pokrywania żywicą gotowych szklanych kloszy od środka. Nie ma żadnej roboty z polerowaniem powierzchni, a pył żywiczno-szklany to niestety nie jest balsamem dla płuc.
Również gotowa lampa jest wymiarowo identyczna z oryginałem, ponieważ w miejsce szklanego wzorca mocujemy szkło witrażowe.
Jeżeli wzorcowa lampa jest do udźwignięcia finansowo, to ją tłukę. Jeżeli jest pamiątką rodzinną lub wypożyczoną od znajomych, dzielę kopyto - tak jak Ty -na dwie połówki

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO