Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 290 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2010, o 08:53 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kurde, ale jaja, nie wiedziałem, że w elektronice używa się lutownicy o mocy 80-100W.
Oczywiście, że musi to być lutownica, a jej moc 80-100W, a grot jej powleczony związkami. Jaki ma on mieć związek ze związkami, i jakie to mają być związki na pewno niedługo się wyjaśni.
Szkła też nie mogą być dedykowane do witraży, tylko muszą to być szkła do witraży.
Pamiętaj o tych przykazaniach, bo inaczej nie zrobisz kroku do przodu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2010, o 20:12 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogre nie irytuj się, ponieważ w związku ze związkiem absorbując związek,rozważając związek wyjdzie ZSRR.
Grot lutownicy jest pokryty i utwardzony powłoką, jeżeli dokładnie znasz skład to podaj!!!!!!!!!
Do elektroniki są używane lutownice takie jak wspomniałeś, ale jeżeli uważasz, że nie to Twoja broszka, ja wiem co innego i o tym napisałem.

jhsat farby na zimno do malowania na szkle są ale podczas lutowania one się (popalą), jak umiesz to można nimi cieniować, ale należy mieć do tego wprawę.
Natomiast jeżeli będziesz używał farb, które są wypalane w piecu i wtopione w szkło to możesz lutować bez problemu.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, o 20:37 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Was
jhsat - Ciebie jako "Nowego" zapaleńca też i życzę szybkiego rozwoju :P
Hmm, o lutownicach już wiemy, że mają nie być transformatorowe
80-100 W, ani do elektroniki, najlepiej byłoby mieć lutownicę ze stacją (czyli taką, gdzie jest termostat wraz z regulacją temperatury).
A jeśli chodzi o groty z czego są wykonane, to służę pomocą:
W dobrych lutownicach grot jest ze stopu miedzi z tellurem lub chromem (ze względu na erozję spowodowaną lutem). Na taki grot jako zabezpieczenie stosuje się powłokę 1-no lub dwuwarstwową nanoszoną galwanicznie z żelaza, niklu, chromu czy też palladu, platyny lub stopów np. miedź-srebro.
W bardzo dobrych lutownicach końcówka grotu jest ze stopów ruten-ren, ale to można powiedzieć dla ..... koneserów z kasą :mrgreen:

Pozdrawiam gorąco jak grot lutownicy :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2010, o 22:13 
Offline

Dołączył(a): 30 lipca 2010, o 02:00
Posty: 12
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
dzien dobry wieczor
Dzieki bardzo za tyle wypowiedzi.
Chyba jutro z rana zbiore wszystkie te wiadomosci razem i otworze nowy temat w szpitalu pod tytulem TIFFANY OD ZERA bo tutaj jednak przywitalnia jest i nie chcialbym tak na starcie upomnienia dostac od moderatora za zasmiecanie tematu postami nie na temat :-)
do jutra


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2010, o 23:49 
Offline

Dołączył(a): 27 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 1
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie!
Jestem ziomal (byłem ziomalem zanim pojawili sie kolesie w bluzach z kapturem.Ksywa ma inne pochodzenie,ale nie o tym miało być)
Ciesze sie,że tutaj trafiłem, mam nadzeje że pomożecie mi sie rozwinąć i pojawią się efekty.Mam pewne doświadczenie z biżuterią ale to zawód a potrzebna mi odskocznia i hobby.Witraże "chodziły za mną" od dłuższego czasu i myśle że to dobry moment na realizacje planów.Narazie jestem na etapie teoretycznym i organizacyjnym ale nie mogę sie doczekać pierwszych efektów.(jakie by nie były hehe)Mam nadzieje że będe mógł skorzystać z Waszej wiedzy i porad.
Pozdrawiam Wszystkich.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2010, o 16:56 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 120
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam jestem Mirek mieszkam w okolicy warszawy zawód elektryk

mam zamiar pobawić się szkiełkami tak jak wy

macie fajne forum przeczytałem już mase postów które wiele mi wyjaśniły


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2010, o 19:57 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Witaj wśród swoich - zakręconych. Pokazuj się częściej, zawsze znajdzie się ktoś kto doradzi, pomoże.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 września 2010, o 10:30 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Was-"nowozakręconych"
ziomal768 i mk1a :P
Cieszę się, że jest nas coraz więcej :-)
Miło mi też powitać kolegę "po fachu" , już Twój nick
kojarzy mi się z czytaniem schematów ideowych ... mk1a
:mrgreen:
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2010, o 19:37 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Czytaj dalej, nigdy wiedzy za dużo. Również staraj się z nami być w bliskiej kumotywie a szybciej rozwiążesz wiele problemów związanych ze szkiełkami.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 listopada 2010, o 15:29 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2010, o 02:00
Posty: 65
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Przepraszam, zachowałam się bardzo niegrzecznie. Od jakiegoś czasu korzystam z forum a jeszcze się nie przedstawiłam Embarassed

mam na imię Ewelina, obecnie mieszkam nad Jeziorem Miedwie, w Morzyczynie. W październiku obroniłam tytuł magistra Sztuk Pięknych (uffff) i teraz całkowicie poświęcam się temu co kocham najbardziej, czyli...fusingowi
Kombinuje i poszukuję w celu zdobycia wyższego stopnia zaawansowania. Naszym WIELKIM marzeniem (naszym, czyli moim i Pawła) jest stworzenie małej galeryjki z naszymi szkiełkami...krok po kroczku zmierzamy w tym kierunku, chociaż droga jeszcze długa i wyboista to idziemy na przekór wszystkiemu :D

Na Forum trafiłam przez przypadek, szperając w internecie. Odbieram to jako wygraną na loterii, ponieważ wierze, że dzięki Waszej pomocy i podpowiedziom będę bliżej przeobrażenia się z amatora w mistrza szkła, hehe ;)
Na zakończenie powiem tylko, że z góry dziękuję (i pewnie nie raz jeszcze będę dziękować za wszystkie cenne rady i informacje). Mam nadzieję, ze i ja się do czegoś przydam...będę się starać!!!

WITAJCIE!!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 290 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO