Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 89  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 21:01 
Offline

Dołączył(a): 10 września 2007, o 02:00
Posty: 58
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marlena
no piękne to jest
zaimponowałaś mi

gratuluje

monk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 21:50 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bardzo podoba mi się ten projekt. Zostałaś prekursorką nowego kierunku w witrażownictwie, tzw. Marlenizm :lol: , czyli witraż przestrzenny. Może nie brzmi to melodyjnie, ale jest prawdą. Ja jestem teoretykiem w tym kierunku(robię ciągle pracownię), Ty już praktykiem.
Odnośnie łodyżki w butelce, to trzeba czytać dział "mam pomysł", tam opisałem jak można wykonać taką łodyżkę z patyka od szaszłyków i się nie męczyć.
Umieszczę niedługo przykład witraża przestrzennego i sposób jego wykonania z rysunkami.
Lubię dobre wino wytrawne oraz górki krajobraz i się zastanawiam jak w projekcie przestrzennym umieści balon do wina w otoczeniu osłonecznionych gór. :lol:

Pozdrwiam i życzę sukcesów


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2008, o 23:26 
Offline

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 02:00
Posty: 16
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
fiu, fiu jestem pod ogromnym wrazeniem. super pomysly!!. Rybka i konik super pasuja, o buteleczki bardzo orginalnie wstawione.
Marlena robisz na mnie coraz wieksze wrazenie. podoba mi sie okresleni, ktore uzyl Kent - " Marlenizm" czyli witraz przestrzenny. Moze warto swoj kunszt w tym kierunku rozwijac.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 09:18 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Sedecznie Wam dziękuję za opinie. Kent, nie użyłam patyczka do szaszłyka gdyż jego przygotowanie wymagałoby więcej czasu niż oblutowanie drutu. Ponadto trzyma się on tylko jednym końcem, uznałam, że jednak drut będzie trwalszy. A wogóle problemem nie była łodyżka, tylko jak ją umieścić w butelce. Musiałam rozlutować dół panela aby zmienić kolejność pracy. Najpierw łodyżka, później nałożyłam na nią butelkę i dopiero zlutowałam resztę.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 13:44 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Napisałem o patyku, gdyż sporo namęczyłaś się z tą łodygą.
Obwinięcie łodygi z ocynowaniem i wypaleniem otworu od czoła na mocujący drucik zajmuje mi 15 minut.
Właśnie jestem na ukończeniu projektu witraża przestrzennego w nowonarodzonym stylu Marlinizmu :lol: . Zalogowałem sie na "photobucket.com" i tak jak Ty będę prezentował zdjącia i projekty z tej platformy.
Dawid ma za dużą bezwładność czasową i opis nie nadąża za zdjęciem ;).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 15:25 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kent, czy Ty się dobrze zastanowiłeś? Naprawdę chcesz zrobić coś takiego? Może jeszcze z balonem do wina i górskim krajobrazem? Ze szczerego serca odradzam. Robiąc swoje buteleczki miałam chwle zwątpienia i złości, że nie przemyślałam wszystkiego i muszę rozlutowywać. Niestety potwiedziło się, że "diabeł tkwi w szczegółach". Jeżeli się upierasz, to chociaż wymyśl coś prostego, bo nie wyobrażam sobie wlutowania w płaski witraż balonu na wino. Ciekawe jak wlutujesz rurkę fermentacyjną albo zaślepisz otwór. Szyjka nie może być otwarta, bo nigdy nie wyjmiesz tych wszystkich much, które tam wpadną. A tak przy okazji, uczciwie się przyznaję, że nie jestem prekursorką, wieczorkiem podam link do strony, na której artystka wlutowywała w panel butelki po winie. Pomysł świetny ale nie spodobał mi się sposób zabezpieczenia butelek przed wypadnięciem. Zresztą zobaczycie sami.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 10:56 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Noo, Marlena - muszę przyznać, że straszna siła w Tobie drzemie :-)
Świetnie dajesz sobie radę z lutownicą i szkłem a i projekty są kapitalne.
A ja "kopię" się w miejscu, zbieram szkło, czekam na zamówioną już folię miedzianą i pewnie niebawem wystartuję...... :lol:
heh - sorry, bo właściwie, to już wystartowałem - przecież Dawid "kazali"
słonecznik zrobić i pewnie niebawem go pokażę.
Piszę, że zbieram szkło, bo nawiązałem kontakt z kilkoma pracowniami witrażowymi w moim grodzie i gratisowo dostaję od nich odpady, ale wiele z nich jest całkiem dużych, a poza tym na początek myślę, że powinno wystarczyć, przebrałem, odrzuciłem wiaderko, ale 4 takie 10 kg pozostało :-)
Teraz szukam gotowców jakowyś, bo jakoś zdolności rysunkowych nie mam - no może poza rysunkiem technicznym :-)
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów EasyArt.
*semikolon*


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 11:15 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
"Marlenizm" jako kierunek w sztuce witrażowej. To dobry tytuł na podręcznik. A może na jakąś pracę naukową. W kazdym razie Marlena ma otwartą głowę. Pomysły, pomysły, to trzeba doceniać i rozwijać w naszej pasji. Mnie już chodzi pogłowie ... co by tu? Nie, nie będe kopiował Marleny, ale zainspirowany jestem. Dzięki temu stworzę na pewno następny stopień rozwoju "marlenizmu". Co to bedzie? Jeszcze nie wiem. Trzeba przespać sie z tematem. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 17:56 
Offline

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 02:00
Posty: 16
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
hej semikolon witaj , ja tez mecze sie nad slonecznikiem od Dawida . male to cholerstwo i duzo drobnych elementow, ale warto. juz niedlugo przedstawie go na Forum. Ostatnio tlumaczylam mezowi, ze jak robie ten witraz to jestem taka podniecona, a on na to : no to ja teraz rozumie dlaczego ostatni nie masz checi na sex. z witrazykim mnie zdradzasz!
Zycze Ci duzo przyjemnosci z Twoim slonecznikiem. :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Słonecznik :-)
PostNapisane: 18 maja 2008, o 19:00 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
maxim napisał(a):
hej semikolon witaj , ja tez mecze sie nad slonecznikiem od Dawida . male to cholerstwo i duzo drobnych elementow, ale warto. juz niedlugo przedstawie go na Forum. Ostatnio tlumaczylam mezowi, ze jak robie ten witraz to jestem taka podniecona, a on na to : no to ja teraz rozumie dlaczego ostatni nie masz checi na sex. z witrazykim mnie zdradzasz!
Zycze Ci duzo przyjemnosci z Twoim slonecznikiem. :D


No widzę, że ten słonecznik już jest słynny :-) ja wprawdzie nie miałem jeszcze wtedy szkła kolorowego i postanowiłem pomalować elementy lakierem w aerozolu, ale z daleka nawet fajny efekt - choć ogólnie doszedłem do wniosku, że jednak lepiej poszło mi cięcie niż malowanie. Teraz służy mi w pracy za podstawkę pod poranną kawkę :D
Pozdrawiam Cię i życzę sukcesów !
*semikolon*


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 89  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO