Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 00:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2009, o 17:10 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Bronek no to do dzieła. Myśl jak to zrobić !!!!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 marca 2009, o 19:54 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A i taki miedziany profil można patynować na fajne kolorki: niebieski, czerwony, złoty, zielony może na inne też. Niestety taka patyna nie pokryje cyny. Z chemią nie mam nic wspólnego, więc nie pytajcie mnie jak.
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 marca 2009, o 02:16 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Najprostrzym profilem miedzianym jest taśma miedziana do owijania szkiełek z pogrubioną warstwą cyny :lol: .
Dla zaznaczenia grubości ramki można ją położyć podwójnie. Pierwszą taśmę węższą, a drugą szerszą.

Co do wyginania w koło profili mosiężnych, miedzianych i ocynkowanych, to narysowałem zasadę działania takiego mechanizmu, oczywiście w uproszczeniu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 76388.html

Należałoby jeszcze do tego dołożyć na dwóch lub nawet wszystkich wałkach zębatki napędowe, oraz mechanizm podnoszenia i opuszczania dolnych osi, lub tylko górnej.

Po małym udoskonaleniu, umożliwi także wyginanie profili w drugą stronę.

Na zewnętrzne podkładki ograniczające, nadaje się sitko od małego rozmiaru maszynki do mielenia mięsa. Jest zahartowane i dzięki dziurkom - które nie mają tu znaczenia - jest lekkie. Środkowe musi mieć średnicę mniejszą od zewnętrznych, o około dwie grubości blach z której jest zrobiony profil.

Z konstruktorskim Pozdrowieniem DoRo :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 14 marca 2009, o 21:14 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2008, o 02:00
Posty: 39
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pragnę podzielić się z wcześniej zamieszczonymi wypowiedziami, co do mieszanej techniki Tifanny i ołowianej. Myślę ze żadną profanacją nie jest, jak np. aniołek obłożony jest delikatnym profilem ołowianym a mogę zapewnić, że całość zespolonego witrażyka jest bardzo masywny i nie dojdzie do rozłączenia poszczególnych elementów. Profil ołowiany ślicznie się patynuje i myślę ze to tez zapobiega utlenianiu się ołowiu. Musze nadmienić ze robią taśmy ołowiane do witraży z folią przezroczystą i maja na ta taśmę atesty, PZH tak tez nie przesadzajmy, bo witraży nikt nie smakuje.
W środowisku, w jakim żyjemy jest większe zanieczyszczenie ołowiem, chociaż by w spalinach samochodowych niż w kościele z witrażami ołowianymi.
Jeśli chodzi o malowanie żywicami transparentnymi obrazu na szkle to nikt nie powiedział ze trzeba to nazywać witrażem nazwijmy to tak jak chcemy np. zdobienie szyby tak jak zdobi się żywicami wazoniki do kwiatów. Nie każdego stać na to by kupić sobie prawdziwy witraż.
Żywice, którymi się maluje na szkle tez maja atest i nikt nie pozwoli sobie na działalność bez atestu.
Myślę jednak ze każdy ma swoje zdanie na określony temat
Pozdrawiam
Przemo
Moję prace można zobaczyć na mojej stronie www.piktogram.neostrada.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 10:39 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Przemku, a jak pokrywasz krawędzie. Z tego co wiem, to nie ma ceownika samoprzylepnego. Profile w witrażach foliowanych są przystosowane do płaskich powierzchni.
Może metodą kompilacji kilku płaskich profili? Gabaryty ich szerokości to od 3-12mm.

Oglądałem taki profil w sklepie, jest dosyć sztywny i wydaje mi się, że gdyby przylepić go na krawędzi szkła i zaginać wystające brzegi gładzikiem, to uszkodzi się jego gładka struktura ;) . Może się mylę :cry: .
Opisz to. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 12:17 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2008, o 02:00
Posty: 39
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak masz rację Kent ceownika samoprzylepnego najprawdopodobniej nie ma ja ta metoda nie robie, bo mi się nie podoba. Kupiłem bardzo delikatny profil ołowiany do owijania brzegów, który niewiele różni się od położonej cyny tylko tym ze jest równy, ale dla mnie najważniejsze jest to ze wykonana praca obłożona tym ołowiem jest bardzo trwała i usztywniona. Profil ten przypomina literę C i jego wymiary to 3 * 3, 5 mm. Profil ten fantastycznie układa się na kształtach witraża. Wiadomo ze nie wszędzie da się go wygiąć albo wcisnąć, dlatego przecinam go i lutuje do połączeń cynowych. Zapewniam ze nie stanowi to żadnej trudności tylko trzeba stosować inny topnik przystosowany do lutowania ołowiu. Zobacz na mojej stronie www.piktogram.neostrada.pl w sklepie wystawiłem anioły, które maja skomplikowany kształt a ich obłożenie ołowiem nie stanowiło żadnej trudności.
Pozdrawiam
Przemo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 14:47 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Czyli, jak dobrze zrozumiałem, przy zastosowaniu floatu, przylepiasz samoprzylepny wypukły ołów na szkło, podkładając wzornik pod spód. Oczywiści zachowując odpowiednie procedury(odtłuszczenie, itp.) przygotowania podłoża dla samoprzylepnego ołowiu.

Następnie owijasz brzegi ceownikiem ołowianym (w przypadku np. pojemnika - otwartego pudełka) zalutowując końcówki i scalając całość.
Następnie koloryzujesz poszczególne "grządki".

Zastanawiam się, czy - zapewne - zwmocnione farbą brzegi(może w jakiś sposób je przyklejasz) zapewniają należyte ich mocowanie.
Inetesuje mnie również farba. Mam kilka rodzajów farb do szkła na zimno i utrwalanych termicznie (chyba do ~170st.C).
Jakiej konkretnie farby używasz?

Bardzo podoba mi się Twoje lustro w stylu secesyjnym.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 20:26 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
No, wróciłem z nart z córeczką byłem.
Przemo, Ja tam nie jestem za ołowiem w żądnej postaci. I jeśli mogę go uniknąć to unikam, a już nie wyobrażam sobie w witrażach małych, i takich, gdzie dostęp do niego mają ludzkie ręce, a nie daj Bożę dzieciaki nie rozumiejące. Dzisiaj można to już zastąpić, choć trudniej, o czym mowa powyżej, albo mosiądzem albo stalą ocynowaną, są takie profile i ja je używam do usztywniania witraży, później pokrywam cyną i tyle.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 20:29 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2008, o 02:00
Posty: 39
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Myślę Kent, że źle mnie zrozumiałeś ja ta metoda przyklejania ołowiu i foli samoprzylepnej nie robie.
Szkatułka, o której piszesz jest wykonana metoda tifanny tylko brzegi są obłożone delikatnym ołowiem, który lutuję cyna do lii brzegowych.
Natomiast prace malowane, bo nie chce nazwać ich witrażami żeby nikogo nie urazić wykonuje poprzez wylewanie ploterem konturów natomiast pola zamknięte wypełniam żywicą, którą sprowadzam z Australii.
Pozdrawiam
Przemo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, o 20:57 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki, nie przeczytłem Twojej początkowej strony. Można powiedzieć, iż tworzysz drukowane witraże.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO