Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 stycznia 2009, o 16:56 
Witam, w
iem że tematyka waszego forum jest trochę inna od mojego pytania ale zaryzykuję.

Słyszałem że hartowanego szkła nie wolno ciąć bo się rozsypie a jak jest ze szlifowaniem? W domu szlag trafiło mi szybę w piekarniku (nagrzana szyba + woda), a producent za nową rząda sobie 200zł, więc wyciągnąłem szybę ze starej kuchenki ale jest za duża i nie pasuje.
Mam pilnik metalowy i próbowałem ją trochę zprzytrzeć aby zobaczyć jakie będą efekty, w sumie idzie to ścieranie ale czy szyba nie straci wytrzymałości i czy mi się nie rozsypie podczas pieczenia?

Jeśli szlifowanie nie wyrzadzi szybie żadnych szkód może polecanie jakieś specjalne kamienie do szkła.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2009, o 19:02 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Szlifowanie nie powinno wyżądzić twojej szybie jakiś większych szkód. Trzeba liczyć się z tym że nawet jeśli uda ci sie doszlifować to szkło na wymiar to jego krawędzie będą poszarpana. Mikroskopijne naruszenie struktury jest ale nie powinno mieć wpływu na trwałość szyby. Problem może być w szczelnym osadzeniu takiej szyby w obudowie drzwi piekarnika.
Co do kamieni to owszem my stosujemy kamienie powlekane drobinkami diamentowego pyłu, ale wiem też że nasz Przemek ma patent z papierem ściernym który mu sie sprawdza. zapytaj na PW z pewnością Ci odpowie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2009, o 22:15 
Liczę się z tym że szyba będzie poszarpana a wole spróbować szlifowania niż płacić za nową 200zł.
Możesz napisać jak dokłądnie nazywa się ten kamień i gdzie mozna takowy dostać jak i za ile bo szczerze mówiąc szlifowanie papierem ściernym mi się nie widzi ;)


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2009, o 00:39 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kałam
Widzę, że się bardzo trudzisz tą szybką. Osobiście odradzałbym Ci zakładania szyby niehartowanej. W czasie pieczenia, gwałtowna zmiana temperatury (np.opryskanie wodą) może spowodować jej pęknięcie.
Jeżeli masz w pobliżu złomowisko, dogadaj się z kierownikiem lub obsługą, aby za maleńką opłatą (np. 2xpiwo) wykręcili Ci z jakiejs starej kuchenki drzwi (podaj im wymiary). Wyjmiesz z nich oryginalną szybkę.
W dzisiejszych czasach produkuje się takie badziewie, aby wytrzymało do końca gwarancji. A potem się wyrzuca i kupuje nowe.
Dlatego kuchenki na złomowisku powinny być w ciągłej dostawie ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2009, o 10:16 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kałam napisał(a):
Liczę się z tym że szyba będzie poszarpana a wole spróbować szlifowania niż płacić za nową 200zł.
Możesz napisać jak dokłądnie nazywa się ten kamień i gdzie mozna takowy dostać jak i za ile bo szczerze mówiąc szlifowanie papierem ściernym mi się nie widzi ;)



Zakup takiego kamienia zniweluje twoja chęć oszczędzania. Kamień kosztuje około 100 zł i do tego musi być przez cały czas mokry. Proponuje udać sie do zakładu szklarskiego i poprosić o doszlifowanie do wymiaru za niewielka opłata skoro nie widzi ci sie szlifowanie papierem ściernym. czas szlifowania papierem i kamieniem jest podobny a papier można założyć na wiertarkę i nieźle pomykać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2009, o 15:30 
@kent, w mojej mieścinie wątpie aby mieli duży wybór kuchenek ;)
@MICHU77, tak się składa że byłem w dwóch takich zakładach i w żadnym nie chcieli się podjąć ani przycięcia szyby ani przyszlifowania ponieważ jak tłumaczyli szyba się rozsypie.
Ja jednak mam zamiar się podjąć przyszlifowania, nic nie szkodzi jak spróbuję. Zainwestuję w jakiś dobry pilnik metalowy bo to chyba najtańsze rozwiązanie i polecę z koksem :twisted:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, o 10:19 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
No to życzę powodzenia. Toż to katorżnicza robota.
A jak duża jest różnica, bo jeśli tylko kilka mm to jeszcze jeszcze . Ja jak pamiętam to robiłem w wannie w wodzie, bo jak pisał Michu szyba i kamień muszą być stale mokre
Gdybyś mieszkał gdzieś w okolicy Tychów to przyciąłbym ci na maszynce. Już próbowałem ciąć szkło hartowane i nie mam z tym kłopotu.
Wpadł mi do głowy pomysł. Przemo podał i namiary( ale gdzieś wyparowały) na papier ścierny do szkła na sucho, który nakłada się na rzepy do szlifierki kątowej,
Zapytaj Przema

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, o 20:23 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kałam, życzę Ci dużo cierpliwości. Z własnego doświadczenia dodam, że to się da zrobić choć długo trwa. Ale mam "pomysła". Podaj mi wymiary szyby. Mam w pobliżu chyba dwa skupy złomu (sprawdzę to jeżeli chcesz), zapytam czy mają kuchenki. Jak mają to ile kosztuje wyjęta szyba o określonych wymiarach i czy ją wyjmą bez uszkodzenia. Pozostanie tylko sprawdzenie ile będzie kosztować wysyłka do Ciebie z opcją "ostrożnie szkło" sam zadecydujesz. Może będzie taniej i łatwiej. W skupie może nie być kuchenek z odpowiednią szybą więc nie obiecuję.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO