Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 17:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 kwietnia 2008, o 12:31 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dyrygent z Michem są w drodze do Warszawy aby przekazać tryptyk "Światełko do nieba" na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warszawa przywitała ich gradem, Michu - kierowca bezpiecznie dowiózł witraż do Fundacji. Następna informacja wkrótce.
Dawid właśnie napisał:
Właśnie odstawiliśmy witraż w fundacji i staramy się o spotkanie z Jurkiem. Przemiłe Panie z Fundacji zrobiły nam pyszniutką kawkę, ugrzaliśmy sie i za moment zmieniamy lokalizację. Cel - Zdjęcie z Jurkiem
Najnowsza informacja: Tryptyk jest tu: http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php ... 9659#photo
Przeczytajcie opis - warto! A teraz w ogromnym skrócie relacja Dawida i Micha ze spotkania z Jurkiem Owsiakiem: Po długim oczekiwaniu i wypiciu strasznych ilości kawy Michu Waleczne Serce i Dawid Buldożer starli się z ochroną. Wgryżli się w poręcze, zdarli parkiet a Buldożer staranował ochroniarzy kopiąc i kąsając. Ale zwyciężyli, spotkali się z Jurkiem, zrobili zdjęcia i nam je pokażą. Szczegóły później. Na zdjęciach sprawdzimy, czy mają wszystkie ząbki.
Pozdrawiam

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2008, o 12:32 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Grupa nasza Pro Warsztato Timo na swoich drugich warsztatach zadeklarowała na prośbę Dawida i Micha zgodnie z ich wstępnym szkicem, że wykona witraż dla Orkiestry Świątecznej Pomocy na licytację. Alu-zja przeistoczyła ten szkic w gotowy projekt tryptyku witrażu. Reszta Nas brała czynny udział w tworzeniu dzieła. Z braku czasu zakończone przez organizatorów:dyrygenta i micha. Jest, to obraz witrażowy nawiązujący do działalności WOŚP. W środku tryptyku znajduje się kula ziemska w jasnych kolorach sprawiająca wrażenie świecenia. Czym dalej od środka tym ciemniejszy, otulające ziemię z lewej strony symbole ziemi i z prawej wody, w zmyślny sposób stwarzają wyłaniające się dyskretnie wielkie serce. Ono właśnie symbolizuje bezwarunkową miłość do naszej ziemi, do wszystkich istot na niej żyjących. A przede wszystkim do dzieci pokrzywdzonych przez los, którym, poświęca się od 16 lat WOŚP. Mamy nadzieję, że ten tryptyk uzyska godną cenę na licytacji dla pomocy jak największej grupy dzieci.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2008, o 12:32 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:D Koleżanki i koledzy forumowicze :arrow: nasi przyjaciele Dawid i Michu, są obecnie u J. Owsiaka w W.O.Ś.P. z tryptykiem, który powstał przy naszym czynnym udziale i niemałym zaangażowaniu.
W czasie drugich warsztatów, grupa primo - obecnie :-) niebieskie czapeczki :-) po zaliczeniu egzaminów, otrzymała zaszczyt przystąpienia do prac nad stworzeniem tegoż tryptyku od podstaw. Tryptyk to trzy częściowy witraż, z motywem kuli ziemskiej zachodzącej za oceanem.
Prace rysownicze to zasługa al-uzji, kolory ustalalismy wspólnie.
Wspólnie też, pracowaliśmy nad przygotowaniem szablonów, ich zamianą na gotowe wycięte ze szkła elementy, szlifowaniem, owijaniem i składaniem ponownie w całość.
Niestety czas nam nie pozwolił, na to by być przy tym od początku do końca, mamy więc udział w jednej części, a Dawid i Michu, w tej sytuacji musieli zrobić części pozostałe.
Cała grupa, jest mimo tego skromnego wkładu, bardzo dumna z tego, że mogła się dołączyć do tego projektu i przekazać go, na tak szlachetny cel .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 7 kwietnia 2008, o 12:33 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kochani,
właśnie w tej chwili kończymy naszą i Waszą wyprawę. Docieramy do domku, zmarnowani, poobijani, brudni, z poszarpanymi nogawkami... ale cóż to...

nawet Policja (nie uwierzycie!!!) nie chciała nam mandatu wlepić, choć Michu sporo przeskrobał... Wystarczyło zdjęcie z Jurkiem:) (warto chyba było czekać:-))

Pozdrowienia z Bolida easy-Art'u
dawid i michu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2008, o 12:35 
Offline

Dołączył(a): 15 września 2007, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam wszystkich po dość długim moim milczeniu..!!!

Osobiście będę podbijał cenę do pewnej kwoty...!!!

Przecież zdajemy sobie wszyscy sprawę, jaka jest mniej więcej cena rynkowa naszego dzieła
A doliczając rangę w jak szczytnym celu jest wystawiona na licytację to cena powinna być odpowiednio wysoka..!!

Sam za bardzo nie mam funduszy na ten cel, ale...!!!
Tak tanio naszej skóry nie pozwolę sprzedać...!!!

Co wy na to?..!!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2008, o 12:35 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Oczywiście obejrzałam. Cieszę się i jestem bardzo dumna z tego, że odrobinka mojej pracy tam jest.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 7 kwietnia 2008, o 12:36 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tryptyk jest wystawiony na licytację - link do aukcji podała Marlena.
Jego cena idzie powoli w górę. Czy będzie zawrotna :arrow: :?: Miejmy nadzieję, że tak się stanie. W opisie aukcji jest wstawiony link do You Tube, który pokazuje spotkanie naszego wspaniałego tandemu, z Jurkiem Owsiakiem :!: .
Wypowiedź jego, na temat naszego dzieła, jest bardzo ciepła i serdeczna.
Sami zobaczcie i posłuchajcie. :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2008, o 12:37 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2007, o 02:00
Posty: 84
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Końcowy efekt naszej pracy jest niesamowity. Jestem taka dumna z tego, że mogłam uczestniczyć w tym projekcie. Wiem, ze chłopaki nieźle zaiwaniali przy końcowej realizacji po naszym wyjeździe (filmik pokazał to rewelacyjnie_ chodziliście jak w starym kinie... hehehe), ale zarówno film jak i zdjęcia są odjazdowe. Jestem przekonana, ze i tak nie oddają ekety w rzeczywistości.
Za to macie po dużym buziaku a i tak żal mi, ze nie mogłam Wam pomóc...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 kwietnia 2008, o 12:37 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Skrzydełka rosną mi u ramion, jest teraz 6300 i choć mój wkład jest maciupeńki w porównaniu do innych (tych no, wiecie których) to skrzydełka mam coraz większe. I uprzejmie proszę Siły Najwyższe o 8000, no może 7500. Najuprzejmiej proszę, przecież to dla chorych dzieciaczków.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO