Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 21:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2008, o 23:18 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jakoś nie mogę znaleźć postu ,na którym podałeś adres , gdzie mają być prace.
czy możesz jeszcze raz?
thymir


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 07:47 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ftp://82.160.247.140
login artysta
hasło vetro


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 17:57 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogre, ależ z Ciebie pracowity ludek. Obejrzałam wszystkie zdjęcia, tylko brakuje mi uchwytów do dyndadełka. Gdzie je schowałeś?
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 23:54 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jestem pod wrażeniem , Brogre. co prawda, uchwytów też nie zauważyłam. ale może były malutkie.
czy jakieś inne swoje prace też umieścisz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 07:55 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:D Oj dziewczyny Embarassed skąd u Was takie zainteresowanie moim dyndadełkiem ;)
Nie zauważyłyście, ponieważ nie zostały przewidziane. Zasugerowałem jubilatowi, by umieścił toto w ramie i podświetlił, a potem albo powiesił, albo postawił. Jako, że jest elektrykiem z zawodu, a artystą robiącym w drewnie (vide pomarańczowa kamizelka), to wykona bez problemów jedno i drugie.
Dziękuję Wam za przychylne opinie Embarassed a od siebie dodam, że robię to co lubię :P , a to czego nie lubię, robię bo muszę :evil:
Ściskam Was i pozdrawiam :arrow:
P.S. - tak thymir, już dokładam zdjęcia jak powstawała wstawka do moich drzwi, a także koński łeb ;) oraz owczarka coolie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2008, o 22:17 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
obejrzałam Twoje witraże, wrażenie pewnie jest, ale takie projekty gotowce to tak myślę , że sprowadzają nas tylko do roli rzemieślników. a nawet sobie nie wyobrażasz, jaka to satysfakcja swój własny projekt wcielić w istnienie.
no tak , trochę się tego boimy, że nam nie wyjdzie. .
co prawda być dobrym rzemieślnikiem witraży, to też daje nam niezłą satysfakcję


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 00:30 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zgadam sie z Tobą, naprawdę wielka to satysfakcja zrobić od początku do końca. Ale niestety ma to swoje konsekwencje. Jeżeli masz na myśli proste zawieszki lub równie proste panele o niewielkiej ilości elementów, to bezwzględnie masz rację. Ale jeżeli myślisz o bardziej skomplikowanych kompozycjach niekoniecznie płaskich, to niestety nie zgodzę się z Tobą. Mówię to (piszę) z własnego doświadczenia. W całej mojej praktyce witrażowniczej zrobiłam jedną, jedyną zawieszkę wg cudzego projektu (pozdrawiam Agatę i dziękuję za różyczkę), było to na pierwszych warsztatach kiedy poznawałam tajniki. Wszystkie moje pozostałe witraże (a nie jest ich dużo) sama projektowałam. Nie satysfakcjonują mnie gotowce choć przyznam, że są dla mnie inspiracją. Mam głowę pełną (nie płaskich) pomysłów, lecz nie jest prostą sprawą ich realizacja. Np. teraz utknęłam w środku mojego wymyślnego projektu. Projekt mój własny, choć zainspirowany grzebaninką w necie i wydawało mi się, że niezbyt skomplikowany. Wymyśliłam sobie wkomponowanie w płaski, kwiatowy witraż prawdziwe zabytki, wykopki, poniemieckie buteleczki po lekach i pachnidłach. No i co? Utknęłam na lutowaniu. Muszę wymyślić sposób na skuteczne wpasowanie i wlutowanie przestrzennych elementów w płaszczyznę tak aby witraż się nie rozleciał i wyglądał tak jak chcę. Tworzenie nie jest prostą sprawą i jestem pełna podziwu dla wszystkich wykonujących jednostkowe dzieła. Widziałaś Dawidowo-Michowe magnolie albo rybki Al, albo światełko do nieba, albo samolot desperado_2004, albo lustro rogala z ramą z butelek, albo bewelsy neoss6, albo konia mag443, albo krzyż brogre, albo inne projekty forumowiczów? Nie wiesz jakie piękne intarsje tworzy Majgeniusz i jaki lampion zlutowała na puszce po kawie ankaskakanka. Nikogo z nich nie odważyłabym się nazwać rzemieślnikiem.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 08:58 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Częściowo zgadzam się i z Thymirem i Marleną. Każdy twórca uczy się i inspiruje na dotychczasowych "historycznych" osiągnięciach poprzedników.
Geniuszy, na całe szczęście jest mało. W przeciwnym wypadku, jakiż nudny byłby świat. Sądzę, iż każdy na początku jest "cudzotwórcą".
Z czasem przechodzi na wyższy poziom i niektórzy osiągają miano twórcy, inni pozostają w kokonie, stosując tylko wydzierki i rwactwo.
Bardzo dobrze, że są tacy, którzy ciągle doświadczają i zmieniają dotychczasowe kanony. Na tym polega postęp.
A historia i rynek tylko nielicznych wyniesie na piedestał. Marlena robi tu trochę za historię i stara się przyspieszyć cały proces ;) .

Na pewno otrzymam zwyczajową naganę z wpisem do Forum :lol: .
Ale nie mam namietności do lustra i piedestału, także w stosunku do innych ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2008, o 00:14 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
tak trochę prowokacyjnie napisałam o rzemiośle, a tak naprawdę to chciałabym mieć już opanowany warsztat, być już rzemieślnikiem ,bo to jest , wiadomo,podstawa. na razie moje projekty przykrajam do posiadanych umiejętności., niestety.
z tych prac, o których napisałaś, to widziałam zdjęcia światełka i magnolii. reszty nie znam; a szkoda


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 12 maja 2008, o 00:09 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
easy-Art, czym właściwie jest......???

cóż odkrywamy przed Wami "prawie" wszystkie karty


http://www.easy-art.pl

może pierwszy film pomoże Wam to troszkę lepiej zrozumieć:-)

www.easy-art.pl

zanim z ośmiu zrobi się 9 z 13 recenzji:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO