Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2010, o 21:03 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborku i Albercie, skąd Wam się wzięło, że Agucha to Pan, toż Agucha to dziewczynka!!! W kwestii porządkowej absolutna racja. Agucho, możesz mi odpowiedzieć (sorki Trebor) w tym wątku albo w rozdziale witraż, gdzie kupić bewele w dobrej cenie? Przeglądam ebay.de, oczka mi się świecą do wystawionych cudeniek ale ubolewam, że nie można skorzystać z płatności PayPal. Koszt przelewu z banku w kraju do Niemiec zdecydowanie nie jest opłacalny, a ceny krajowe beweli skutecznie powstrzymują mnie przed zakupem (plus koszty wysyłki oczywiście). I przyłączam się do prośby Alberta, pokaż nam w galerii (góra strony z prawej) swoje prace.
Pozdrawiam Cię serdecznie, a jak by co, pytaj o wszystko, Michu mówi, że "nie ma głupich pytań" i ma rację.
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2010, o 21:35 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2010, o 22:21 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ponieważ sprzedający na ebay niemieckim nie mają PayPal i nie akceptują takiej zapłaty (oczywiście nie wszyscy), kupuję na całym świecie płacąc PayPal, ale jakoś tak za naszą zachodnią granicą niewielu sprzedających ... Serce mnie boli, gdy widzę aukcę osoby, której się znudziło robienie witraży i wyprzedae wszystko: szlifierkę, głowice zapasowe, duuużo szkła, taśmy, luty, łamaczki, uchwyty, szablony, bewele, patyny i nie mogę kupić, bo sprzedawca nie akceptuje PayPal tylko przelew bankowy. Koszt przelewu z PEKAO SA zabija każdą radość. Wysyłałam zapytania o płatność PayPal i za każdym razem otrzymywałam odmowę. Kupowałam drobne rzeczy wysyłając euro w kopercie listem poleconym (100% udanych transakcji) ale przy większych kwotach to ryzykowne i zależy od uczciwości sprzedającego.
Dzięki Moni za zainteresowanie, ale jakoś ci prywatni Niemcy bardzo są konserwatywni, może jakieś sugestie. Który bank w Polsce nie zedrze skóry za przelew do Niemiec? Dokąd mam przenieść swoje konto?
Cieplutko pozdrawiam z zaśnieżonego Szczecina


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2010, o 00:36 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2010, o 01:04 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Niestety nie mam, żaaal straszny, szukałam i nie znalazłam banku, który proporcjonalnie do kwoty zakupu nie zabijałby kosztem samego przelewu. Boję się wysłać w kopercie kilkadziesiąt euro, poza tym Niemcy przy takich dla nich dziwnych zapytaniach obawiają się oszustwa i ja to rozumiem. Nie wiedzą jak u nas jest.
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2010, o 14:09 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Marlenko

Zainteresował mnie temat, ponieważ często robię zakupy za zachodnią granicą i za morzem. Również mam konto w PEKAO SA i nie stwierdziłem wysokich opłat. Oczywiście opłaty są horrendalne, jak zlecasz przelew przez bank. Ale jak robisz przelew z Visy czy Master to nie ima się kieszeni żaden wysoki koszt. P-olej PayPal. Trzeba podać nazwisko, numer karty, do kiedy ważna i trzy ostatnie cyfry z tyłu karty. Po prostu wypełnić standardowy druczek. I po sprawie.
A jak druczek jest w języku angielskim, to zainstaluj sobie przeglądarki Google Chrome lub IE-8(opcje), które na bierząco tłumaczy tekst na stronie.
Twój klient chyba ma jakieś konto?

Posunąłem się jeszcze dalej, gdy wszedłem w komitywę z autorką książek o fusingu. Podałem jej numer swojej karty i ona robi mi potrzebne zakupy. Szczególnie od sprzedających, którzy nie uznają polskich kontrahentów.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2010, o 18:31 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bardzo dobra informacja, Andrzeju. Ja kilka razy chciałem nabyć towar w USA i kończyło się na tym, że dochodziłem do karty i klops. Ponieważ nie wiem jak dalej kroczyć i dałem się na spokój. Więc pieniądze wysłałem firmą kurierską i zamiast taniej to wyszło 2x drożej. To tak na marginesie.

Marlenko jeżeli chcesz nabyć BAWELE(bavele) to żaden problem sprzedają je również w Polsce. Należy wejść w stronę PUJAN i tam mają bardzo duży wybór baweli, ceny są dostępne i wcale nie wyjdzie drożej jak u niemiaszków. W Elblągu ponieważ tam ta firma się mieści zakupisz za złotówki, u nich również można nabyć dodatkowe akcesoria do klejenia baweli jak również instrukcje z prawidłowym postępowaniem z naklejeniem na szkło.
Zapomniałem oto strona; http://www.pujan.pl/index_pl.html
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2010, o 16:18 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2010, o 02:00
Posty: 120
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
znalazłem:P
tuesza pytanie co do kredy

jak usypujesz te sypkie formy to powiedz czy wzory odciskasz od czegoś czy zgrabnymi paluszkami robisz?

bo ja spróbowałem i jakieś leje jak po bombie:P

co do form z gliny zrobiłem następne miałem 2 rodzaje gliny i z jednej wszystkie popękały jeszcze w temperaturze pokojowej a druga chyba szamotowa nie popękała

zauważyłem że muszą mieć swoją grubość ja teraz zrobiłem 2 do 3 cm

jak zrobiłem płytki 0.5 cm popękały przy wypale

fajne jest to że można wysuszoną glinę dopracować papierkiem ściernym do pożądanego efektu
posypałem kredą przez sitko ale na mokro daje chyba mniejszą fakturę

mam jeszcze pomysł ale brak czasu na formy jednorazowe z kredy na mokro plus tego kredę można wielokrotnie kruszyć i łączyć wodą

ale to może po nowym roku czasu brak niestety

może ma ktoś jakieś doświadczenia w tych tematach?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2010, o 17:17 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2010, o 20:49 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
sam widziałem formy, które specjalnie mają fakturę by zwiększyć efekt. Słuchajcie Moniki bo dziewczyna ma i doświadczenie i wiedzę.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO