Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 22:58 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
W butli tlenowej jest 6 metrów sześciennych czystego tlenu 150 atm.
Czy musi byc palnik do cięcia? A gdyby zastosować palnik n. p. 6 do spawania , ten daje płomień długi i jaki chcesz, uzyskuje temperatutę taką samą jak przy cięciu. Tylko jest mniejsze zużycie tlenu i wówczas na więcej wystarczy. Palnik taki uzyskuje temperaturę 2800stopni. Szkło masa płynna rzadka nie klejąca się 1400stopni.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 08:12 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki wielkie Trebor za objaśnienia. Na butli tlenowej winien być zegarek podobno, aby nie zużyć tlenu do końca.
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 18:33 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bez reduktora na butli nic nie ździałasz. Musi być reduktor na wyjściu z butli jest 150 atm, a reduktor przyjmuje to ciśnienie i ustawiasz sobie jakie chcesz od 0,5 - 10atm


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 21:03 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Słuchaj Alberta. Ja oczywiście mam reduktor, na którym ustawiam maksymalne ciśnienie, jakie chcę mieć na palniku. Zmniejszyć zawsze mogę odkręcająć lub dokręcając zawór w palniku.
A tu masz mój palnik.

http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=183701

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 22:09 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Rzeczywiście nic dodać nic ująć 100% profesjonalizm. To musi mieć szeroki płomień, lub gruby sądząc po wylocie.
Mi jeszcze daleko do takich eksperymentów.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2009, o 07:17 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć,
No tak :-) sprzęcik profesjonalny, ale i nie tani :(
Rozmawiałem z przedstawicielem "Rothenberg"-a firmy produkującej miedzy innymi wszystkie prawie rodzaje palników i różnego sprzętu dla hyraulików i powiedział mi, że z butli typowej propan-butan w zależności od rodzaju zastosowanego palnika można osiągnąć spokojnie 1400 st.C.
Są do tego celu tzw. palniki cyklonowe wykorzystujące zawirowanie powietrza z dyfuzorem. Wtedy nie potrzeba tlenu i jest to spora oszczędność kasy; można się zamknąć w 300 zł na polskich częściach, produkuje je również POMET.
Jak sprawdzę działanie, to dam znać :-)
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2009, o 10:50 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Semikolon - posiadam takie toto i co prawda nie miałem okazji wypróbować tegoż na szkle, ale przy zakupie zwróć uwagę, jak długo taki palnik może pracować. W instrukcji mojego jest napisane, że (o ile dobrze pamiętam) dwie minuty. Pracowałem już i pięć minut, jednak to chyba i tak za mało, żeby fajnie się tym pobawić.
Jeszcze jedna rzecz, na którą chyba warto zwrócić uwagę. Rothenberger wypuszcza na rynek dwa rodzaje gazu. Normalny (w czerwonych puszkach) i wysokokaloryczny (chyba w srebrnych). Żeby zastosować ten drugi, musisz mieć palnik przystosowany do mocniejszego grzania.
Jeszcze jedno. Te małe palniki (mój za około 250zł) lubią mieć mało stabilne zawory regulacyjne, co skutkuje niepotrzebnym wkurzaniem delikwenta obsługującego takiego grata. Wydaje mi się, że niewiele większym kosztem można zakupić zwykły palnik (również z efektem cyklonu), który będzie bardziej się do tego nadawał. Jeśli ktoś chce przetestować, chętnie udostępnie, żebyście nie klęli jeśli coś będzie nie po Waszej myśli. Nie ma bowiem nic bardziej irytującego, niż zmaganie się z drobną, ale istotną niedogodnością.
Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2009, o 13:52 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki Mati
Rozmawiałem w hurtowni z gościem i mówił mi, żebym sobie wziął szkło ze sobą i popróbował u nich na miejscu, bo trzeba dobrać moc palnika a produkowane są od 4kW do 22 kW. Pewnie niebawem sie tam ruszę :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2009, o 11:54 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
W pracy "trafiłem" najtańszy palnik z dyszą za 35 zł o mocy 4 kW,
ale to jednak za mała moc :(
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0e ... 284e8.html
- za długo trzebaby się bawić.
Według mnie trzeba 12-14 kW do dobrego efektu :P
pozdrowienia,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2009, o 12:04 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Daj koniecznie znać jak poszły próby. Nie mam pojęcia jaką moc ma mój palnik, ale to chyba jedyny element, który powstrzymuje mnie przed rozpoczęciem zabawy w "płomienne szkło". Czekamy na wyniki testów. :-)
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO