Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 21:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2010, o 23:22 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
przepraszam dopiero odebrałem pocztę i nie chciałem niepokoić to do Moniki .Moniko jak byś mogła jakoś udostępnić moje zdjęcia dla Trebora, czy to ksywka od Roberta jakoś od tylu przeczytałem dobre Trebor.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2010, o 00:09 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Obecnie nazbierało mi się towaru i pułki się uginają więc zająłem się sprzedażą i nikt nie chce nic kupić przynajmniej w moich okolicach wszyscy tylko kadzą że jak na pierwszy raz to super i piękne tylko że drogie a tylko wyceniłem po kosztach bez zarobku i własnie zmobilizowało mnie to do szukania innych źródeł i zacząłem sam zakładać stronę z kursem z gazety może coś wyskrobie bo jak na razie wszyscy radzą mi bym otworzył galerie; łatwo się gada jak do pierwszego miasteczka mam 20 km a do troszkę większego 100km dobre cwaniaki mówią załaduj i jedź szukaj może ktoś kupi zaliczyłem hurtownie i parę sklepów i jak sobie ponosiłem swoje wypociny to od razu zrozumiałem że tak się nie da no i znowu muszę się uczyć teraz zakładania strony potem poruszania się po portalach handlowych ,trochę mnie to dobiło bo mimo miłości do tego co się robi i sprawia przyjemność przydały by się okłady z mamony bo fusing to jak maluch trzeba dokładać inaczej się nie pojedzie ,ale mimo wszystko tego całego stresu ze sprzedażą miało to jedną pozytywną stronę że ludzie docenili moje pierwsze prace i dlatego jest warto próbować bo człowiek sam przynajmniej ja nie byłem w stanie tego określić jakie one są zawsze miałem jakiś niedosyt ,a teraz czuję się połaskotany ,gdyby ktoś nie zrozumiał o czym piszę to o moich pierwszych podbojach związanych ze sprzedażą wyrobów artystycznych w sklepach i hurtowniach ,czasami dobrze jest się wygadać ,dobra wypłakałem się czas do robot.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2010, o 02:36 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
No nie wiem , czy Twoje podejście jest właściwe. Czytam na portalach, że sklep internetowy przynosi pierwsze zyski po roku ( to najkrótszy termin). Sam nie wierzyłęm w taką tezę ale się przekonałem.
Myślę, że trzeba jeździć po sklepach i galeriach.

Dzisiaj, żeby trochę zarobić, trzeba włożyć. Bez kasy się nie da. No chyba , że ktoś ma FART.
Jęśli się zdecydowałeś by mieć z tego kawałek chleba , to nie licz, że będzie to od razu. Przetrzymają najsilniejsi i najbardziej zdeterminowani.
Czego Ci życzę z całego serca.
Spytaj się Fagonia ile czasu mu to zajęło by czerpać z tego zyski.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2010, o 11:20 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2010, o 19:47 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
hakilmer napisał(a):
przepraszam dopiero odebrałem pocztę i nie chciałem niepokoić to do Moniki .Moniko jak byś mogła jakoś udostępnić moje zdjęcia dla Trebora, czy to ksywka od Roberta jakoś od tylu przeczytałem dobre Trebor.


Dostałem te zdjęcia od Moniki.
Przejrzałem je, starałem się dojść prawdy. Nie są najlepsze, mało widać detali, ale podejrzewam, że to zostało spowodowane otwarciem pieca w okolicach temp 300 stC. Troszkę zastanawia mnie 3 zdjęcie, na którym pęknięta jest pierwsza warstwa szkła, a druga Ok, to by potwierdzało moją teorię, bo całkowicie pewien nie jestem, ale symptomy podobne do moich.

Na zdjęciu (żółta patera) wydaje mi się, że pękniecie nastąpiło właśnie w czasie dojścia do wysokich temperatur, bo później pęknięcie w kilku miejscach się scaliło. Tak widzę, ale zdjęcie nie jest dostatecznie wyraźne.
Jeśli nie otwarłeś pieca, to jedyne wytłumaczenie zbyt szybkie nagrzewanie w pierwszej fazie. Powyżej 540 stC możesz już szybko nagrzewać.
Widzę na tej paterze jeszcze mat i jakby dewitryfikację. To też błąd.
O przyczynach dewitryfikacji pisałem - chyba w bibliotece.
Ja by nie dopuścić do matu, to po prostu bez względu na to jakie by to nie było szkło pokrywam je nabłyszczaczem. Kupiłem go w Instytucie w Warszawie = 1 kg i po roku pracy mam jeszcze z 30 dkg. Mało go wychodzi a daje dobre ( a nawet bardzo dobre) efekty.

Na pierwszym zdjęciu widzę 3 szt wyrobów i to udanych. Tak trzymaj.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2010, o 12:39 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam .Moniko jak zwykle zawaliłem jeśli pozwolisz zadzwonię w poniedziałek koło 10 odpoczywaj spokojnie ,dzięki Trebor to dla mnie zaszczyt usłyszeć dobre słowo od ciebie ,co do tej patery żółtej to całkiem inna bajka grzałem ją 3 razy za pierwszym poskładałem sandwicza dwie warstwy +wycinany wzór liści to wszystko pomalowałem i położyłem na formie po wypaleniu była z połyskiem i byłoby wszystko ok tylko miała 10cm rysę pęknięcia jakby tylko na górnej szybie sandwicza więc postanowiłem ją jeszcze raz od prostować no i odwróciłem ją do góry nogami stąd ten mat po tej operacji oczywiście wszystko się zlało z małą skazą postanowiłem że nada się na żyrandol no i jak widać nie wyszło ale spróbuje zrobić dwa kinkiety bo to pęknięcie to raczej po tej rysie ,a ta co jak ją rozsadziło to po długim namyśle tak mi się zdaje nie wiem czy to może być przyczyna separator kaolin mógł wyglądać jak wyschnięty a nie był czy to spowodowało by takie rozerwanie ? TREBOR jeszcze raz dzięki dostałem próbki farb z instytutu porządna firma w poniedziałek będę mógł porobić próby na szkle ,teraz odpoczywam bo ten tydzień był ciężki idę odśnieżać jezioro trzeba dzieciaki wypuścić na łyżwy no i trochę zrzucić kg bo wiosna za pasem hej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2010, o 17:25 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
W zasadzie wpływ mokrego kaolinu nie będzie skutkował takim pęknięciem.
To musiało być za szybkie grzanie albo przewiew.
Gdy wolno dochodzi się do temp ok 450 stC, to woda z mokrego kaolinu szybko wyparuje. Gdyby zrobił się balonik w szkle, to fakt uwiezione powietrze czy para, ale tu jest ewidentne pękniecie - nawet strzelenie bym powiedział, tak, ze części odskoczyły od siebie na dość dużą odległość. Ja miałem takie przypadłości gdy źle wietrzyłem piec, teraz robię to inaczej i nie mam kłopotów.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2010, o 20:06 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
hakilmer napisał(a):
zawsze grzeję 2,5 h do 350st potem 1h 650 st zdarzyło się z dwa razy wyślę zdjęcie na e-majla zdigartu



Witaj myślałem sporo nad Twoim problemem i być może znalazłem przyczynę.
Piszesz, że grzejesz do temp 350 stC przez 2,5 godziny. Wg mnie za długo, ale nie tu tkwi błąd. Dla dużych kawałków może takie dogrzewanie być nawet i dobre - choć dla mnie to strata pieniędzy.
Drugi krok chyba jest niewłaściwy.
Dla szkła najgorsza temperatur a to pomiędzy 450 - 540 stC. Ten zakres szkło musi przejść bardzo powoli. Ustaw ten zakres w czasie przynajmniej 60 min, a dla większych kawałków nawet i więcej. (poszukaj - bodajże w bibliotece- na ten temat.
To samo musisz zrobić z ochładzaniem szkła.
Podawałem -za kimś chyba - gdzieś nawet "recepturę" chłodzenia.
540 - wygrzewanie = 1 godz
do 450 = 1 godz
do 250 = 1 godz a później niech sam się chłodzi. Oczywiście te czasy w zależności od wielkości szkła można wydłużać, ale nie skracać.
U mnie zdaje to egzamin!!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2010, o 11:27 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2010, o 12:55 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2010, o 02:00
Posty: 81
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam ,Trebor z tymi temperaturami wzorowałem się na podstawie pieców pika ,oni właśnie do pieców dołączają schematy wypałów i tak do łączenia sandwiczy od 6-8mm 520st 2h30min +650st 1h+ 820st czas dojścia 30min i 10 min przetrzymania + zejście na 520st i przetrzymanie 2h30 min jak na razie byłem zadowolony ale zabiłeś mi klina odnośnie oszczędności jeśli byś był tak uprzejmy to zaznacz gdzie mam odjąć gdzie dodać tych min no ale żeby wypiek był ok ? może od razu podam temperatury w których gnę w sumie tylko różnica jest w wysokiej temperaturze 750st 30min 15-20min jeśli można pojechać po czasie i zaoszczędzić na prądzie to jak najbardziej jestem za; byle efekt końcowy był ok z góry dzięki ,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO