Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sierpnia 2008, o 12:10 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Obejrzałam wszystkie, pięć razy. Ależ z Ciebie zdolny człowiek. A czy mógłbyś zrobić zdjęcia całej pracowni? Interesuje mnie rozmieszczenie poszczególnych stref pracy ze szczególnym uwzględnieniem stanowiska do lutowania. I też zrobię sobie niskie oświetlenie stołu do cięcia. Czy w Twojej pracowni jest żółta podłoga?
Pozdrawiam i (zapewne nie jestem odosobniona w swojej opinii) bardzo dziękuję, że w trakcie pracy robiłeś zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sierpnia 2008, o 14:38 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pracownia, jak pracownia. Każdy orze jak mu pieniądz pomoże.
Podłogi jeszcze nie ma, jest gładki beton.
Myślę. że położę kafelki, poniweważ łatwiej utrzymać czystość.
Ta wstawka na zdjęciu to tapeta z Photoshopa zakrywająca paskudztwo podłogi.
Pomieszczenie ma 220cm wysokości. Zdjęcia robiłem z pewnej wysokości, dlatego pomieszczenie wydaje sie b. niskie.
Jak wszystko skończę, to przedstawię zdjęcia.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2008, o 11:15 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Andrzej Ty jesteś perfekcjonistą. Ja przegródki zrobiłem z zwykłego drutu, na który założyłem koszulki termokurczliwe do przewodów elektrycznych. Mniejsze koszty, mniej roboty, tyle, że nie tak piknie!!!

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2008, o 16:00 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Co do kosztów, to gwintowany drut 1m fi-8 kosztuje około 3zł. Ale 2m - 12zł. Dlatego spawałem druty 1m i z 3szt(około 9zł) wychodziła mi jedna przegroda (2szt po 1,5m). Plus korytko 1szt -około 3,5zł(2,2m długości) - 2szt na przegrodę, plus 1szt na następną.
Do tego dochodzi klej konstrukcyjny, punktowo wstrzyknięty do korytka, uniemożliwiający jego obracanie.
Niestety "tanio i elegancko"- jak mawia mój znajomy Poznaniak - się nie da.
W komunie, przez dwadzieścia parę lat napatrzyłem się na bylejakość i ohydę. Dlatego nie staram się podtrzymywać tych praktyk ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2008, o 16:17 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kent, będę czekać na zdjęcia po zakończeniu prac i fajnie, że nie masz żółtej podłogi :shock:
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2008, o 19:20 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marlenko, może ten kolor wygląda na żółty, ale jest to jasny pomarańczowy( pszeniczny - tak było napisane na puszce od farby, w przypadku boazerii - emulsja). Natomiast półka jest pokryta (pomarańcz i szary) płytą dmuchanego PCV. Jest to materiał b.plastyczny, można go kleić, ciąć i wiercić - jak drewno, wyginać na gorąco. Stosują go firmy graficzne do wycinania napisów i architekci do konstruowania modeli. Jest dosyć drogi, taka płytka, która stoi w szafce(zdjęcie) kosztuje 31zł.
:idea:lnie nadaje się do oklejania krawędzi narażonych na uszkodzenie, zabezpieczenie ściany na styku blat-boazeria, szczególnie przy manipulacjach szkłem.

Wydzierżawiłem piwnicę, która posiada rury CO na dwóch ścianach i zmuszony byłem zakryć je blatem kuchennym (około 5m długości), na którym ustawię szlifierki, piłę do szkła, stojak z wiertarką, piłę elektryczną do cięcia profili, itp. W związku z tym, zabezpieczyłem częściowo ścianę w/w płytą PCV.

Natomiast, jeżeli chodzi - jak to ujęłaś - o stanowisko do lutowania, będę to wykonywał na stołach. Zbudowałem z profili metalowych dwa stoły(90x120cm), które mają pod nogami kółka gumowe i można nimi jeździć po całej bałakupi. Posiadają blokadę, która je unieruchamia. W przypadku dużego witrażu(daj Boże) mogę te stoły razem sprzęgnąć (połączyć) i uzyskać jeden duży(180x120cm lub 240x90cm).

Aby ekonomicznie wykorzystać miejsce, pod jednym z nich zbudowałem wsuwany wózek - dwupoziomową półkę(też na kółkach z możliwością odjechania - odłączenia od stołu) do przetrzymywania podręcznych narzędzi i materiałów, podobny do wózka z markietu.
A pod drugim stołem jest wysuwana (na kółkach ) szuflada na szkło o mniejszych gabarytach (na tafle około 50x60cm, jakieś 150- 200szt).
Jak całkowicie go skończę, to opstrykam aparatem i pokażę.
Aktualnie zastanawiam się, jak go zmodernizować, aby duży witraż można było obracać na drugą stronę(w przypadku lutowania i patynowania) bez zdejmowania go ze stołu), gdzieś widziałem taki stół w internecie.

Odnośnie blatu do lutowania witraży - do 120cm - to zakupiłem odpowiednią ilość desek z balsy grubości 12mm, przykleję do jakiejś płyty i po ptakach. Jest to pomysł tego japończyka, do którego podałaś gdzieś link. On, na takim podłożu kładzie wzór witrażu, mocuje szpilkami szkło i lutuje - sądzę, że to będzie super podkład ;) .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2008, o 22:39 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bardzo piękna będzie ta pracownia Kent. Masz pole do popisu. To duże pomieszczenie, albo nawet bardzo duże :-). Zyczę Ci wielkich i pięknych zamówień.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2008, o 22:56 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
kent napisał(a):
Marlenko, Aktualnie zastanawiam się, jak go zmodernizować, aby duży witraż można było obracać na drugą stronę(w przypadku lutowania i patynowania) bez zdejmowania go ze stołu), gdzieś widziałem taki stół w internecie.


Pozdrawiam



Nic prostszego :P
wystarczy stoły zamocować na obracanym na środku (przez całą długość) stalowym "zawiasie" a na krawędziach zamontować zawleczki blokujące. W ten sposób stół będzie się obracał wokuł własnej osi. Wystarczy mieć drugi kpl blatów przymocowywanych od góry do tych na stałe i po złożeniu "naleśnika" i przewruceniu na drugą stronę zdemontować pierwotny blat. Można to zamontować na łożyskach i obudowach wówczas konstrukcja rurowo zawiasopwa nie będzie musiała wędrować przez całą długość stołu a jedynie na jego krawędziach.

Stoły kreślarskie są zamontowane no podobnym mechaniźmie bez drugiego dokręcanego blatu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2008, o 09:01 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki MICHU za zainteresowanie :lol: , ale ja to wszystko doskonale wiem i rozumiem. Muszę tak zmodernizować swój stół, aby się za dużo nie narobić, a przerobić go zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. A najtrudniej jest coś przerabiać i modernizować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO