Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 20:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 września 2007, o 23:05 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam!
Z tego co do tej pory wiem, i nie dawno robiłem to klejenie kawałków szkła do kopuły na plastelinę, ale oderwanie tego po lutowaniu wstępnym od kopuły jest dość uciążliwe. Dawniej robiono to na wosk.Czy ktoś zna lepszy sposób na mocowanie szkiełek do kopuły tak, żeby łatwo było to ściągać? Chodzi oczywiście o klosz do lampy Tiffanyego. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, o 00:37 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ostatnio znalazłem w Tesco (produkcja chińska :-) dla Tesco), w artykułach biurowych, masę klejącą. Biała, wygląda jak wyżuta guma do żucia, ale działa.
Zastępuje taśmę dwustronną, nie trzyma tak mocno(więc dobrze) i się ją odrywa lub kroi na kostki - mniej roboty:)

Nie sprawdzałem jeszcze jak zachowuje się pod wpływem temperatury (przy małych elementach szklanych, które się szybko nagrzewają przy lutowaniu - dość ważne) natomiast do szablonów jak znalazł.
Ja do tej pory używałem silikonów bez daty ważności... mają mniejsze właściwości klejące.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2007, o 19:39 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki za odpowiedź Dawidzie.
Kiedyś myślałem o silikonie zamiast plasteliny, a Twoja odpowiedź potwierdza przydatność tego do kopuł. Odwiedzę też Castoramę po tą masę klejącą. Trzeba eksperymentować aby ułatwiać sobie pracę i poprawiać jakość wykonania witrażu.
Dawid, czy sprzedajesz większe szkła niż 15*15 cm i czy będą przeliczeniowo tańsze? :roll: Na razie tyle.
Pozdrowienia. Gienek. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, o 02:13 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Gienku!

Daj koniecznie znać, czy nowa technika pomogła Ci w jakości wykonywania lamp...

odpowiadając na Twoje pytanie:
Cytuj:
id, czy sprzedajesz większe szkła niż 15*15 cm i czy będą przeliczeniowo tańsze?



Jestem w trakcie negocjacji z hurtowniami oraz konstruowania internetowego sklepu ze szkłem.

Oczywiście, wtedy większe szkło będzie tańsze i posegregowane segmentami kolorystycznymi (im mniej nasycone szkło tym tańsze).

Najprawdopodobniej na początku minimalną ilością szkła, które będzie można zamówić to będzie pół tafli (30x60cm) wysyłane paczką z przecięciem na pół( bezpieczna forma transportu) ale wierzę, że uda mi się dojść do porozumienia na minimalną ilość ćwierć tafli(30x30).

Sklep powinien ruszyć koło 30 października. Na pewno dam Wam wszystkim znać drogą mailową.

Natomiast jeśli ktokolwiek jest już w tym momencie zainteresowany jakimś konkretnym szkłem... proszę o info na mail.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, o 21:42 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Dawidzie!
Dobrze że coś robisz w kierunku poszerzenia opcji sprzedaży szkieł na inne rozmiary. Te 15*15 wydawało mi sie trochę za małe np.do lamp. Jedynie do drobnych zawieszek itp. Poszerzenie opcji o różne wymiary szkła daje możliwość kupienia większej ilości po proporcjonalnie niższej cenie, co nie jest bez znaczenia. Ta forma sprzedaży staje sie atrakcyjniejsza dla większych odbiorców. Życzę Ci, abyś uzyskał i wystawiał ceny korzystne dla wszystkich. Może jakieś rabaty?, itp. cukierki?
Pozdrowienia. Gienek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 28 września 2007, o 13:39 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 33
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam, ja kupiłam formę do lampy na allegro, czasem trafiają się używane...dałam tylko 14 zł, poszukaj. Dodam tylko że była to forma o wymiarach wysokość: 25cm, szer na dole: 35cm...leży i czeka aż nabiorę doświadczenia:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2008, o 01:35 
Offline

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 18
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Z wieloletniej praktyki mogę Wam podpowiedzieć, że do zrobienia klosza Tiffany na kopule od lampy nie jest potrzebna żadna masa klejąca czy silikon. Jeśli kopuła ta jest z plastiku lub innego materiału który można przewiercić. Wystarczy przymocować specjalny kapturek z metalu o średnicy nie większej niż średnica otworu na szczycie klosz Tiffany. Do tego kapturka należy porządnie przylutować początkowe elemęty naszego przyszłego klosza. A do nich kolejne i tak dalej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2008, o 11:21 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Desperado, poproszę o więcej szczegółów. Może zdjęcie? Jakoś trudno mi wyobrazić sobie ten kapturek.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2008, o 13:48 
Offline

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 18
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Są to kapturki robione na zamówienie o różnej średnicy. Postaram się zrobić zdjęcie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2008, o 11:56 
Offline

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 18
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Oto link do zdjęcia przedstawiającego klosz wykonany z pomocą takiego kapturka:
http://desperado2004.fotosik.pl/albumy/353063.html

A to pozostałe rzeczy:
http://desperado2004.fotosik.pl/albumy/352449.html
http://desperado2004.fotosik.pl/albumy/352443.html
Jestem przygotowany na krytykę


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO