Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 21:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2008, o 11:41 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Cię Rogal, bardzo sie cieszę z Twojej decyzji :lol: . Od razu luźniej zrobiło się na Forum i wszystkim gęby się zaokrągliły :lol: :lol: . Co do tego telefonu, to pewnie myślałeś, że to ja - co? ;) . Nic z tego. Jestem parę lat młodszy od ciebie i nie w głowie mi takie harce.

Widzisz jaki jesteś potrzebny innym :lol: . Możesz również organizować kursy i szkolenia w tej branży, jak robi to Dawid, lub wejść z nim w komitywę. Szkoda by było, aby Twoja wiedza powędrowała do nieba. Tam chyba nie mrożą szkła, ani nie robią witraży. Może dobrze by się stało gdybyśmy zasłynęli w świecie nie tylko z wódki, oscypków, ale też z witraży i może z mrożonego szkła.

Odnośnie książki to nic więcej w niej nie ma. To jest tylko taki poradnik dla amatorów, więc traktuje problemy b. ogólnie. Dlatego Twoja rada jest na pewno bardzo cenną dla zainteresowanych.

Oglądałem Twoją stronę - jestem informatykiem z wykształcenia - i bardzo mi się podobały lampki i lustra, no i te mrożone szkło.

Wciskam Ci pochwałę z wpisem do dzienniczka, pozdrawiam i życzę optymizmu :lol: :lol: .

PS. Tak nawiasem, jakbym był ze 20 lat młodszy, startowałbym w konkursie, o kontynuację prowadzenie Twojego biznesu za dożywodnią opiekę :lol: ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2008, o 12:00 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marlenko, bardzo podoba im się Twoje określenie
"dziubaczy balkonowo-łazienkowo-kuchenno-piwnicznych",
może bedziemy stosować taką nazwę na Forum " Dziubacz bałakupi".
Tylko proszę nie mylić litery "b" z "w" ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2008, o 20:53 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kent, przez Ciebie poryczałam się ze śmiechu! Jak dla mnie skrót świetny i przez podmiankę literki łatwy do zapamiętania. :D :D :D
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2008, o 21:02 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Sto lat, sto lat... Najlepsze życzenia dla Rogala, zdrowia, szczęścia, pomyślności i zmiany przepisów emerytalnych
życzy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2008, o 21:46 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
kent napisał(a):
Marlenko, bardzo podoba im się Twoje określenie
"dziubaczy balkonowo-łazienkowo-kuchenno-piwnicznych",
może bedziemy stosować taką nazwę na Forum " Dziubacz bałakupi".
Tylko proszę nie mylić litery "b" z "w" ;) .




a tłumacząc ten skrót na moja gwarę, to ktoś zwany Dziubacz, kto sobie kupi piłkę (bal ) do grania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2008, o 22:25 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No nie piłka, zupełnie nie. Jedyne okrągłe, to kółeczko w moim ulubionym Nikkusiu. Ale zawsze podobała mi się śląska gwara. Ten dziubacz to dzięcioł obśmiewany przez niektórych (nie będę pokazywać palcem), dzięcioł, czyli opukiwanie rysy na szkle od spodu. Dalej stosuję tę metodę przy skomplikowanym cięciu i chęci oszczędzenia w całości pozostałej części szkła. I będę stosować, a co :!: A tak nawiązując do gwary - wiecie co to ryczka i dlaczego tak się nazywa?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2008, o 22:57 
Offline

Dołączył(a): 29 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 60
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć Marlenko, już dość długo śledzę Wasze rozmowy, ale wiem niewiele, więc nie mam z czym występować. U nas "ryczka" to może być niziutki stołeczek, czy o to Ci chodzi? Troszkę o Tobie słyszałam na warsztatach od Małgosi. O pasji z jaką oddajesz się szkiełkom i to mi sie bardzo podoba.
Pozdrawiam ogromnie, Iwona.
I wszystkich uczestników też, choć nie umiem włączać się tematycznie do dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2008, o 23:39 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć, właśnie wylazłem z bałakupi i widzę, że się towarzystwo rozbrykało.
Marlena ma kółeczko na swoim ulubionym "Nikkusiu" - nazwa bardzo seksi. Przepraszam za wścipskość, czy te kółeczko to kolczyk?

Jak występuje gdzieś gwara śląska, to tylko ogólnie kapuję o co chodzi. Mam książkę pt. Śląskie beranie..... i zawsze zaglądam do słowniczka na końcu książki.
Pochodzę z Mazowsza, a na Śląsku mieszkam 34 lata. Ślązacy mówią gwarą tylko między sobą, więc gdzie miałem się nauczyć.

Może Brogre zacznie do nas pisać w gwarze, to się nauczymy dodatkowego języka.
Iwka nie bądź taka skromna, występuj z tym na czym się znasz. Najważniejsze, że wogóle się zgłaszasz i jest z kim pogadać.

Pozdrawiam Wszystkich.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 00:37 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Iwka02 trafiła w 100% Ryczka, o czym mi powiedziała moja Teściowa (rodem z Poznania) to stołek-taboret podłużną z dziurką w siedzisku, umożliwiającą włożenie dłoni i wygodne przeniesienie w inne miejsce. Dziurka też może ułatwić siedzącemu wietrzenie po "ryczeniu" za przeproszeniem, że się tak wyrażę :D Mam nadzieję, że oględnie określiłam meritum sprawy i moderator nie usunie mojego posta. A w kwestii mojego Nikkusia, kółeczko nie jest kolczykiem tylko ostrym wojownikiem z ruchomą główką. Nikkuś faktycznie jest bardzo seksi, podłużny i długi, wygodnie układa się w dłoni, z jednej strony ostry a z drugiej łagodny i zaokrąglony. W strategicznym momencie sam dba o nawilżanie i jest bardzo wytrzymały. Wygląda tak: http://moreandbetter.enozis.pl/sklep/pr ... cts_id/130
:twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2008, o 02:08 
Offline

Dołączył(a): 13 września 2007, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Goście urodzinowi wyszli, mogę usiąść do komputera i jako "NOCNY MAREK" (nie wiem czy MAREK to od imienia, a tak nikt mi nie zarzuci błędu), trochę postukać, może podzięciolić. A tak nawiasem - dowcip.
Idzie ojciec z kilkuletnim synkiem. Przechodzący obok mężczyzna ukłonił się.
- Tato, ten Pan Ci się kłaniał, - mówi synek.
- Nie Ci tylko Tobie, - zwraca uwagę ojciec.
- Nie Mi tylko Ci, - odpowiada synek.
- Nie mówi się Mi, tylko Mnie, - ojciec.
- No przecież mówię, że Ci nie Mi, - kończy rozmowę syn.
Dzięki za życzenia. Jutro popatrzę co mi zostało z mrożonki, mam znajomego pasjonata od aniołków, który wybiera mi wszystkie ścinki, ale coś powinno mi zostać ( to jest tekst do Marleny). Fajnie wyglądają, szczególnie skrzydełka z błękitnej mrożonki. Ciemna czerwień jest idealna na róże i japońską kaligrafię http://www.vitro4u.com/lampy_jap.htm
W jednym z moich postów, podałem link do rysunku zrobionego w Corelu (X3), wg. tego projektu, zrobiłem wymatowanie i wymrożenie na lustrze. Zdjęcie jest kiepskie, gdyż robiłem telefonem, a lustra już nie ma, jak mówią Bułgarzy - wzjali. http://www.vitro4u.com/zdjecie0060.jpg
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO