Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 września 2007, o 09:19 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:-) Na pewno lepiej jest kupić szlifierkę i mieć komfort :-)
:idea: Na początku swojej witrażowej drogi, stwierdziłem, że mogę spróbować zrobić " urządzenie szlifujące" samodzielnie :idea:
No i zrobiłem :!: Może kiedyś kupię oryginalną, ale teraz to wystarczy mi to co mam. Jedyne co musiałem do niej dokupić to głowica i odpowiedni do niej Simmering. No i jeszcze potrzebna była redukcja do głowicy, aby móc zamocować ją na wałku silnika. To zrobił dla mnie kolega, który jest tokarzem. Reszta to prosta konstrukcja.
Czy jest ktoś, kto też samodzielnie zrobił coś do swojego warsztatu :?:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, o 09:44 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2007, o 02:00
Posty: 84
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogre, super być przy okazji twórcą narzędzi. Prawdę mówiąc sama myślałam o tym aby zamiast kupować szlifierkę, która zabija mój portfel, poprosić mojkego wspaniałego tatę- majsterklepkę żeby sam skonstruował mi taką szlifierkę... a moze ktoś doradzi mi jakąś konkretną - powiedzmy w ci\enie do 600 PLN...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, o 09:55 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki za miłe słowa. Za taką kwotę możesz mieć gotową szlifierkę. Są do nabycia w hurtowniach dla witrażystów. Nie chcąc robić kryptoreklamy, celowo nie podaję ich nazw i adresów. Przeszukaj Internet przez wyszukiwarkę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, o 12:05 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2007, o 02:00
Posty: 84
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ale ja właśnie potrzebowałam reklamy, jakiejś już sprawdzonej, zeby ktoś powiedział... taką mam i korzystam z niej i jest okey albo wystarczajaca


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, o 12:29 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
KRISTAL, GLASTAR, INLAND

około 500-600 zł

Ja polecam z samodoprowadzeniem wody, bez gąbek około 700zł.

Niedługo będzie w sklep'iku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 września 2007, o 22:59 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dawid! Ty przez nas zbankrutujesz!! Wszystko sami! Ja też. Obecnie mam urządzenie przez siebie zrobione w innej dziedzinie. jak na razie przyspieszyło jak do tej pory 2* pracę i poprawiło jakość nie osiągalną w obecnie powszechnie stosowany sposób. Uprzyjemniło przy tym i ulżyło pracę.
W witrażownictwie są szlifierki gotowe, narzędzia itp. i nie było by sensu kombinować przy zarobkach 2-5 razy większych niż obecnie.
Mam kilka pomysłów na prostą szlifierkę, ale czasami łatwiej jest zarobić na nią niż ją wymyślać na nowo. Wszystko zależy od naszych obecnych możliwości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 09:40 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Majgeniusz napisał(a):

W witrażownictwie są szlifierki gotowe, narzędzia itp. i nie było by sensu kombinować przy zarobkach 2-5 razy większych niż obecnie.
Mam kilka pomysłów na prostą szlifierkę, ale czasami łatwiej jest zarobić na nią niż ją wymyślać na nowo. Wszystko zależy od naszych obecnych możliwości.


A może zapodasz pomysł na szlifierkę poziomą, bo jak na razie w kraju ceny są obłędne - trzeba będzie chyba sprowadzić z USA.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 19:02 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Trebor!!
Czy masz na myśli szlifierkę z taką samą głowicą co w pionowej?
Ja myślałem o zastosowaniu np. młynków, mikserów i tp. urządzeń kuchennych przerobionych na szlifierkę do szkła. Trzeba by się rozejrzeć z taką sama średnicą wałka co w oryginale lub grubszym z możliwością podtoczenia. Są już zabezpieczone od wody.
Nie wiem jak ma wyglądać szlifierka pozioma wg Ciebie. Mogę sobie tylko wyobrazić jak to może wyglądać. Nie myślałem jeszcze nad tym poważnie bo mi na razie nie jest taka potrzebna. Może jak przyjdzie czas to zobaczymy. Teraz Jestem w trakcie sprzedaży ziemi koło Gorzowa wlkp. i kupno domu w okolicach Kędzierzyna-Koźla z budynkiem na warsztat- pracownię. Czekam na oferty. Stoję z witrażami itp. bo nie mam na razie gdzie to robić na poważnie.A w przyszłości, jak dobrze pójdzie, będziemy mieć bliżej do siebie.
Pozdrawiam
Gienek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 21:16 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja myślę, że tu chodzi o szlifierkę 2w1. Na jednej osi wiruje tarcza i głowica. Takie cuś ma Diamond Max i jest do nabycia w USA.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2008, o 21:36 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Taka szlifierka i u nas też do nabycia tylko ta cena! :shock:
Ma oś pionową, a Trebor pisze o poziomej. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO