Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 11:41 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Wczoraj zacząłem bawić się poważniej "płomiennym szkłem". Zrobiłem kopiując z filmu na YouTube, skręconą laseczkę kilkukolorowego szkłą. Nie wychodzi mi to jeszcze najlepiej, ale już te prace wykorzystałem w fusingu.
Laseczki te trzeba ucinać i tu: wpadłem dzisiaj na pomysł by te szczypce za 3, 99 przerobić na szczypce do łamania szkła i mozaiki.

Usunąć to czerwone i zamiast jednego małego kółka dołożyć 2 większe i znitować i będą szczypce mające tą samą funkcję co te:
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... sid=169694


a kto mi podpowie jak zrobić takie szczypce. Grafit mam.
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... Sid=171792

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 17:51 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor napisał(a):
Wczoraj zacząłem bawić się poważniej "płomiennym szkłem". Zrobiłem kopiując z filmu na YouTube, skręconą laseczkę kilkukolorowego szkła.

a kto mi podpowie jak zrobić takie szczypce. Grafit mam.
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... Sid=171792


Treborze - pochwal się koniecznie choćby na priv co wychodzi na początku. Jestem okropnie ciekaw.

A takie szczypce wydają się nieco zmutowaną wersją szczypiec/ców do grilla. Wydaje mi się jednak, że nie powinny to być szczypce za 1,50zł z markietu bo zwykle nie są wiele twardsze od plasteliny :-) Wszystko zależy od tego, jakie obciążenia miałyby przenosić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 20:19 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mati napisał(a):
Trebor napisał(a):
Wczoraj zacząłem bawić się poważniej "płomiennym szkłem". Zrobiłem kopiując z filmu na YouTube, skręconą laseczkę kilkukolorowego szkła.

a kto mi podpowie jak zrobić takie szczypce. Grafit mam.
http://www.delphiglass.com/index.cfm?pa ... Sid=171792


Treborze - pochwal się koniecznie choćby na priv co wychodzi na początku. Jestem okropnie ciekaw.

A takie szczypce wydają się nieco zmutowaną wersją szczypiec/ców do grilla. Wydaje mi się jednak, że nie powinny to być szczypce za 1,50zł z markietu bo zwykle nie są wiele twardsze od plasteliny :-) Wszystko zależy od tego, jakie obciążenia miałyby przenosić.



Następnym razem zrobię filmik lub serię zdjęć i pokażę, bo to co zrobiłem ostatnio zużyłem już do Fusingu. Wiecie co... zaczyna mi coś wychodzić, nawet fajnego, jeszcze muszę , albo dopracować temperaturę, albo wziąć się za doszlifowywanie. Czym tu polerować krawędzie szkła?? może ktoś podpowie? Za kilka tygodni będę miał szlifierkę, pewnie z tarczą do polerowania, ale teraz na szybko, a może chemia??

co do szczypiec to chciałbym z jakiegoś grubszego 6 - 6 mm drutu, tylko jak zrobić łączenie. Myślę tak: mam palnik to można by podgrzać drut i w środku młotkiem na kowadełku go spłaszczyć , wywiercić dziurkę i połączyć z drugim takim samym.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 21:21 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cytuj:
do szczypiec to chciałbym z jakiegoś grubszego 6 - 6 mm drutu, tylko jak zrobić łączenie. Myślę tak: mam palnik to można by podgrzać drut i w środku młotkiem na kowadełku go spłaszczyć , wywiercić dziurkę i połączyć z drugim takim samym.



1)Albo dospawać z boku nakrętki i przez nie nit, śrubę itp. łączenie. Samo wywiercenie otworów w rozklepanym pręcie osłabi te miejsca.
2) Może z wąskich płaskowników (bednarki np.3mm gr., 20mm szer.) wyprofilowanych tak, że w miejscu otworów zostawić najszersze a stopniowo dalej zwężać. Potem wygiąć w płaszczyźnie tak jak na zdjęciu. Oczka na palce wyciąć, wywiercić, rozpiłować w tejże bednarce i dopasować do palców. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 21:27 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Można wykorzystać podwójne szczypce do grillowania. Zamocować na jednej osi po dwa ramienia. A w graficie wywiercić otwory grubości drutu szczypiec i skleić jakimś klejem dwuskładnikowym.
Jak rozumiem służą one do wyjmowania gorących szkieł, więc chwilowa wysoka temperatuta chyba nie zaszkodzi klejowi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 21:48 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Hmm - z bardziej wytrzymałych materiałów to przychodzi mi do głowy na przykład sekator ogrodniczy. Może da się zaadoptować? Zwykle są robione z dosyć twardej stali więc wycięcie zbędnych elementów i montaż pożądanych nie będzie nastręczał wielkich trudności. Nawet w przypadku wiercenia i skręcania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 22:00 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak Wam chodzi o grube diabelskie szczypce do wyjmowania, czy wsadzania ogromnych ciężarów. To kupić w hurtowni metali pręt grubości 6-8mm ze stali narzędziowej. Rozgrzać palnikiem Trebora, uformować na kowadle kształt, wywiercić dziurę na oś i zahartować w oleju.
Ta stal w formie hurtowej - przed hartowaniem - swobodnie się obrabia, jak każdy metal. I to na tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2008, o 22:15 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Nie wiem, czy zauważyliście, że szczypce mają być w kształcie nożyczek i są dość delikatne (lekkie) po to by móc manipulować w gorącym piecu (temp ok 600 - 800 st C).
A może ktoś gdzieś takie widział może dla mnie zakupić??
Szczypce w kształcie litery U też są potrzebne, ale z tym sobie chyba poradzę. Mam takie jedne z zwykłej stali ale się lepią do szkła gorącego, wiec końcówki muszą być ze stali nierdzewnej. To łatwo da się zrobić. Mam już takową stal, kwestia dospawania.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2008, o 22:20 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Marlenko szczypce ( te pierwsze - do kafelków) już są. Jeśli ci zależy na czasie to wyślij adres - swój - na priv - do środy, bo w czwartek jadę na plener foto i będę do niedzieli.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2008, o 09:51 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Odbierz pv
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO