Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 11:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 stycznia 2008, o 16:27 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Wszystkich
Jestem z Wami od niedawna. Przejrzałem prawie wszystkie tematy.
Zaintesowała mnie rozmowa o oprogramowaniu do projektowania witraży.

Przetestowałem w przeciągu kilkunastu lat, kilkanaście programów graficznych i osobiście stwierdzam, iż najlepszym jest Flash. Wkleja się zdjęcie jako tło na jednej warstwie, a na kolejnej (lub na kilku) rysuje się linie metodą tzw. elastyczną, która wygładza nierówności prowadzenia ołówka. Bardzo łatwo przenosi się linie, koryguje, wygina, manipuluje się nimi. Nie ma tu żadnych uciążkiwych procedur zamykania węzłów i temu podobnych utrudnień. Wystarczy narysować kilka lini i zamknięte obszary od razu można wypełnić kolorem. Dodatkowo w kompozycji możemy wykorzystywać fragmenty innych zgromadzonych przez lata w swojej bazie kompozycji lub ich fragmenty. Pod tym względem, Corel się do niego nie umywa.

Do zamkniętego zarysu można bez problemu wstawiać tła skopiowanych szkieł ze sklepów internetowych(można ustawić przezroczystość). Nazywamy tła numerami jakie posiadają w hurtowni i łatwo możemy wykonać zamówienie.

Program ten służy do robienie interaktywnych animacji na stronach internetowych. Jest łatwy do zdobycia i posiada polskie tłumaczenie. Oczywiście projektując w nim witraże wkorzystujemy tyko "skrawek" jego możliwości.

Nie musibyć to program najnowszej wersji, który posiada tysiące "wodotrysków" i zajmuje dużą ilości pamięci.
Wystarczy wersja 5.

W księgarniach są bez problemu dostępne książki (jeżeli ktoś nigdy nie miał do czynienia z programem graficznym). Wystarczy książeczka dla poczatkujących za parę złotych lub fora internetowe na kórych jest dużo podręczników elektronicznych.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, o 10:40 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Flash jest dobrym programem, ale tylko graficznym - to prawda.
Ale typowym i najlepszym programem w odniesieniu do witraży, jest bez wątpienia Glass Eye 2000. To jest opinia moja i całkowicie prywatna - nie jestem też dystrybutorem tego programu.
Obecnie testuję ArcSoft Photo Studio.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 28 stycznia 2008, o 12:37 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Chyba wychodzi na to, że jestem w epoce kamienia łupanego z moimi umiejętnościami...:(

Ja wykorzystuję ołówek i kredki... tak mnie uczyli w przedszkolu:).

super dzięki za opinie...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, o 13:23 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No tak - ale nie każdy ma taki talent jak Ty -:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, o 15:07 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Brogre masz rację z programem Glass Eye 2000.
Ale myślałem w tym miejscu o licznym gronie zapaleńców, którzych nie stać na taki wydatek jak Glass Eye 2000 (powyżej 2 tyś). To o nich myślałem pisząc ten post.
Ci co wykorzystują kredki i ołówek na pewno przenieśliby się na komputer, gdyby zasmakowali tego ciastka. Chociaż Michał Anioł nie posiadał komputera, a wymalował ręcznie całą Kaplicę Sekstyńską. Józef Mehoffer też projektował witraże w Fryburgu "na piechotę". Tak więc przed Dawidem rozciąga się świetlana przyszłość.

Myślę, że wiekszość Forumowiczów nastawiona jest na mniejsze formy witrażowe, a po jakimś czasie, po zdobyciu doświadczenia sięgną po większe. A Flash umożliwia projektowanie witraży o niedużych rozmiarach, spokojnie 1x1m.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2008, o 19:12 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 143
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
a czy ktoś posiada jakiś opis do glass 2000 ?? oczywiście w języku polskim, nie umiem sie niem posługiwać nawiasem mówiąc brogre ostatnio odgrażałaes się mi że mi powiesz co i jak na warsztatach i co ....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2008, o 20:48 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
,bartek, a było to możliwe, jak tyle jest do powiedzenia i zrobienia przez ten krótki okres. Moze będę mógł Wam zafundować polskie tłumaczenie, tzw. tutoriala do tego programu. Magda - dziewczyna mojego syna chyba mi nie odmówi, jak chce być moją synową -:-)
Na Tubie można ściągnąć obie części tutoriala w postaci video, ale w tym śmiesznym języku. Warto jednak to obejrzeć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2008, o 22:54 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dobra, dobra Brogre, nie gadaj, obejrzałam obie części i szczególnych wrażeń brak. Lepiej gadaj z tą Magdą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2008, o 09:48 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dobra, szefowo! Już drukuję ten tutorial, dla Magdy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2008, o 02:28 
Offline

Dołączył(a): 13 września 2007, o 02:00
Posty: 15
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jestem zdecydowanym fanatykiem Corel'a. Glass Eye 2000 używam gdy chcę trochę przyszpanować przy kliencie. Wyliczam ile szkła i innych produktów zużyję, ile jest elementów i ile to będzie kosztować. Większość nowobogackich wie jak się włącza komputer i wchodzi na czat, dlatego negocjacje są łatwiejsze bo gość udaje, że rozumie moje klepanie po klawiaturze, tym bardziej, że program jest w jęz. angielskim. Projekt http://www.vitro4u.com/irys.jpg , rysowałem w Corelu ok. 45 min. Wypełnieniem-jest moje szkło mrożone, z podanego wcześniej linku.
Rysunek jest do wykorzystania.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO