Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 kwietnia 2010, o 14:06 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:D Mamy na tapecie witraż Przyjaciół eA :idea:
Może tak, trochę podczepiając się, pod ten wątek, nieśmiało zapytam czy tak jak za Gierka - "Pomożecie :?: ;)
Otóż jest tak 8-) Mój szwagier, dla którego wykonałem już witraże do drzwi w jego chałupie w górach w okolicy Stryszawy, zamówił był niedawno, 6 witraży do powstającej kapliczki. Kalpiczka owa stać będzie na jego gruncie i on będzie jej fundatorem, więc formalnych przeszkód nie ma, ale problem jest w tym, że motywem jaki sobie zażyczył, jest człowiek i krzyż. Witraże, ze względu na kształt kapliczki będą umieszczone po okręgu w kolejności 1-szy lewy od strony figury drugi lewy i trzeci przy wejściu, oraz analogicznie po stronie prawej.
Może jest ktoś, kto ma "pomysła" ;)
Przewidywana jest gratyfikacja, za projekt, który zostanie zakceptowany - w formie pieniężnej, albo "ku pamięci" w formie wykonał ... na podstawie projektu....i tu "personalia projektanta".
Rozmiary "widoku" zawierają się w granicach 40x30 cm.
Ja realizuję teraz swoją koncepcję w formie " do wglądu", ale jeśli są zainteresowani moją propozycją, to czekam na odzew.
Słonecznych pomysłów ...Wasz Embarassed :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2010, o 17:11 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogre...na majówkę do Krzywinia się wybierasz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2010, o 18:09 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witraż sakralny pociąga mnie od dzieciństwa, te cudne kolory okien mojego Kościoła Świętej Rodziny. To one są przyczyną zainteresowania i nie ukrywam, że też strasznego pragnienia zrobienia czegoś choć odrobinę podobnego. Przesyłam emalią wzory symboli. Są ściągnięte z neta jakieś dwa lata temu. Zapisałam je, gdyż zainteresowała mnie właśnie symbolika, kielich, klucze, dary, korona cierniowa... Jest problem (abo i nie) do opracowania, wszystkie wzory są w okręgu wkomponowanym w kwadrat. Odbierz emalię, jak nie dojdzie dzwoń.
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2010, o 02:26 
Offline

Dołączył(a): 14 marca 2010, o 02:00
Posty: 19
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pod jakim wezwaniem ma być ta kapliczka? Czy w kapliczce sa juz motywy nawiązujące do patrona tego miejsca? No i trzeba dopasowac styl do kapliczki wplatajac elementy charakterystyczne. Może Frasobliwy?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2010, o 21:21 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
wiszkon napisał(a):
Pod jakim wezwaniem ma być ta kapliczka? Czy w kapliczce sa juz motywy nawiązujące do patrona tego miejsca? No i trzeba dopasowac styl do kapliczki wplatajac elementy charakterystyczne. Może Frasobliwy?



Dzięki za Waszą reakcję :D
Kapliczka jest jeszcze w stanie surowym, nie ma ona jeszcze nadanego 'wezwania' :roll: . Miejsce jest jeszcze bez patrona, zapewne jakiś się znajdzie w przyszłości, ale o tym zadecyduje jej fundator.
Sama kapliczka jest wykonana na kamiennym cokole, z drewnianych bali.
Nie mam jej planów ani zdjęć, by przybliżyć temat, ale być może niedługo je otrzymam. To trochę może Was ukierunkować w koncepcji projektu, ale trzeba poczekać.
Pozdrawiam i dziekuję.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2010, o 10:59 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bronek - koniecznie się odezwij - chętnie z Agą pomożemy w granicach naszej możliwości oczywi ście. :-)
Pozdrawiam serdecznie. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2010, o 19:24 
Offline

Dołączył(a): 14 marca 2010, o 02:00
Posty: 19
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
wiesz, jak juz by bylo wiadomo jaki patron, to mozna zrobic kluczowe sceny z jego/jej biografii. ja wiem ze jest w stanie surowym, ale skoro funadator jak to ladnie napisales zdecydowal sie na budowe to chyba z jakims konkretnym zamyslem. a na pewno ulatwiloby Ci to prace...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO