Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 17:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 grudnia 2008, o 10:58 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Wymyśliliśmy - piękna i miła kobieta z naszego forum i ja, że warto może by zająć się propagowaniem szklanej biżuterii.
Sam robiłem małe wstawki ze szkła witrażowego, teraz zacząłem bawić się biżuterią w fusingu u "płomiennym szkle"
Moglibyśmy tu w tym miejscu omawiać i podrzucać sobie cenne rady z zakresu wyrobu biżuterii szklanej, co więcej moglibyśmy wspólnie kupować hurtem komponenty, podrzucać cenne rady czy wzory.

Jak zrobię zdjęcia - bo nie chcą dobrze wychodzić, a nie mam czasu i miejsca na rozkładanie stołu bezcieniowego, to wrzucę do galerii i będzie można obejrzeć - tą z fusingu bo witrażowa już jest na galerii - można obejrzeć.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, o 08:55 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Treborku obejrzałem Twoje fusingowe wisiory. Mam Pytanie. Otwory wiercone? Czym? Chodzi o narzędzie bezpośrednie, czyli wiertło oraz wiertarkę. Potrzebna raczej stołowa, bo ręczna złamie wiertło? Czy dobrze kombinuję? No i polewanie wodą? Albo w wodzie?
Następny problem to wisiory wielokolorowe. Niektóre wyglądają jakby sklejone z dwóch szkieł. Czy wygrzewasz każdy osobno i kleisz, albo później łączysz w piecu temperaturą?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2009, o 10:21 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A mnie interesuje kwestia możliwości wtapiania różnych metalowych haczyków i oczek. Na wystawach sklepowych widzę bransoletki złożone z kilku części i połączne metalowymi drucianymi oczkami, które wyglądaja na wtopione, a nie wklejone. Druciki nie są proste, tylko lekko rozgięte na boki.

Z tego co wiem, można wtapiać w szkło cienkie siatki metalowe, ażurowo artystycznie wytrawione blaszki, piasek, srebro, złoto itp. Także dwukolorowe specjalnie preparowane szkła(b.drogie) z drobinkami metalu i desenią.

Być może, Treboże, wzburzysz wiedzy morze ;) .

Co do wiercenia otworów, to - jeżeli są płytkie - można to robić ręcznie.
Przy głębszych proponowałbym statyw(stojak) do mmini wiertarki.
Odnośnie stojaków, to nie polecam statywów ogólnie dostępnych w markietach za parę groszy. Nie spotkałem statywu, który nie ma luzów. Wystarczy uchwycić ręką, miejsce mocowania wiertarki i lekko poryszyć w prawo ilewo. Najlepsze są małe statywy do mikronarzędzi, markowych firm, posiadające plastikowe(z ABS) prowadnice, w których można łatwo wyeliminować ewentualny luz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 00:10 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Andrzej, pewnie wiesz jak wygląda metal po wtopieniu w szkło.
Jęśli nie to: miedź - czernieje i co gorsze gdybyś zrobił uszko wystające na zewnątrz, to miedź nie trzyma cyny. Być może wytrawienie w kwasie siarkowym ( tak się dowiedziałem) może pomóc. Miedź staje się krucha - łatwo łamliwa.
Srebro robi się żółtawo zielonkawe - kolor nie specjalny, tylko mosiądz zmienia kolor w niewielkim stopniu. Musi być jednak suchy, bo przy odrobinie wilgoci lekko czernieje.
Mosiądz nie wtapia się w szkło, ale pomiędzy szkło. Uszko można zrobić... ale
Nie próbowałem z brązem - bo nie mam. Kajner też czernieje, choć nie wiem czy pomiędzy szkłem. Na zewnątrz na pewno.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 08:19 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki za wykład.
Właśnie dostałem kilka księżek zza kanału La Manche. Jak przestudiuję, to może się temat rozjaśni.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2009, o 17:48 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Może trzeba popełnić artykuł o wtapianiu różnych rzeczy pomiędzy szkło.
Jak będę miał czas to się zabiorę za próby.
Zrobię kilka próbek i wstawię na forum.
.... aaa szukam siatki mosiężnej - drobnej - w granicach 2 - 3 mm oczko.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 kwietnia 2009, o 07:03 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Robercie, taką siatkę widziałem na Wólczyńskiej w W-wie. Hurtownia Metali Kolorowych "Kafra". Raczej trzeba jechać, albo puścić umyślnego, bo nie chcą sprzedawać niewielkich ilości wysyłkowo. W razie potrzeby służę adresem i telefonem. Aha, jest strona internetowa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO