Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, o 12:34 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marleno, cynowanie nie usztywni drutu. Ja stosuje drut Cu 1,5mm. Teraz dokupiłem jeszcze 1mm do biżuterii. Ten 1,5 mm nadaje sie na nóżki do lampionów. Można przecież go jeszcze usztywnić komponując nóżki w postaci zmyślnych zawijasów lub po zrobieniu zawijasków nieco je sklepać "na płasko". Zawijasy można złożyć z kilku elementów. Konstrukcyjnie można tak je złożyć, że będą bardzo sztywne, a jednocześnie estetyczne. Wracając do cynowania. Zbyt cienka warstwa cyny nie wystarczy do usztywnienia. Proponuje jeszcze pręty mosiężne, np. 2mm. Doskonałe!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, o 19:22 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zrobiłam lampion z aniołkiem (inna konstrukcja niż thymir o taka: http://i236.photobucket.com/albums/ff30 ... 000467.jpg
) zrobiłam nóżki z drutu miedzianego 1mm i pocynowałam. Nie "rozjechały się i nie sklapnęły". Ale te nóżki są króciutkie, nie wiem, jak zachowa sie drut przy dłuższych nóżkach, np. takich jak w lampionach Trebora.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2008, o 00:43 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
W markietach na stoiskach z artykułami metalowymi sprzedają cieniutkie rurki mosiężne grobości 2-2,5mm(około 4 zł/1m). :idea:lnie nadają sie na różnego rodzaju nogi, podstawki, oprawki. Jak byłyby za miękkie(choć są dosyć sztywne) można do środka wlutować drut miedziany.
Fogonio byłby w siódmym niebie przy konstrukcji swoich miniatur.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2008, o 08:31 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Na nóżki (do różnych wriactw) stosuję także pręty mosiężne 2 i 3 mm. Sztywne i mocne. Można pocynować. Wtedy patynka na czarno ze srebrnym przebłyskiem, ale mosiężne (kolor żółty) także mają swoją dostojność.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2008, o 17:13 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
I po to jest forum, nie wiedziałabym, że można kupić taką rurkę i pręty, dzięki kent oraz fagonio za informacje. Jak każdy początkujący kombinuję i szukam rozwiązań. Będąc na zjeździe dowiedziałam się, że są do kupienia zawiasy do pudełek. Też nie wiedziałam, że coś takiego istnieje i oczywiście kupiłam. Zawias jest rurką mosiężną 2 mm a w środku ma drucik 1 mm, długość 1m, tnie się na wymiar. Wcześniej, w ramach własnych prób kupiłam na Allegro rurki biżuteryjne 10mm (100 szt. 1 zł + oczywiście koszty wysyłki), wlutowałam w tył panelu 3D z motylkami. Po zawieszeniu na żyłce nie widać uchwytów do powieszenia. Właśnie dlatego takie informacje są dla mnie cenne, wiem czego szukać. Bardzo Wam dziękuję. I oczywiście chciałabym zasięgnąć opinii specjalistów w kwestii, którą obecnie rozgryzam: narzędzie ułatwiające dociskanie taśmy przy owijaniu zamiast gładzika. Muszę tylko pozbierać linki, żeby wyjaśnić o co mi chodzi.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2008, o 22:01 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Marlena napisał(a):
Będąc na zjeździe dowiedziałam się, że są do kupienia zawiasy do pudełek. Też nie wiedziałam, że coś takiego istnieje i oczywiście kupiłam. Zawias jest rurką mosiężną 2 mm a w środku ma drucik 1 mm, długość 1m, tnie się na wymiar.



Już przestępuję z nogi na nogę (czy jestem przestępcą?) żeby ujrzeć na własne głaza niniejszą rurkę alias zawias.
Marlenko - czy dysponujesz może fotkami tejże? Interesuje mnie tak wlutowana, jak i w stanie surowym bezwitrażowym. No i oczywiście gdzie takie cudeńko można nabyć?
Pozdrawiam Mateusz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2008, o 08:54 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mati, takie rurki są np. w Castoramie, OBI po 4zł szt./1m. Śednicy 2-3mm.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2008, o 10:19 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No proszę - czym prędzej się tam wybiorę w tym celu. Przyznam, że często bywam w tego typu miejscach, ale moja spostrzegawczość jak widać jest hmmm niewystarczająca. :-)
Dzięki za informację.
Pozdrawiam oczywiście.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2008, o 15:08 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Mati napisał(a):
No proszę - czym prędzej się tam wybiorę w tym celu. Przyznam, że często bywam w tego typu miejscach, ale moja spostrzegawczość jak widać jest hmmm niewystarczająca. :-)
Dzięki za informację.
Pozdrawiam oczywiście.



Chętnie bym obejrzał to na fotce, bo ja zakupiłem rurkę miedzianą chyba 1,75
a w to wkładam drucik miedziany 1,5 i jest OK, tyle, że nie zawsze, czasami mam kłopoty z wlutowaniem

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2008, o 19:26 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Zawiasik mam wciąż w całości jednego metra, ale przyglądałam się puzderkom robionym na zjeździe przez "ekipę puzderkową" (wiecie gdzie filmy ze zjazdu) z zastosowaniem właśnie takich zawiasików. Rurka z drucikiem w środku jest cięta piłką włosową. Po obcięciu drucik jest wysuwany i cięty na połowę, obie części gięte w literkę tak mniej więcej zet z kątami prostymi. Keeent, heeeelp!!!!! narysuj bo ja próbowałam i wyszło mi tak, że tylko ja zrozumiałabym. Drucik jest przylutowny do dołu i wsunięty w rurkę a rurka przylutowana do denka.
Mam wątpliwość czy moja wypowiedź jest zrozumiała. Aućć no jak to opisać Keeeent help, toż jesteś biegły w grafice.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO