Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 19:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 stycznia 2008, o 21:32 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Jestem po raz pierwszy na forum. Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
Chciałbym się podzielić doświadczeniem, które zdobyłem kupując oklejarkę do folii.

Zakupiłem oklejarkę do folii firmy INLAND. Okazało się, iż w stanie fabrycznie nowym nie nadaje się do pracy.

Wyprodukowana jest w Chinach. Jest to albo podróbka, albo firma INLAND nabija klienta w butelkę.
Najważniejsze elementy owijarki, czyli wszystkie kółka po których prowadzona jest folia są zwichrowane tzn. posiadają na osi luz w granicach 1mm, w obwodzie nie są okrągłe, lecz jajowate. Prowadnice szkła, które powinny swobodnie leżeć na kółkach prowadzących samoczynnie unoszą się przy najmniejszym ruchu kółkiem (są po prostu
niedopasowane - za ścisło obejmują kółka).

Można oczywiście owijać tą maszynką, ale cały czas należy jedną ręką docikać prowadnicę, a drugą obracać szkłem. Osiągniemy tym sposobem mierny efekt, ponieważ zdjęcie ręki z prowadnicy skutkuje natychniastowym przesunięciem taśmy poza środek bieżni kółka i uzyskujemy nierówne ułożenie taśmy. Jest to prawdziwa mordęga.
Przy takiej eksploatacji, prowadnice zużyją się w niecały miesiąc. Ręczne owijanie jest szybsze i mniej irytujące.

Nie dałem za wygraną i przerobiłem kółka przetaczając je na wszystkich płaszczyznach. Zwęziłem je do szerokości prowadnic. Wmontowałem łożyska żlizgowe z mosiądzu. I tym sposobem doprowadziłem maszynkę do stanu używalności.
Teraz mam "fabrycznie nową owijarkę :-))))))" i chciałbym firmie INLAND pogratulować dobrego samopoczucia przy sprzedawaniu produktu, którego jakość jest poniżej dopuszczalnego poziomu kompromitacji.

Pozdrawiam
Kent

PS. Jeżeli ktokolwiek z Was jest zainteresowany zdjęciami przed i po przeróbkach, proszę o kontakt.
Nie wiem jak je umieścić w tym miejscu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: koniecznie
PostNapisane: 26 stycznia 2008, o 14:37 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Kent,

prześlij mi na mail zdjęcia, wrzucę je na serwer i udostępnię.

Gratuluję samozaparcia no i kunsztu:)
przyznam szczerze, że wcześniejsze "słoniki" Glastar, mniej skomplikowane w nakładaniu taśmy oraz użytkowaniu, wydają się być bardziej dopasowane.

Osobiście nigdy nie używam tych złośliwych prowadnic, gdyż przy owijaniu np. prostokąta, owiniesz tylko 3 krawędzie, przy czwartej prowadnica zacznie zadzierać tasmę świeżo przeyklejoną...
poza tym przy szkłach dmuchanych, oraz o głębokiej fakturze, bądź "płynącej" linii prowadnice w niczym nie pomogą... chyba, że w rzucaniu nieprzyzwoitych słów w ich kierunku:).

do takiego szkła lepiej używać owijaczy ręcznych, tanszych, mniej skomplikowanych, więc bardziej dopasowanych :-)

hmmm, a ile kosztuje u Ciebie udoskonalenie jakże małoprezycyjnego, a jakże kosztownego sprzetu??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2008, o 17:21 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj Dawidzie,
Zgadzam się z tobą co do owijania szkieł o wysokiej fakturze. A co do czwartej krawędzi, to po "pierepałkach" z moją owijarką, nawinął mi się pomysł jak zmodyfikować prowadnice, aby tą czwartą krawędź jednak owinąć. Muszę tę procedurę przetestować.

Zdjecia zaraz wysyłam.

PS. Mam kilka pomysłów do wykorzystania na bardziej ścisłym Forum, ale regulamin nie pozwala mi tam nic wysłać.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2008, o 16:14 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam
Muszę coś wpisać, gdyż nie mogę sobie nigdzie pogadać.
Ach, :P ten Regulamin.

Przepraszam
i Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 28 stycznia 2008, o 13:02 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Fantastyczne przeróbki KENTA.

sam chciałbym móc wypróbować takie cacko:) to przecież samo musi owijać...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, o 13:30 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kent powinien wystąpić do Inland'u o zwrot poniesionych kosztów, a ten sposób przeróbki tego bubla, na coś działającego opatentować.
Ja bym im to zwrócił i nie bawił się w przeróbki, chociaż te są baardzo fachowe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2008, o 16:19 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
I jeszcze Kent powinien dostać wynagrodzenie za projekt racjonalizatorski. Jestem pełna podziwu dla jego umiejętności.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 września 2008, o 17:27 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Taka maszynka baaaardzo by mi ułatwiła życie, ale kompletnie nie znam zasad jej działania. Może ktoś znalazł ktoś jakiś filmik albo artykuł jak to działa ? Może być o jakiejkolwiek owijarce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 08:44 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Uayo, nie znalazłem filmu na temat tej owijarki, ale ze zdjącia w linku
http://www.delphiglass.com/index.cfm?it ... Size=large
powinnaś zrozumieć jej zasadę działania.
A tu masz ręczną owijarkę:
http://www.glastar.com/catalog/referenc ... _instr.cfm
http://www.whittemoredurgin.com/handfoiler.html
A tu dociskacz do folii:
http://www.whittemoredurgin.com/67foilcrim2.html

Pozdrawiam :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2008, o 20:11 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Tyle, że do każdej szerokości trzeba mieć inny docisk? A może coś uniwersalnego i nieskomplikowanego?
Ja urzywam najczęściej kawałek styroduru - jak się wgniecie po kilku przyłożeniach szkła to jest piękna prowadnica taśmy, a dociskam paznokciem i częścią drewnianej ekierki. Myślałem nad kupnem dociskarki, ale wszędzie piszą, że i tak na końcu musisz taśmę docisnąć ręcznie, to po co mi wydatki?

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO