Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 14:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 listopada 2008, o 22:32 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kochani odświeżam ten temat ponownie, ale potrzebna mi pomoc. Otóż dostaliśmy w pracowni, w której się uczę, dodatkowe środki i udało mi się namówić instruktora na kupno owijarki. Wybraliśmy tą http://www.dieckmann.pl/index.php?produ ... e31e45b031 Tutaj pojawia się mały problem. Wiem, że Kent podawał mi wcześniej link do strony, dzięki której miałam zrozumieć zasadę działania owijarki Inland... Niestety nie zrozumiałam :( Czy wie ktoś gdzie mogę znaleść polskie objaśnienie działania JAKIEJKOLWIEK owijarki, filmik, cokolwiek co ułatwi zrozumienie samemu i później objaśnienie instruktorowi ?? Może ktoś z Was poświęci mi chwilę i sam wyjaśni w prosty sposób "zielonej" o co chodzi :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 12:27 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Uayo, jeśli mogę coś radzić , to przeznacz te pieniądze na inne maszynki. Owijarka i owszem, al;e to można i do tego lepiej zrobić ręcznie. A kasa się przyda choćby na drugą szlifierkę, czy dodatkowe noże.
Po owijarce i tak musisz ręcznie "docisnąć" taśmę. A tak to zrobisz od razu.
Taka moja rada, ale może się mylę.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 13:15 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
W pełni popieram Trebora. Owijanie ręczne to jak nauka gry na instrumencie. najpierw są trudności. Potem opanowuje sie te sztukę pod warunkiem, że nie zacznie sie tego źle robić, bo najtrudniej oduczyć sie przyzwyczajeń. Miałem kiedyś pracownika, który próbował owijać taśmą szkiełka patrząc na taśmę od strony wierzchniej, czyli tę, która nie ma kleju. Wtedy zrozumiałem, że nie dla każdego jest to proste. Doradziłem mu, aby kontrolował ułożenie taśmy na szkle, patrząc na taśmę od strony kleju. Wtedy widzi się jak taśma układa sie na szkle i jaki margines zostawia sie po obu stronach szkła. Taśmę lekko dociskamy palcem i przesuwamy po szkle. Proste? :roll:
Kiedyś byłem w znanym sklepie witrażowym w W-wie. Oglądałem z zazdrością różne maszynki. Miedzy innymi i owijarkę. Oczy mi sie zaświeciły. A pracownik tej firmy dyskretnie mi podpowiedział, choć to nie było zbyt lojalne -"Proszę tego nie brać - lepiej owijać ręcznie".
Przyznam, że byłem wtedy początkującym witrażystą i ciekawiły mnie wszystkie nowinki. Wszystko chciałoby się mieć, a wszystkiego mieć nie można. Teraz mógłbym sobie kupić takie urządzenie, ale świadomie tego nie robię. Ręcznie idzie mi koncertowo. Nauczyłem się grać. :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 13:59 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
fagonio ja cię rozumiem, byłoby pięknie gdybym nauczyła się owijać ręcznie. Postarajcie się też zrozumieć moją sytuację. Nie użalam się, ale przy mojej wadzie wzroku jest to praktycznie niemożliwe. W swojej pracowni uczę się już półtora roku i jak do tej pory nie opanowałam owijania. :( Byłam niedawno w pracowni w Gdańsku, gdzie też uczą się osoby niedowidzące i po długiej rozmowie doradzili mi owijarkę. Dlatego będę korzystać z każdego narzędzia, dzięki któremu będę w stanie robić to co lubię. Dlatego czy ktoś może mi może dokładnie i prosto wyjaśnić zasadę działania ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 14:56 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
No tak wada wzroku może być przeszkodą, ale i tak będziesz musiała dociskać taśmę do szkle ręcznie, ale to można robić już intuicyjnie.
Ostatnio coś Kent się nie pokazuje, ale on ma dar i umiejętność rysowania. Pokazę ci schematyczne rozwiązanie działania owijarki, bo szczegółowe rozwiązania każda ma inne.
A może Michu by w tej sytuacji coś podpowiedział. Oni mają na sklepie i dość dokładnie wiedzą jak każda z tych co mają - działa.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 15:01 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Może zacznij od prostych przyrządów do owijania. Są takie z tworzywa. To coś w rodzaju prowadnicy taśmy, którą trzyma sie w ręku. Problem polega jednak na tym, że taka prowadnica nadaje sie do jednej szerokości taśmy i trzeba by chyba mieć w zapasie parę sztuk do każdej taśmy. Albo coś przerobić.
Zawsze też możemy poprosić o pomoc naszego niezawodnego wynalazcę Kenta


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, o 15:05 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
W wygładzaniu taśmy, jak twierdzi mój instruktor, jestem ekspertką :-) Zawsze jak robimy, to oklejone kawałki przechodzą przez moje łapki i jak do tej pory nie było słowa skargi. :D


Żeby nie pisać posta pod postem, zmieniłam swój ostatni. Jak wiecie, w pracowni w której się uczę, mamy owijarkę Glasstar. Jest z nią mały problem. Nie wiem czy dobrze to nazywam ale u nas tak mówimy więc ... Nie ma ona prowadnicy pod taśmę szerokości 8. Wchodzi ona w największe kółko, ale najszersze kółko prowadnicy jest za wąskie. Czy można kupić samą prowadnicę do tej szerokości taśmy, czy po prostu owijarka nie jest przystosowana do niej ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, o 23:05 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mam do was kolejne pytanie dotyczące owijarki Glastar. Czy istnieje możliwoś dokupienia w Polsce samych kółek do owijarki? Chciałabym dokupić dodatkowe kółka obsługujące taśmę 6,4mm. Potrzebuję ich, by w trakcie owijania zamontować po jednej stronie taśmę z białym, a po drugiej z czarnym spodem. Teraz muszę co chwila zmieniać rolki z taśmą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2009, o 18:24 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam.
Dużo latam po internecie ale nigdzie nie znalazłem do tej pory kółek.
Ale o jakie ci się rozchodzi. Ja n. p. zrobiłem sobie u toksrza małe o większej szerokości do szkła 4mm, za 4 piwa.
poadrowienia. Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO