Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2009, o 23:45 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 55
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
to samo pomyślałem, jeśłi chodzi o ten otwór. Trochę badziewny ten system owijarki.. lepsze wydają się być abrolery tyle, że te z kolei nie są do każdej szerokości taśmy. Pozostaje jeszcze tylko pytanie do czego służy ten podłużny otwór.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2009, o 20:01 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Podłużny otwór to jest po prostu oszczędność materiału. Ponieważ w żaden sposób nijak ma się do taśmy aby ją wprowadzać. Profesjonalne owijarki to dostaniesz w e-art na takiej pracuję i jak na razie zdaje egzamin. Co prawda chińskie wykonanie ale ujdzie.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2009, o 20:36 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jeszcze raz obejrzałem zdjęcie, i jednak byłem w błędzie pisząc, że to jest oszczędność materiału.
Podłużny otwór spełnia rolę większej sprężystości bocznych łapek. Połączenie pomiędzy otworem okrągłym a podłużnym spełnia rolę przegubu. W tym przypadku jest większa elastyczność całego "urządzenia"
Gdyby nie było podłużnego otworu a grubsze szkło byś owijał to miały by łapki tylko możliwość rozchylenia się w otworze okrągłym. Tak sprężynując w otworze okrągłym posiadały by tendencję do pękania przy tym otworze.
Jeżeli łapki boczne się rozchylają to w otworze podłużnym nieznaczne nastąpi przewężenie- inaczej mówiąc otwór podłużny się zmniejszy; zadziałają siły sprężystości materiału a plastyk posiada znaczną sprężystość.
To tak by się miało do ciasta pieczonego dziś w piekarniku.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2009, o 23:11 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 55
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Podsumowując ten badziewny patyczek za 3 euro raczej mi się nie przyda. Probówałem nim dociskać taśmę, ale to nie dociska tak dobrze jak robi to zwykły tradycyjny gładzik. Czyli pozostaje mi jeszcze zakupić abrollera, chociaż mam owijarkę stacjonarną Inland. Ta z kolei ma zwichrowaną oś, ale już nauczyłem się panować nad równym oklejaniem po bokach. Nie zmienia to jednak faktu, że ten produkt powinien być mocniej dopracowany.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO