Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2009, o 19:58 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Tu coś znalazłem odnośnie springersów;
http://www.devardiglass.com/testbeads.htm
Jeżeli ktoś wie czy to jest drogo czy tanio niech się odezwie.
Pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2009, o 20:04 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Przepraszam pomyliłem strony tamta to są wyroby z palników.
Ta strona to laski szklane do prac z palnikami springer lub rods.
http://www.devardiglass.com/glass.htm
Pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, o 00:39 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Alek to nie śa wygórowane ceny, ale...
Szkło nie wiadomo jakiej produkcji, poza tym COE 104 jest mało używane i trudno je łączyć z innymi szkłami.
Dużo taniej a przy okazji poznasz trochę jak się zachowuje szkło w płomieniu i w współpracy z narzędziami.

Może jutro napiszę jakie narzędzia mógłbyś sobie zrobić.
Masz może płytę grafitową? dość potrzebna. Jak nie daj znać. Coś mam to podrzucę.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, o 12:41 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj. Dziś spróbowałem ponieważ wczoraj naoglądałem się filmików i naszła chęć sprostania mistrzom. Hi hi nikt w jedną noc nie nauczył się budowy tak i ja nie nauczyłem się topienia szkła w sposób idealny do zamierzonego celu.
Przeprowadzałem próby najpierw z palnikami małymi to znaczy takie do lutowania na gaz. Dopiero w zestawie największy dał radę rozgrzać szkło kilka warstw do konsystencji miękkiej gdzie można było łączyć je ze sobą. Jakieś tam dziwaczne sprawy mi wychodziły, ale stwierdziłem iż i ten palnik jest za mały. Zrobiłem próby z palnikami które i Ty posiadasz, co zakupiłem tu to już klęska, ponieważ bardzo dobrze i szybko rozgrzewają ale brak mi doświadczenia i za szybko szkło przeistaczało się w substancję płynną. Więc zrezygnowałem ale nie dałem za wygraną i wziąłem palniki do spawania zacząłem od 1 efekty bardzo dobre gdzie się chce tam rozgrzać można ponieważ płomień jest wąski i długi, co dało pożądany efekt. Palnik 1 za wolno rozgrzewał grubsze warstwy szkła. Więc wziąłem nr2 i zacząłem próby no i trafiłem w sedno. Wszystko tak jak by się chciało. Rozgrzewanie bardzo dobre, grubsze warstwy szkła rozgrzewały się idealnie no i w miejscach gdzie się chciało podgrzać. Natomiast jeden szkopuł to taki, że wykonywałem to po raz drugi, tylko z większą trochę wiedzą. Zauważyłem że szkło spectrum czerwone odbarwia się i jest koloru czarnego lub ciemny brąz. Próbowałem jeszcze niebieski to też zmienił kolor na szaro niebieski. Wszystkie kolory szkła spectrum nabierały koloru czerwonego w czasie nagrzewania, natomiast float i szkła kolorowe przezroczyste nie nabierały koloru czerwonego tylko robiły się płynne. Zauważyłem również, że wszystkie te próby które robiłem z floatem, spectrum, budowlanym kolorowym wszystkie się łączyły ze sobą. Po wystudzeniu barwy trochę się pozmieniały ale nie zauważyłem pęknięć wewnętrznych, co daje powód, że wszystkie miały albo te samą rozszerzalność cieplną lub zbliżoną do siebie, w wyniku czego nie powstały pęknięcia. Ale próba nieoczekiwana wyleciał mi jeden kawałek zlepek kilku kolorowy typu skrętas na posadzkę i rozbił się na kilka kawałków. Z tego prosty wniosek iż powstały naprężenia wewnętrzne i na dobrą sprawę należało by poddać procesowi wygrzewania w temp chyba ok 560 stopni C. To tyle na temat moich prób lajkonika.
Pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2009, o 13:03 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor ja nie znam angielskiego ani amerykańskiego więc nie wiem co tam pisało ile sztuk w opakowaniu i tak dalej domyśliłem się natomiast jaka jest cena i COE104 , że jest to stopień rozszerzalności i skurczliwości szkła. To czy w Polsce takie COE się używa to dopiero od Ciebie się dowiaduję.
Ale jest jedno pytanie czy byliby chętni do kupienia po kilka lasek takich pręcików, jak byśmy w kilku się zrzucili to chyba byłoby taniej, wiadomo zakup w dużych ilościach towar tanieje. W ogóle nie znam cen tych pręcików wiem że w A&H są ale drogie.
Ja przy próbach ciąłem szkło na paski 0,5cm i jechałem ale co pręcik to pręcik. Tak teraz mi myśl naszła, te palniki duże co mamy czy ich nie wykorzystać do robienia rodos i springerw, bedę musiał się zastanowić deko i spróbować.
Płytki grafitowej nie mam jeżeli masz to powiedz ile a ja Ci prześlę many i wyślesz mi taką grafitową, może masz jeszcze z wgłębieniami.
To na razie tyle.
Pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 sierpnia 2009, o 22:25 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A u mnie pojawił się nowy problem. Mianowice najprawdopodobniej topik (polskiej produkcji) jaki zakupiłem niedawno powoduje matowienie szkła. I co najgorsze nie od razu tylko po jakimś czasie. Całą partię w miarę udanych rzeczy mogę sobie radośnie wywalić do kosza....
Poprzednio używałem niemieckiego topika i się to nie działo. Ale polski był tańszy i ...oto efekt...






załamka (któraś już z kolei...). Jak już poradziłem sobie z matowieniem szkła w piecu to jak że by inaczej, coś innego musiało pójść nie tak...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, o 00:18 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jeżeli wiesz co to polerowanie i jakto zrobić ? to nie mysisz wyrzucać do kosza
Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, o 00:39 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie mam polerki do szkła. Poza tym bez przesady, to tylko kawałek szkła. Zrobie sobie nowy. :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, o 08:45 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Euble, Twoje odczucia są podobne do moich. Trafiają się chwile zwątpienia. Muszę Cię pocieszyć. Wychodzę na prostą. Wypały coraz lepiej wychodzą. A to wszystko dzięki naszym znajomym z Forum. Kent i Trebor to idealne połączenie teorii z praktyką, że o innych nie wspomnę...
Dzięki temu jeszcze nie sprzedałem pieca... i chyba nie sprzedam.
Pisząc "topik" masz na myśli nabłyszczacz jak rozumiem? Jeśli tak, to nazwa chyba lepsza, bo krótsza ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2009, o 09:13 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie. chodzi o topik do cyny. Oprawiałem szkiełka w Tiffany i użyłem innego topika niż przedtem.
Tzn na 100% nie wiem czy to właśnie wina tego topika ale myślę że tak bo przecież nie patyny.
Jak oprawiam to 3x myję szkiełka. Przed oklejaniem, po lutowaniu i po patynowaniu. Zmatowienia zauważyłem po ostatnim myciu. Przeszło mi przez myśl ze powinienem zauważyć po 2gim myciu (czyli po lutowaniu) ale widocznie zmatowienia ujawniają się dopiero po chwili. Poza tym patyny ciągle używam tej samej a topik zmieniłem. Więc to musi być wina topika.... a jak nie to chyba zacznę prenumerować "Wróżkę" i tam szukać odpowiedzi :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO