Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 22:01 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Myślicie, że nam - facetom - skórki nie rosną . Nie róbcie z nas fajtłapy :lol: . Obcinaczki do skórek widzieliśmy. ;)
Dziewczyny dajcie spokój z tym wniebowzięciem, jak tak dalej pójdzie to - chociaż jest ze mnie kawał chłopa - dostanę na pierwszym moim zjeździe po pysku od facetów, przecież Brogre jest uroczym gościem :lol: , Fagonio też niczego nie brakuje :lol: (nawet widziałem gdzieś jego zdjęcie).
Jak obiecałem przesyłam obrazek ze sposobem mocowania tego wzmocnienia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... edacc.html
oraz odręczne moje wypociny z przykładowym rozmieszczeniem takich wzmocnień. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bf76b.html

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 00:03 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
no Kencie , chyba woda sodowa uderzyła Ci do głowy; jesteś jaki jesteś, nic na to nie poradzisz, a wcale nie powiedziałyśmy , że jesteś piękny czy cóś.
co do wzmocnień, to miałeś pokazać sposoby mocowania taśmy; mniej więcej gdzie poprowadzić taśmę , to wiadomo - linie narażone na rozjechanie;
jak dobrze zobaczyłam , to tę taśmę umieszczasz między krawędziami owiniętych szkieł i dopiero wtedy zaczynasz lutowanie. byc może jest to nawet mocniejsze wzmocnienie od drutu miedzianego ,poprowadzonego w ten sam sposób.
to pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 09:50 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Thymir, zgadzam się z Tobą co do końcowej części wypowiedzi. ;)
W środku sama sobie odpowiedziałaś :lol: .
Co do pierwszej, proponuję więcej luziku :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 11:47 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tu mamy obrazek "obcinaczek" do profili o różnych kontach cięcia:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... b8d62.html
Kosztują za oceanem około 55-65$ z przesyłką. Jak byśmy zakupili większą ilość, to na pewno kosztowałyby taniej.
Jest to b.prosta konstrukcja, ale po zasięgnięciu opinii, przekalkulowałem, iż zrobienie ich będzie kosztowało 2x drożej ;) .

Działają w ten sposób, iż czoło składa się z kompletu kilku hartowanych blaszek i w zależności od szerokości profili można usuwać lub dokładać blaszki. Dźwignia powoduje wysuwanie się hartowanego trzpienia w kształcie widocznego na obrazku otworu i usuniecie napotkanych po drodze krawędzi blaszek. :lol:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2008, o 16:46 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak dobrze pomyśleć, to znalazł by się sposób na taniego obcinacza. Można wykorzystać to co pod ręką. Ten oryginalny obcinacz wymaga pracy i jest dość droga jego jednostkowa produkcja, nawet kilka szt. Trzeba by wymyślić coś, co też obcina, ale jest znacznie prostsze i zarazem tańsze i do wykonania metodą chałupniczą. Np. mini szlifierka z mini tarczą ścierną na przesuwnym stole oraz uchwyt do uchwycenia sztywno profili z obrotową głowiczką (taka zwykła na śrubę zaciskową nawet). To jest jeden z kilku pomysłów jakie mi przyszły teraz do głowy. Albo zwykłe nożyczki z dobrze zahartowanej stali skrócone o połowę lub więcej dla zwiększenia siły cięcia. Do nich szczypczyki do prostowania skrzywień powstałych po cięciu.
W końcu się tego nie robi w dużych ilościach. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2008, o 00:05 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kupiłem takie obcinaczki i jestem z nich zadowolony. Dorobiłem podstawkę do poziomowania profilu, aby przypadkiem - przy cięciu - się nie przekrzywił (gdzieś na zdjęciu o uchwycie, leży na stole). Profile i druty tnę pilką do drewna Proxxon z tarczą do metalu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2008, o 11:24 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 02:00
Posty: 95
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Proxon ma dość drogie maszyny, choć są super i na pewno jak jest nadmiar kasy na ich kupno, to można sobie na tych maszynach zrobić prawie wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO