Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 21:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 09:52 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Przycięte profile powinny się stykać na rogach. Jeżeli jednak odstęp będzie niewielki uda Ci się to zalać cyną, jeżeli będzie większy, w tym miejscu cyna nie da się położyć. Może to nie mieć znaczenia przy wzmocnieniu, ale jeżeli akurat w tym miejscu masz lut, to jednak profile mogą nie spełnić swego zadania, a ponadto takie niedolutowane miejsce będzie widoczne. Aby uniknąć kłopotu z cięciem i pasowaniem dwóch profili pod kątem 45 stopni robię to tak: jedną część, załóżmy poziomą, przycinam pod kątem prostym, pionową pod kątem 45 stopni. Zakładając profile na panel nakładam pionową - tę ciętą pod kątem 45 na poziomą. Takie łączenie wygląda, jak idealnie spasowane cięcie obu części pod kątem 45 stopni. Nie wiem, jaki jest Twój witraż (mam nadzieję, że nam pokażesz) i jakiej długości masz profile ale jeżeli będzie to możliwe postaraj się jednym profilem zabezpieczyć conajmniej dwa brzegi, wzmocnienie będzie stabilniejsze.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 10:25 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
no oczywiście, pomysł z taśmą jest świetny. co prawda nie mam tak wąskiej , ale jakby mi się udało taką 0,8 rozciąć ( a czemu ma się nie udać), to wzmocnię witraż ewidentnie i będę mogła spokojnie patrzeć na niego.
Marlenko,dzięki, a czy całego witraża nie można jednym profilem naokoło objąć?
Dawid na warsztatach to zrobił z 4 kawałków; tak musiał, czy tak jest lepiej?
na moje oko, to lepiej z jednego kawałka.
ja też mam nadzieję, że będzie co pokazać.
pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 12:03 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Masz dobre oko :D , najlepiej z jednego kawałka. Nie rozcinaj taśmy do owijania, to nie taka taśma. Taśma o której kent pisał to płaskownik. Taśma do owijania ma grubość tak mniej więcej pomiędzy 0,025 a 0,038mm, a płaskownik 0,25-0,30 czyli jest ok. 10 razy grubszy i nie ma kleju.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 12:15 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A widziały dziewczyny u Viki P. Witraż w jedno popołudnie, te przecudne specjalne cęgi do wycinania w profilach, trójkątnych nacięć ? Mając takie cuś, można zrobić z jednego odcinka całą ramkę i zlutować ją w jednym miejscu, na styku obu końców.
Ale gdzie takie cudeńka sprzedają?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 13:15 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
to muszę o takie płaskowniki się postarać. a jeszce trochę i taśmę bym cięła, tylko ciekawe jak bym ją na sztorc, jak pisał Ket, włożyła. no tak.
nie widziałam takiego narzędzia, ale pewnie wiele rzeczy jeszcze nie widziałam, co ułatwiają nam pracę. a gdzie ten witraż w jeden dzień, coś nie mogłam znaleźć...
pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 13:33 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A, kochana - " Witraż w jedno popołudnie " Vicki Payne, to książka. Nie mów, że nie masz. Jeśli tak jest, to na co czekasz, wal do księgarni. Do dziś dziękuję losowi, że tak chciał i umożliwił mi jej zakup. "Od tego się wszystko zaczęło", powtórzę za naszym J.P. II


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 13:38 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
mam książki Lynette Wriglay, ale tego cudeńka nie mam.
no to lecę do ksęgarni


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 14:46 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak będę miał wieczorem trochę czasu to stworzę w 3D obrazek ze sposobem mocowania takiej taśmy. Kupić ją można w art-hobby(jest ciut droższa od zwykłej i krótsza). Odnośnie ksiązek, to mam całą bibliotekę, ale takiej wiedzy jak na forum to nie ma we wszystkich ksiązkach razem wziętych ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 19:14 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Thymir, nie kupuj książki, jeżeli będziesz na zjeździe, przywiozę i poczytasz moją. Tylko mi napisz, żebym zabrała. A Ty Brogre mnie nie denerwuj z tymi obcęgami u VP, są nieosiągalne dla mnie i zapewna nas wszystkich. Ale za to mam nożyce do blachy za jedyne 7,99 w Castoramie i stare obcinaczki do skórek (chłopaki nie wiedzą o czym mówię, dziewczyny tak). Opracowałam własny sposób cięcia profili i mam " tu i ówdzie", że tak oględnie powiem, cęgi VP. Kent, już od dawna Cię lubię, choć Cię nie znam, ależ z Ciebie zdolny konstrukcyjno-graficznie ludek.
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 21:13 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
tak szybko książki nie kupię, bo najbliższa księgarnia to ponad 20 km.chyba że przez internet.
no i nie wiem , czy będę na zjeździe , mam duży problem z dojazdem.
a Kent to faktycznie nietypowe połączenie: inżynier z duszą artysty, lub odwrotnie.
Kencie , nie obraź się, to nie szufladka.
np. taki L. da Vinci to był też artysta - inżynier ( lub odwrotnie). (!)
obcinaczki do skórek mam, ale inne narzędzia też, więc poradzę sobie spokojnie; wszystko to kwestia prób , błędów. sami wiecie.
pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO