Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2008, o 18:36 
Brogre nie ciesz się za głośno. Ja już swoje przycinam. Właśnie wróciłem ze sklepu w którym było 6 szt (tyle potrzebowałem). Ogołociłem sklep do cna. Od dostawcy z mojego rejonu dowiedziałem się, które sklepy ostatnio zaopatrywał. 1 szt. 16zł.
Tnę je wysuwanym dużym nożem, nacinam od tyłu i przodu. Elegancko pękają. Trzeba uważać, gdyż ten plastik jest dosyć mocny, ale kruchy. Przy eksploatacji, gdy będzie przymocowany do podłoża nie ma to znzczenia. Coś za coś.

Chcę Przypomieć zainteresowanym, iż ta kratka jest super, ale tylko do cięcia szkła. Nie można na niej lutować. Absorbuje w szczeliny pył i odpryski, oraz nie wymaga ciągłego czyszczenia.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2008, o 18:44 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ten poprzedni post to oczywiście mój.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2008, o 00:03 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Położymy na niej przed lutowaniem jakiś podkład i będzie można szkiełka połączyć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2008, o 16:26 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
ok


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, o 10:52 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Teraz trochę o mocowaniu

Kratka posiada stożkowe kwardaty - zwężające się u dołu. Najlepiej w tym przypadku zastosować stożkowe walce, które będą podparte na środkowych bokach kratki. Chciałem je toczyć, ale przez przypadek natrafiłem w Gastoramie na rozwiązanie problemu. Otóż idealnie nadają się do tego tzw. kołki odbojowe do deski klozetowaj (proszę się nie śmiać !!!;)) w cenie (w Opolu :shock: ) niecałe 10 zł paczka. W paczce jest po 6 szt. okrągłych stożkowych korków i podłużnych ( te są zbędne). Wykonane są z przezroczystego twardego, ale sprężystego - chyba silikonu. :idea:lnie pasują do kratki. Po włożeniu do niej wystają z niej jakieś 1/3 wysokości.

Same korki ograniczają możliwość przesuwania szkła.

Ale jeżeli komuś to nie wystarcza i chce mieć porządny sprzęt można wykonać precyzyjne ograniczniki.

Kupiłem plastikową deskę do cięcia jarzyn (gdyż gruby plastik jest b. drogi). Pociąłem ją w pasy na pile do drewna i za pomocą przystawki DREMEL'A wyfrezowałem kanały prowadzące w których zamocowany jest aluminiowy płaskownik z dwoma w/w korkami.
Do płaskownika przymocowana jest część stalowej linijki (Gastorama) za pomocą nitonakrętki (co umożliwia zablokowanie z góry plastkowej prowadnicj za pomocą śruby). Przez wycięte okienko w plastiku można precyzyjnie ustawić szerokość ciętego szkła ewentualnie je skorygować.

Zakres pomiaru powinien zawierać się w granicach 0-15 mm, ponieważ taka jest szerokość kratki. Przy większej odległości wystarczy przestawić ogranicznik w inne miejsce :-) .

Pozdrawiam :lol: ;) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, o 11:10 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Podoba mi się to - czy zobaczymy zdjęcia?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, o 11:23 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Brogre, widzę, że wymusiłem na Tobie przymusowy spacer.
Jak skończę ograniczniki (robię 2 sztuki) to wyślę zdjęcie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, o 11:31 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wymuszaj na mnie co chcesz - aż dzieło będzie gotowe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 11 lutego 2008, o 20:00 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, o 20:18 
kent napisał(a):
Teraz trochę o mocowaniu

Kratka posiada stożkowe kwardaty - zwężające się u dołu. Najlepiej w tym przypadku zastosować stożkowe walce, które będą podparte na środkowych bokach kratki. Chciałem je toczyć, ale przez przypadek natrafiłem w Gastoramie na rozwiązanie problemu. Otóż idealnie nadają się do tego tzw. kołki odbojowe do deski klozetowaj (proszę się nie śmiać !!!;)) w cenie (w Opolu :shock: ) niecałe 10 zł paczka. W paczce jest po 6 szt. okrągłych stożkowych korków i podłużnych ( te są zbędne). Wykonane są z przezroczystego twardego, ale sprężystego - chyba silikonu. :idea:lnie pasują do kratki. Po włożeniu do niej wystają z niej jakieś 1/3 wysokości.

Same korki ograniczają możliwość przesuwania szkła.

Ale jeżeli komuś to nie wystarcza i chce mieć porządny sprzęt można wykonać precyzyjne ograniczniki.

Kupiłem plastikową deskę do cięcia jarzyn (gdyż gruby plastik jest b. drogi). Pociąłem ją w pasy na pile do drewna i za pomocą przystawki DREMEL'A wyfrezowałem kanały prowadzące w których zamocowany jest aluminiowy płaskownik z dwoma w/w korkami.
Do płaskownika przymocowana jest część stalowej linijki (Gastorama) za pomocą nitonakrętki (co umożliwia zablokowanie z góry plastkowej prowadnicj za pomocą śruby). Przez wycięte okienko w plastiku można precyzyjnie ustawić szerokość ciętego szkła ewentualnie je skorygować.

Pozdrawiam :lol: ;) .


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO