Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 listopada 2014, o 22:37 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Rękawiczki potrzebne, ale nie jako ochrona przed skaleczeniem, a raczej przed kwasem i temperaturą. W skaleczenie czasem dostaje sie kwas i wtedy ranki paskudnie sie goją. Jako podkład pod lutowanie kupiłem sobie płytkę podłogowej glazury 50x50 cm. Jest gładziutko i równo. Po pracy trzeba ją umyć wodą i wytrzeć do sucha papierowym ręcznikiem. Potrzebny tez szeroki pędzel albo zmiotka do usuwania drobin szkła, aby nie robić tego (broń Boże) dłonią!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: witraże
PostNapisane: 4 listopada 2014, o 13:23 
Offline

Dołączył(a): 4 listopada 2014, o 02:00
Posty: 5
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Posiadamy wyjątkowo bogate zaopatrzenie w różne rodzaje szkła nadającego się nie tylko do wyrobu witraży, ale także do bezpośredniego zastosowania jako oryginalne wypełnienie do drzwi oraz specjalne kompatybilne szkło do wtapiania. Nasza oferta - sprzęt, nowoczesne piece szklarskie, materiały pomocnicze i narzędzia szklarskie, uwzględnia wszystkie najnowsze technologie i nowości związane z witrażami i szkłem.
POSIADAMY DUŻY WYBÓR KSIĄŻEK I KATALOGÓW WITRAŻY.
Podpowiemy w wyposażeniu właśnej pracowni skontaktuj sie z nami artshobby pl :lol: :lol: :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 listopada 2014, o 10:54 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
nero
Potwierdzam Przedmówcę fagonio;
bardzo dobra do lutowania glazura albo może ktoś z Twoich znajomych
ma np. płytę z gresu podłogowego, one są idealnie gładkie :-)
A do cięcia szkła, bo na glazurze raczej nie potniesz-jest śliska,
można użyć jakiejś płyty meblowej, albo..... stolnicy ;) , tylko nie tej ,
na której robisz ciasto.
Jeszcze pędzelek do topnika-raczej kilka ;)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2014, o 18:00 
Offline

Dołączył(a): 2 listopada 2014, o 02:00
Posty: 4
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
dzięki wszystkim za rady. muszę zatem odwiedzić jakieś leroy merlin ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2014, o 19:37 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Albo Praktiker. Ja mam podłogową płytę gładziutką 50x50 cm i zastanawiam sie nad kupnem drugiej. Po pracy myje ja zwykła wodą i wycieram ręcznikiem papierowym.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2014, o 11:10 
Offline

Dołączył(a): 2 listopada 2014, o 02:00
Posty: 4
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Hej,
jeszcze raz ja. Czy marker ze szkła można zmywać rozpuszczalnikiem? Czy może są jakieś specjalne markery i preparaty do ich usuwania?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 listopada 2014, o 22:35 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Markery i wszelkie pisaki są na bazie alkoholu (spirytusu). Można je zmywać ze szkła spirytusem, denaturatem, rozpuszczalnikiem nitro. Nitro nie używać do tworzyw sztucznych !


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2014, o 12:41 
Offline

Dołączył(a): 5 października 2014, o 02:00
Posty: 4
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
witam
to dość "nietypowe" podejmować wątek sprzed 3 lat, ale nie chcę zaśmiecać forum następnym "powielanym" tematem. Czy ktoś może podpowiedzieć coś o szlifierkach? Chciałbym zakupić - na "kursie" Dyrygent pokazywał i opowiadał, ale jakoś nie zapamiętałem (w końcu to było prawie rok temu:)) chodzi mi po głowie taki model z "pompką i możliwością wiercenia otworów... Czy podpowie Ktoś jaki to model i gdzie można takie cudo nabyć? Czytając wcześniejsze posty chciałem wejść na "moreandbetter" ale stronka już nie działa :( Może ja za póżno zainteresowałem się witrażem...? :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO