Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 10:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 09:27 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Andrzej ooo... tak, tak jakąś młodą z abonamentem na wszystkie części ciała, to by się przydało.
Jak już pisałem mam Corela 13 ale nie wiem jak to uruchomić. Corel wysyłał wiadomość do poprzedniego programu a ten ciął lub rysował w zależności od tego co chciałem, no ale teraz????
Jak wlezę do piwnicy to poeksperymentuję , daj Boże z Waszą pomocą.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 11:29 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Treborku, podaj wszystkim zainteresowanym jakiej firmy i typu jest ten Twój ploter. I jakie posiada oprogramowanie abonamentowe.

Jeżeli Ty wszedłeś w maliny i się podrapałeś, to może inni tam nie będą zaglądać ;)

Dobrze, że nie trzeba płacić abonamentu od wyśmiewania takich cwaniackich produktów. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 12:20 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Z tego, co wiem, to powinien być Corel grafic nie koniecznie 13,
spoko 9-tka wystarczy.
Ale ktoś u nas używa plotera ..... chyba Przemo.

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 18:23 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dlatego też proponuję zachować podobny tryb jak w cytacie, nalejmy sobie kielicha(mam już pełny ). Wypowiadam formułkę - "Alfred" i wypijmy do dna (widzę dno ).
Ulżyło mi .
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 19:15 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam Treborku jak jeszcze nie doszedłeś do tego jak uruchomić ploter z colerem to napisz. Pofatyguję się do szyldziarzy a oni mi dokładnie rozpiszą jak to czynić.

ANDRZEJU tak to w życiu bywa, że człowiek całe życie się uczy i umiera niedouczony. Tak samo i ze mną, Jestem tyle na forum i nie wiedziałem iż naciskając na liczbę pochwał odzczyta się kto był taki dobry i dlaczego.

Jeszcze jedno pisałeś o foli lustrzanej, ja przez przypadek zauważyłem jak moja połowa zawijała pieczeń w folię. Wykonałem próbę ze światłem i co się okazało. Folia nie pomarszczona odbija światło jak lustro, natomiast ją pogiołem i puościłem światło na nią i okazało się, że rozprasza światło jak szkło mleczne. Z tego prosty wniosek, iż zamiast luster z boków i tyłu można zastosować z powodzeniem folię aluminiową. Jest to znaczny koszt obniżenia podświetlenia w gablocie.
Pozdrawiam serdecznie Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 21:46 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Corel w każdej wersji będzie ciął na ploterze. Niezbędny jest jedynie sterownik do plotera (strona producenta) odpowiedni do wersji MS Windows. Chociaż nie kryje, ze cena 1000 zł za ploter tnący jest niepokojąco niska. Możliwe, ze to tłumaczy abonament na jakiś program (pewnie własnie sterownik). Jeżeli tak jest rzeczywiście, to nie pozostaje ci nic innego jak płacić ten abonament (producent oszust lub ty gapa).

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 stycznia 2011, o 23:46 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Odbiegamy od tematu! Najbliższe mi podświetlenie to jest to, które posunął Kent. Chodzi mi o podświetlenie krawędzi szyby lub plexi. Tylko podobno, żeby to świeciło trzeba zmatowić powierzchnię. Na zdjęciu widać, że zmatowione litery świecą. Czy będzie tak świecić cała zmatowiona i podświetlona od krawędzi szyba?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2011, o 00:00 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Witam
wyjaśnię na ile mogę. Kupiłem ploter tnący ( i rysujący po włożeniu wkładu do długopisu zamiast noża) prod chińskiej o nazwie??? - jest w piwnicy _ Refine się wabi!!!
Do tego był program SignCut, ale licencja wygasła. Zacząłem szukać innych programów do ploterów i co się okazuje?, że za wyjątkiem tego z Corela wszystkie mają licencje odnawialne.
Nie ma takiego na stałe, a free? - po prostu nie ma.
Pozostaje mi faktycznie ściągnąć sterownik ale dla mnie to na razie czarna magia.
Przeglądam teraz stronkę Sign Cut'a i... znalazłem program za małe polskie pieniądze - jeśli to prawda - to chyba kupię.

Andrzej (Kent) - tu masz kończąca się licytację plotera.
Warto wziąć. Wiem co mu jest ( tak mi się zdaje) - to sprawa licencji programu. Kupisz program lub będziesz używał corela i pójdzie.

http://allegro.pl/ploter-tnacy-mutoh-sc ... 66717.html

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2011, o 12:00 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam

Fagonio, podobno najbliższa ciału jest koszula. Mnie również ten pomysł jest bliski, ale jak zauważył Albert wcale nie musi to działać w praktyce. Przecież jest to mój "pomysł przez domysł", więc domyślam się, iż może to być również "bajer za frajer" :lol: .
Przecież jakby to było możliwe, to grawantuję Ci, że na całym świecie używano by takiego oświetlenia.
Ale nic nie szkodzi, aby trochę podoświadczać i może wykrzesać z tego pomysłu jakiś lumen, czy kandelę.

Treborku, na razie nic nie mogę kupić, bo mam rozpłaszczoną kartę kredytową, za diabła nie chce wejść do bankomatu ;) .

Albrecie, jeszcze wygodniejsza jest folia samoprzylepna. Są w sklepach papierniczych i srebrne, i złote.
Można poeksperymentować z barwą światła. Na mój kifon, chyba będzie tańsza od luster.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2011, o 13:47 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Myślę, że w ten sposób podświetlona szyba będzie świeciła ale wszystko
zależy od wielkości witrażu. Myślę, że jak się nawet przy dużym witrażu
da LED-y dookoła to powinno dać efekt.
Przecież to nie ma razić tylko dać czytelny widok dzieła :P
Bez prób się nie obejdzie :roll: .
Ale Olku jeśli dasz następną szybę za witrażem, to dzieło przybierze
na wadze ... i grubości. Może trzeba najpierw pokusić się o najtańszy sposób,
czyli "pomysł przez domysł" Andrzeja : diody i folia na tylnej ściance.


Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO