Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 13:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 12:15 
Offline

Dołączył(a): 6 października 2008, o 02:00
Posty: 5
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Mam duży problem z taśmą miedzianą. Nie wiem czemu, ale po zlutowaniu, umyciu i wypatynowaniu często potrafi się odkleić. Taśma jest nowa i wydaje mi się, że bardzo dobrze dociśnięta :( Nie wiem co może być przyczyną. Serdeczna prośba o jakieś sugestie, bo jestem u kresu wytrzymałości. Co zrobię jakąś rzecz, to albo od razu, albo po kilku dniach się rozpada.
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2013, o 13:32 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kupuj najlepiej taśmy amerykańskie Ventura Tape, najlepiej Black.
Przygotowanie powierzchni, to chyba nie muszę mówić.
Data produkcji taśmy, też nie może być zbyt odległa, lepiej kupować te " młodsze ", a te które się odklejają możesz zareklamować.
No i pamiętaj by nie przegrzewać spoin, lutuj szybko, a na to pozwoli Ci lutownica o mocy min 100W.
Przeszukaj forum, już to omawialiśmy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2015, o 08:46 
Offline

Dołączył(a): 3 kwietnia 2015, o 02:00
Posty: 1
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mam ten sam problem co Magda - szkło jest odtłuszczone, taśma dobrze docisnięta.. staram się lutować krótko i precyzyjnie ale taśma i tak się odkleja. Patrzyłam na datę na opakowaniu - 130731, czyli wyprodukowana 31.07.2013 r - ? Czyli to chyba nie w niej jest problem.. Mam dwie lutownicę, jedna o mocy 40kW z wąskim grotem, druga 80 kW z szerokim grotem - przy obu ten sam problem. Starałam się przejrzeć forum i znaleźć jakąś poradę, ale nic nie namierzyłam... help! Co robię źle?
Jak uniknąć przegrzania grotu lutownicy? Mam wrażenie, że jest on za bardzo rozgrzany, podczas lutowania często do muszę czyścić bo tworzy się warstwa popiołu, poza tym topi cynę w tak ekspresowym tempie, ze czasami nawet nie mam szansu na wygładzenie lutu bo od razu spływa jak woda.. Może to wina topnika?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwietnia 2015, o 20:26 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cześć

dzefrejjjj

Topnik...mało prawdopodobne wg mnie, chyba, że używasz coś własnej produkcji ;) na bazie rozpuszczalników - w co wątpię.
Skoro dobrze odtłuszczone szkło, dobra taśma (zakładam) - faktycznie najlepsza jest czarna od spodu - popieram Przedmówcę brogre,
bo mocna i nie "świeci" przez grzbiet szkła, dobrze dociśnięta, to pozostają 2 rzeczy :
- za mocna lutownica lub ...
- brudne (sorry) spocone paluszki :-)
Nie zapominaj, że taśmy od spodu nie powinno się dotykać :evil:
Swoją drogą jak zaczynałem ładnych parę latek temu i nie miałem lutownicy ze stacją, miałem taki sam problem.
Stawiam na zbyt mocną "kolbę" a paluszki mogą się do tego przyczyniać też troszkę.

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwietnia 2015, o 15:40 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Zastanawiam się w czym problem. Z tego co piszesz to przegrzana lutownica. Można zamontować ściemniacz do lampy i to powinno pomóc w przegrzewaniu.
Co do odklejania się to nie powinno to w niczym ( lub prawie w niczym) przeszkadzać. Po odpowiednio grubym "nalutowaniu" tworzy się rynienka z cyny - podobna do ołowianej i powinno dobrze trzymać. Oczywiście utrudnia to troszkę pracę.
Należy pamiętać by kleju nie dotykać palcami. inną przyczyną może być pył szklany pozostawiony po szlifowaniu, ale to może zdarzyć się na kawałku a nie na całym oklejeniu.
Może zrób tak dla próby. Oklej kawałek szkła, następnie oderwij go i naklej ponownie taśmę. Sprawdź czy to rozwiązało problem.
A przy okazji Bronek odezwij się do mnie.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO