Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 maja 2009, o 16:00 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie znowu :-) Chciałabym się was zapytać, czy znacie jakieś inne miejsce, oprócz Arts & Hobby, gdzie można kupić tzw. "stłuczkę szklaną" ? Mam dość nieciekawe doświadczenia z A & H , dlatego szukam innego sklepu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2009, o 19:33 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
A co to ma być? Jakiej wielkości szkła Cię interesują? Do jakich celów ma służyć?
Pozdrawiam
Fagonio


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2009, o 19:50 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
fagonio szkło ma służyć zarówno do witrażu, jak i do mozaiki szklanej. W przypadku A & H są to różnej wielkości kawałki różnego rodzaju szkła witrażowego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 07:52 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Moja stłuczka to odpady pozostałe po wycinaniu szkła. Sama oceń czy może Ci się przydać. Kuweta ma wymiary 50 x 60 cm i na tej podstawie proporcjonalnie można ocenić wielkość tych kawałków.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/760 ... f20c0.html
W A$H maja stłuczkę w formatkach 10x10cm oraz inne resztki większe od tych moich i liczą za kg, a wychodzi to tak jak za szkło kupowane w całości w metrach kw. i pewnie stąd to rozczarowanie.
Jeśli chcesz mogę Ci wysłać paczkę za zwrotem kosztów przesyłki. Nie wiem ile to może kosztować, ale mogę wpisać odpowiednią kwotę już na poczcie jako pobranie. Zapłacisz tylko na przesyłkę przy odbiorze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 08:09 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
fagonio dziękuję za propozycję, ale nie zupełnie o to mi chodziło. Tak jak napisałam kawałki mają służyć też do witrażu. W A&H kawałki ze stłuczki mają wymiary w większości 30x30cm, więc można jeszcze z nich coś wyciąć do witrażu, resztki wykorzystać do mozaiki. Czemu mi zależy na stłuczce ? Ano dlatego, że nie mam możliwości często jeździć do Gdańska, żeby kupić większe tafle. Dlatego szukam sklepów które oferują sprzedaż wysyłkową. Co do A&H to moje rozczarowanie polegało na tym, że zapłaciłam za towar przelewem, a oni próbowali wcisnąć mi że nie zapłaciłam. Robili ze mnie jakąś oszustkę, dopuki się nie okazało, że mają awarię systemu. Potem oczywiście przepraszali, ale złe wrażenie pozostało.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 09:00 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja czasem bywam w A&H i szkło 30x30 to już nie stłuczka, tylko pełnowartościowe (i pełnopłatne) szkło. Tak jak napisałem stłuczkę tną tam na formatki 10x10 cm, a mniejsze sprzedają jako mniejsze nieregularne kawałki. Logiczne byłoby sprzedawać odpady po nieco mniejszej cenie, ale niestety tam tak nie jest. Przeliczyłem formatki 10x10 (sprzedawane jako stłuczka na kilogramy) na metry kwadratowe i cena wyszła mi chyba nieco większa niż za szkło w całości. Wniosek: lepiej kupić szkło w normalnych, dużych kawałkach ( ja kupuje 60x60 cm) i zrobić sobie stłuczkę samemu ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 09:23 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
tak rzeczywiście moja pomyłka :-) Ostatnio zamawiałam ich stłuczkę prawie rok temu, kiedy za zamówienie powyżej 10kg brali 16zł/1kg. Teraz chyba sobie daruję i poczekam aż ze swoją pracownią będziemy jechać do Gdańska po materiały i kupię pełne tafle.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 14:19 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2009, o 02:00
Posty: 35
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Droga UAYO!!!!!!Mam telefoniczne namiary na stłuczkę szklaną z huty szkła w Jaśle.Dokładnie nie wiem ile kosztuje u nich kilogram stłuczki ale warto zaciągnąć informacji.
Magazyn 013-44-38-212
Dział sprzedaży 013-44-38-202
Pozdrawiam kolorowo i szkiełkowo!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 15:01 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dziękuję pięknie :-) Zadzwonię jutro i się dowiem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 16:32 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Uayo - gdybyś mogła podzielić się potem tymi informacjami to będę Ci wdzięczny. Może być na priv :-) Z góry dzięki. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO