Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 17:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2009, o 13:28 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Albercie, tę stłuczkę systematycznie zbieram właśnie z myślą o fusingu. Jak na razie zbieram sie do jej wykorzystania. Nie wiem, czy trzeba to jeszcze rozdrabniać? Te kawałki, które mam są dość drobne. Zresztą i tak wszystko sie stopi. A jak trzeba będzie to młotek pójdzie w ruch. Widziałem na You Tube mielenie w zwykłym mikserze. Tylko chyba do normalnego użytkowania to ten mikser już raczej sie nie nadaje. Może macie pomysły jak wykorzystać te drobnicę. Myślałem, że zrobię z tego jakiś talerz-paterę. Kiedyś próbowałem stapiać to wszystko, ale popękało i zniechęciłem się. Może sprzedam ten piec? Idzie kryzys...:(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2009, o 15:17 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Chłopaki zastanawialiście się nad mozaiką ? Wiem, że może to być dla was maiło pociągające zajęcie, ale w ten sposób macie 100% zużycie szkła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2009, o 17:20 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak masz rację że można w mixerze-czy to się opłaca?
Gdzieś wyczytałem że właśnie rozdrobnione szkło w miał, lub mąkę jak kto woli, zdaje egzamin. Można przetapiać na masę szklaną, robić jakieś stworki i. t. p. Wówczas to nie pęka ponieważ robi się jedna masa szklana. Jeżeli natomiast chce się zespolić poukładane kawałki w jakąś jednostykę to powstają naprężenia jak opisywałem wcześniej na temat PRZYCZYNY POWSTAWANIA NAPRĘŻEŃ jak również o LEPKOŚCI.
Mozajka jes to sposób również dobry ale do tego trzeba mieć zapał i to nie wygląda tak ekstra.
pozdrowienia Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, o 08:34 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albert
Zbieraj szkło ze szlifierki. toż to masz ekstra mix i nie potrzebujesz miksera, tylko je przetopić i już.
Ale... może w płomieniu. Musze spróbować któregoś razu.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, o 20:15 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
to jak podajesz ze szlifierki to ja wiedzialem o tym ale dziękuję. Tylko tego nie jest za wiele. trzeba kilku lat aby uzbierać z kilogram. Tak myślałem na temat moździerza, to jest małe. Widzialem takie maszyny. Można coś jeszcze wykombinować na zasadzie pracy zwykłej betoniarki, tylko nie takie duże. W bęben wrzucić posortowane szkło i jakieś metalowe odważniki, tryby lub coś podobnego i niech się kręci. Po jakimś czasie na pewno zrobi się miał i to spróbować. jJa w obecnej chwili jestem na etapie werandy, ale jak skończę to popróbuję z tymi klockami, jak również z palnikiem do spawania.
pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, o 20:22 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor napisał(a):
Albert
Zbieraj szkło ze szlifierki. toż to masz ekstra mix i nie potrzebujesz miksera, tylko je przetopić i już.
Ale... może w płomieniu. Musze spróbować któregoś razu.


Robercie czy wypróbowałeś to praktycznie, czy tak Ci się wydaje?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, o 20:34 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj fagonio, to jest 100% prawda, tylko musisz to topić w piecu a nie palnikiem.
Tą mączkę, która pozostaje po szlifowaniu szkła ze szlifierki suszysz, a następnie możesz przesiać na drobnym sitku aby oddzielić niechciane zanieczyszczenia.
W takim proszku masz niemalże wsystkie kolory jakie szlifuje się. Większość tych osób którzy sie zajmują fushingiem dla nich jest to towar jak złoto dla złotnika.
Nigdy nie osiągniesz koloru drugiego takiego samego, nawt gdybyś się starał nie wiem jak.
pozdrowienia kolorowe przesyła Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2009, o 20:41 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2008, o 02:00
Posty: 242
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
fagonio ja co prawda nie mam jeszcze w pracowni pieca, ale potwierdzam to, co pisze albert. Zbieramy z instruktorem tą "mazię" która pozostaje przy szlifierce, suszymy i zbieramy do słoików powstały proszek. Kiedy naprawdę dobrze wyschnie, przesiewamy go i mamy sproszkowane wszystkie kolory. Kiedy będziemy mieli piec, na pewno wykorzystamy ten proszek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, o 10:56 
Offline

Dołączył(a): 5 maja 2008, o 02:00
Posty: 816
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No tak. Jak na razie wszystko odbywa się w ramach ćwiczeń teoretycznych. A ja chciałbym zobaczyć efekt po wypaleniu w piecu tej mączki szklanej. Kiedyś zrobiłem szklaną "kanapkę", czyli dwa szkła, a w środku mączka. Wyszło tragicznie. Nie było żadnych kolorów tylko taki sam kolor "po" jak i "przed". Słowem szara maczka, bo taki miała kolor przed włożeniem do pieca, była jak popiół (w kolorze szarego popiołu) po wypaleniu. Czekam na doświadczenia praktyczne, aby móc coś zmienić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 20:39 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Po prostu za niska temperatura.
Co to jest szkło- jakaś mieszanina piasku odpowiednio dobrana. Proszek należy stopić i wówczas uzyskasz kolorowe szkło.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO