Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 16:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 września 2010, o 19:49 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2010, o 02:00
Posty: 1
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pytanko

Obramowanie, co, jak, i kiedy?
Niech ktos oswieci ma marna dusze :shock:

generalnie wyczytalem chyba wsio na forum, jednak nic nie wiem o robieniu ramek, jak to ma wygladac?
Niedlugo wyplywam w morze i beda przerwy w necie,i nie bede moooogl explorowac forum, lub sporadycznie.


Save me Bahus





:lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2010, o 20:48 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Uściślij pytanie. Użycie profili stabilizuje i umacnia witraż. Generalnie stosuje się profile 3-4mm w zależności grubości użytego szkła. Moje ulubione to 4mm. Użycie profili nie jest obowiązkiem, zależy od subiektywnej oceny wytrzymałości większych powierzchni oraz narażenia witrażu na skutki działań czynników zewnętrznych - nie trzaskać drzwiami z witrażem!!! Może masz jakiś pomysł, napisz jaki, łatwiej będzie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 17 grudnia 2010, o 10:34 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Maciejos napisał(a):


Pytanko

Obramowanie, co, jak, i kiedy?

:lol:



Hmmm. Tak jak już pisała nasza ulubiona Marlena. Najlepiej jeśli zakupisz 4mm (większość szkłą ma 3mm, ale trzeba to ustrojstwo jakoś założyć na szybki). Są ołowiane, są stalowe, można również uświadczyć gdzieniegdzie mosiężne i jeszcze kilka innych rodzajów/rodzaji (?) ;)
Można również oprawić w ramy, można dla polepszenia właściwości "tłucznych"przed "oprawą docelową" zastosować obwódkę ze szkła (dość częsta praktyka), można "potegować" dookoła drutem lub linką, zazbroić i zalać betonem ;)...
Tak na prawdę ile ludzi, tyle pomysłów się zrodzić może. Myślę, że pomimo wszystkich znanych i lubianych/bądź nie technik, nie należy ustawać w poszukiwaniach tego sposobu, który najbardziej pasuje do Ciebie, pracy którą wykonasz i konstrukcji witraża/u. Prawdopodobnie inaczej oprawisz zawieszkę z przeznaczeniem "na okno", inaczej biżuterię, większe formy będą wymagały solidniejszej oprawy i wiatrownic itak dalej.
Nie sposób opisać wszystkich sposobów na oprawienie szkiełek. Jeśli masz coś do "zaramkowania" - wrzuć na forum fotkę, a podpowiedzi będą się pewnie mnożyć.
Pozdrawiam serdecznie. :-)

I niech Posejdon będzie dla Ciebie łaskaw w tej wyprawie i wszystkich innych. :-)

Wybaczcie te ukośniki, ale jest niedziela prawierano i mój procesorek jeszcze się nie nagrzał.

Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2010, o 19:48 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja stosuję profile cynkowe brzegowe. Są dość solidne. Kupione w Arts=Hobby w Warszawie. Są dwa rodzaje: 2 metrowe i 1,8 metra.

Wydaje mi się, że witraże o wielkości ok. 0,6 x 0,6 m i mniejsze są wystarczająco usztywnione i zabezpieczone.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 23:59 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jolka2x napisał(a):


Wydaje mi się, że witraże o wielkości ok. 0,6 x 0,6 m i mniejsze są wystarczająco usztywnione i zabezpieczone.

Pozdrawiam.


Jeśli tylko nie są zamontowane w drzwi, a przy tym konstrukcja jest poprawna to bez problemu można się porywać na taki format bez wiatrownic.
Moim zdaniem oczywiście.
Myślę, że można spokojnie myśleć o rozmiarach nawet 100x60, ale wtedy już trzeba z takim delikatnie się obchodzić. No i pomyśleć o tym już podczas projektowania.
Pozdrawiam. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO