Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 10:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 września 2009, o 07:19 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 55
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,

na początku może się przedstawię. Mam na imię Rafał. Mam 25 lat. W chwili obecnej mieszkam w Głogowie. Pracuję w Lubinie, a w wolnych chwilach studiuję w Szczecinie oraz pracuję nad witrażami. Zrobiłem już 3 witraże. Jedną zawieszkę oraz 2 płaskie witraże z motywem kwiatów. Jak was lepiej poznam to wówczas przedstawię swoje prace ;) Zaznaczam jednak, że wychodzi mi coraz lepiej. Należę do osób samodzielnych i samouków, dlatego też nikt mnie nie poznał na warsztatach easy-art, ponieważ mnie tam nie było. A tak z innej beczki to bardzo męczy mnie jedno pytanie na które nie znam odpowiedzi i zastanawiam się jak to można zrobić, aby było dobrze.

Chodzi mi o przeszklenia witrażowe w drzwiach zewnętrznych. Wydaje mi się, że to szkło witrażowe ma z pewnością inny wysoki współczynnik przenikania ciepła, gdzie dla szyby zwykłej, którą możemy kupić w sklepie z oknami najczęściej wynosi on k=1,0 lub U-1,0. Nigdzie w literaturze nie mogłem znaleźć takich danych dla szkła kolorowego witrażowego. Po za tym owe ciepło może zostać zgubione przez budynek poprzez szpary i lut. Zgadza się, a może źle myślę? Drzwi z witrażami produkowane przez znane firmy parające się stolarką otworową, umieszczają witraż pomiędzy dwiema szybami od strony wewnętrznej i zewnętrznej drzwi, więc tutaj problemu nie ma żadnego. Mam nadzieję, że nie zadaję Wam trudnych pytań?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2009, o 09:58 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Róznice wartości współczynników sa zapewne niewielkie dla róznych rodzajów szkła. Znaczne rozbieznosci sa zapewne dopiero, gdy pojawiaja sie pęcherze powietrzne.
Przy przeszkleniach zewnętrznych najważniejsza jest wytrzymałość. Druga w kolejnosci jest izolacja cieplna. Z tego powodu jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest wstawianie witraża między dwie warstwy jak to robią producenci drzwi. Co prawda oni najczęciej stosują folie kolorowe, oklejane taśmą ołowianą.
Witraż w technice tiffany można przykleić specjalnymi dwustronnymi taśmami klejącymi do szkła.
Jednak najlepszy efekt, który stosuję, to przyklejenie klejami utwardzanymi UV wyciętych elementów (jak mozaiki) do przezroczystej tafli szklanej (szapry fugujemy).

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2009, o 10:54 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Musisz się liczyć, że poszczególne elementy witraża łączone są metalem, a to zwiększa przenikliwość i ciepłą i zimna, do tego pewnie pozostają gdzieś mini szpary, stąd jedyne rozwiązanie to co pisze powyżej Jędrek.
Same szkło witrażowe też ma znacznie większa przenikliwość iż szkło specjalnie produkowane do szyb i drzwi okiennych ( nie mówię tu o float'cie), a i te szyby mają rożny współczynnik przenikalności, w zależności od ceny.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2009, o 11:29 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie;
Potwierdzam za JENDRKIEM "......Róznice wartości współczynników sa zapewne niewielkie dla róznych rodzajów szkła. Znaczne rozbieznosci sa zapewne dopiero, gdy pojawiaja sie pęcherze powietrzne......." - tyle, że te pęcherze powietrzne powodują polepszenie izolacyjności (zamknięta warstwa powietrzna do 2 cm szerokości działa jako warstwa izolacyjna, którą się uwzględnia w obliczeniach izolacyjności przegrody i czym innym? jest styropian - uwięzione kuleczki powietrza uformowane w płyty).
Istotniejszym problemem jest to, czy drzwi zewnętrzne prowadzą bezpośrednio do pomieszczeń stałego pobytu ludzi, czy do wiatrołapu - przedsionka?
Przy wiatrołapach, które z reguły nie są ogrzewane nie widzę problemu w zastosowaniu w takich drzwiach witrażu. W ogólnej charakterystyce energetycznej dla budynku nie będzie to znaczący element wpływający negatywnie na temperaturę wewnętrzną w budynku.
Pozdrawiam kolorowo; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 września 2009, o 17:04 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 55
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jendrek,

czyli suma sumarum chodzi zapewne o system regalead z tymże oczywiście istnieje nie tylko miedziana taśma, ale również i ołowiana, czarna itp..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 27 września 2009, o 22:27 
Offline

Dołączył(a): 4 września 2007, o 02:00
Posty: 119
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
zasadniczo są dwie sprawdzone metody walczenia o termoizolację budynku (od 3 lat współpracuję i współtworzę www.enozis.pl "energia odnawialna" - gdzie walka o każdy kW jest ważniejsza niż wypicie piwa wieczorem :-)), właśnie popijam :-)) )

dobra do sedna

1. zespolenie witrażu pomiędzy szyby na ciepło (tak jak w plastikach), czyli tak zwany pakiet. szyba,ramka,witraż,ramka,szyba. warunek perfekcyjnie wykonany, osuszony i niezabezpieczony środkami chemicznymi pochodzenia mineralnego witraż

2. przeszklenie zewnętrzne szybą np 4mm, na silikon. dystans, by zachować dylatację (przepływ powietrza - bardzo zdrowe dla witraża) zamontowanie witrażu od wewnątrz... icieszenie się możliwością dotknięcia i kontaktu z dziełem, a nie całowanie się przez szybę :-)

czyli jak Rafi dobrze zauważyłeś minimalizowanie kontaktu witrażu z atmosferą powinno być priorytatywne, szczególnie, że atmosfera też nie ta :-)

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2009, o 01:38 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Szkło jest jak kobieta. Zmienne.
Ze stratami musimy się liczyć.
Czasem z pozoru "trudne" szkło pęka jak marzenie, a szkło, które znasz jak włąsną kieszeń, ma chimery i ...,
Dlatego nazywamy to przygodą ze szkłem i dlatego tak nas wciąga.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2009, o 09:58 
Offline

Dołączył(a): 23 września 2009, o 02:00
Posty: 55
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Michu, może kiedyś zajrzę na warsztaty, ale prędzej nauczę się sam metodą prób i błędów, ponieważ tak naprawdę niewiele mam czasu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2009, o 12:34 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Coś podejrzewam, że te próby będą Cię bardzo dużo kosztować.
pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2009, o 20:11 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Kup sobie książkę a sporo się tam dowiesz - resztę podpowiemy na Forum.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO