Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 11:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 18:02 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak to dobrze posluchać mądrych ludzi.
Osobiście muzyka poważna mnie uspokaja, ale muzykiem też nie zostanę.
Ponoć jest program do prac przestrzennych 3D ale to nie dla mnie. Ponieważ fantazją nie zajmuje się. Prędzej interesują mnie sprawy nadludzkie niezbadane.
Wracając do Glass Easy 2000 to jest program rzeczywiście do projektowania witraży i projektować również można widoki przestrzenne jak się rozumie na czym polega cała procedura. Trochę tego jest niepowiem. Nie ma co się spierać czy Wacek jest mądrzejszy od Franka ponieważ i tak super dokładnie nie znam całości oprogramowania jednego i drugiego. Jak pisałem wcześniej wszystko co chcemy zrobić robimy i wydaje się nam, że profesjonalnie, ale tak nie jest. Nawet profesjonaliści popełniają błedy, ponieważ zżera ich rutyna, nie przewidując innej możliwości.
Andrzeju masz rację z wyliczaniem szkła i tam jeszcze wielu zagadnień. Ale wydaje mi się że dla takiego profesjonalisty jak ja to mi nie zaszkodzi Corel. A nie wykluczam w ogóle nabycia sobie programu czysto witrażowego GE 2000.
Tak na marginesie do tego Corela posiadam jeszcze 200 000 rodzai przeróżnych grafik które mogę sobie je przekształcać jak moja klawiatura mózgowa sięga.
Pozdrowienia wszystkim przesyłam z najpiękniejszych stron Polski.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 20:39 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:lol: zwanymi niekiedy "biegunem zimna"... :D ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 20:41 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kent - Nie płaszczyzny, tylko warstwy, o ile dobrze orientuję się w Corelu. Albert235 - Nie Glass Easy, tylko "Glass Eye".
Szczerze mówiąc - nie rozumiem za bardzo, o co się spieracie. Nie ma mowy o porównaniu tych dwóch aplikacji, poniważ przeznaczone są do czegoś innego. Tak, jak Corel może mieć zaimplementowany moduł tworzenia, czy projektowania szkiełek, tak GE2000 ma niedoskonały moduł obróbki grafiki. I kółko się zamyka.
Piszę dlatego, że ta polemika nie wnosi niczego ciekawego (wybaczcie), a robi niepotrzebny bałagan na forum. Pochwalcie się może co wiecie i jakie znacie ciekawe tricki w swoich ulubionych programach. Myślę, że wszyscy chętnie skorzystamy z Waszych wiadomości, o ile oczywiście będziecie się chcieli nimi z nami podzielić. Współpracujmy - nie przekonujmy się wzajemnie do własnych racji. Szanujmy je.
Wiem, że zaraz nastąpią żywiołowe reakcje, ale musiałem to napisać.
Z najwyższym poszanowaniem obu stron powyższego dialogu.
Mateusz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 21:33 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak Mati masz rację. Glas Eye 2000. Zapewne zbulwersowałeś się. Nieuważnie czytasz. Ja nikogo nie przekonuję ponieważ uczę się tego programu. Nie jestem w stanie pokazać Ci jakichkolwiek trików tego programu ponieważ widzę że bardzo dobrze się oriętujesz. Jeżeli rozchodzi się o trki to mogę Ci przedstawić kilkaset w kartach. Chcę napisać o tym w książce.
Ja natomiast pisałem o niektórych możliwościach tego programu.
Dzięki za uwagę. Przyjmuje ją z pokorą.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 21:59 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Aja twierdzę, że i Albert ma sporo racji. Zadałem powyżej kilka pytań, bo nie mogłem i dalej nie mogę sobie poradzić z pewnymi funkcjami GE.A w corelu zrobiłem to bez problemu i znacznie szybciej.
No i można przenieść z corela do GE, co uczyniłem.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2009, o 23:24 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jak dobrze jeszcze widzę ;) , to tytuł tej zakładki brzmi - "Program do projektowania witrażu"- i za bardzo nie widzę Mati powodów do tego, aby się irytować. Zapewne takie są uroki młodości, starszym chce się dać po kości ;) .

Albert zafascynował się Corelem, więc prowadziliśmy dyskusję na ten temat i starałem się mu wytłumaczuć, który program jest właściwszy do projektowania witraży. A który, on sam zdecyduje.

Co do płaszczyzny, chodziło mi o to, iż końcowy efekt pracy w Corelu można przedstawić na monitorze lub wydruku w postaci płaskiej czyli płaszczyzny. Niuanse zwiazane z warstwami nie są dla wszystkich jasne. Dlatego nie używałem tej nazwy. Zresztą nie było takiej potrzeby.
Kiedyś tłumaczyłem kilku osobom co to są warstwy w programie graficznym i po kilkukrotnych powtórkach do dzisiaj nie mogą tego pojąć.
Nie wiedziałem, czy Albert to rozumie.

Każda dyskusja wnosi coś bardziej lub mniej ciekawego - może nie dla wszystkich - ale są osoby, które nie mają zielonego pojęcia o programach graficznych, witraże projektują na kartce i może dyskusja rozjaśni im horyzonty graficzne.

Jeżeli kogoś interesują "różne" programy graficzne, nie widzę przeszkód, aby założyć nową zakładkę i tam się nad nimi pastwić.
Uważam, iż to miejsce jest przeznaczone na program lub programy do projektowania witraży.

Są pewne zakamarki naszego Forum do których nigdy nie zaglądam, ponieważ nie interesują mnie i Ty również masz taki wybór ;) .

Bardzo byłbym rad - pewnie i inni - abyś użył swojej erudycji graficznej i od czasu do czasu objaśnił pytającym zagadnienia których nie rozumieją w programie Glas Eye :lol: .

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2009, o 07:57 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2007, o 02:00
Posty: 202
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No to ponownie ja sie wypowiem.
program GE2000 w najbogatszej wersji bo o takim rozmawiam (przynajmniej taki został zamówiony) posiada wiele mozliwości o których juz tutaj ktoś wspominał.
Do projektowania witraży oraz do obróbki, wyceny itd nie ma lepszego programu.
Jesli chodzi o tworzenie grafiki na warstwach z przejściami tonalnymi, nakładającymi sie obrazami i innymi pierdołkami to na 100% Corel w wersji 9 (wiekszośc grafików komputerowych i reklamowych wam to powie) jest najlepszy.
Photo Shop którego tutaj pomijamy jest również bardzo dobry ale niestety mało poznanym przez większośc programem.
Jesli po za witrażem chcemy zajmować się grafiką, rysowaniem, projektowaniem czy też zabawa kolorami(nie koniecznie szkła) to Corel będzie bardziej wskazany, natomiast jeśli chcemy zajmować się głównie witrażami to GE2000 pomoże nam wiele spraw rozwiązać prawie natychmiast.
:idea:łem do którego zmierzam jest posiadanie Corele i GE2000 na jednym kompie i praca z implementowanymi elementami graficznymi pomiędzy tymi programami.Grubości lini i projekt konstrukcyjny w corelu będzie łatwiej (chyba bo nie pracowałem jeszcze na GE) zrobić a wypełnienia kolorystyczne i projekt rysunku witrażowej kreski w GE (tak myślę poniewaz nie robiłem tego nigdy w Corelu).
Czekam na klucz, czekam na oficjalne dofinansowanie ze strony UE i rozpoczynam ostroą pracę przy projektowaniu i obróbce graficznej . ( zdjęcia do corela i po wstępnej zmianie do GE )


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2009, o 11:38 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 620
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
:-) Ale się porobiło :roll: :!: . "Róbta, co chceta" i czym chceta, ważne żebyśta powołali na świat jakiegoś witraża ;) . Czy nie o to chodzi w tej zabawie :?:
Jeden lubi jazdę na rowerze, bez siodełka, a inny musi mieć na siodełku jeszcze barecik z antenką, albo foliowy worek :lol: I jeżeli im to sprawia przyjemność, to mają z tego satysfakcję, cel jakim jest jazda rowerem został osiągnięty :roll: ;) :idea: :arrow:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2009, o 18:05 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Bronku - trafiłeś w sedno :-)
Trebor, Albert - Nie gniewajcie się - być może użyłem zbyt ostrego tonu, który nie był moim zamiarem. Chciałem tylko napisać, że chętnie dowiem się więcej o tych programach. Tyle. Wybaczcie. Nie chciałem nikogo urazić.
Oba te programy znam... conajmniej przeciętnie, z czego GE gorzej i nie chciałem wymądrzać się o warstwach, czy nazwach. Mało tego. Nie posiadam nawet certyfikatu jakże zacnej, ogromnej, fantastycznej, niespotykanej, wspaniałej, sympatycznej, solidarnej, artystycznej grupy Easy-Artowców, prowadzonej przez jakże wartościowych, przystojnych, kompetentnych, uczciwych, wrażliwych, starsz.... wróć, w kwiecie wieku wodzów, których imienia nie będę wypowiadał nadaremno... rozbroiłem bombkę? :-)
Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam wylewnie na rozbrajanie we wspólnym gronie z użyciem produktów produkowanych na bazie chmielu, ziemniaków, zbóż przeróżnych, oraz innych, zawierającyh C2H5OH. :-)
Nie miałem na myśli nic złego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2009, o 18:05 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No ba. Wreszcie dyrekcja zagłaskała temat. Tak na dobrą sprawę gdyby jeszcze nauczyć się programu D3 i razem je wszystkie obsługiwać do witrazy to byłby dopiero całkowity sukces. Podejrzewam że mi to nie grozi, ale młodzi powinni tym się zainteresić.
Jak mi wiadomo w moim programie nie trzeba nic tłumaczyć jest po polsku opis, co bardzo ułatwia zrozumienie całości postępowania z programem, tylko jest tego tyle, że aż aż.
Tak na marginesie byłem u takich co na co dzień pracują tym programem po pracy spotkaliśmy się. Pokazywano co on naprawdę jest w stanie zrobić, byłem oczarowany możliwościami facetów i 2 kobiet jak oni operują tym dziełem. Potrafili zrobić nawet żyrandol bo mi tak się zachciało, nie w płaszczyźnie lecz w przestrzeni przez nakładanie obrazów-czarna magia. Oczywiście później to przenieśli jakoś na płaszczyznę i można było to wydrukować i robić taki żyrandol.
Oczywiście powiedziano mi, że bez flaszki tego się nie rozbierze, no i z tego rozbierania wyszły 3 flaszki i tak się zakończyło pierwsze szkolenie. Ale nie popuszczam i będę walczył dalej nie z flaszkami lecz z możliwościami tego programu.
Prawdę powiedziawszy nie jest on taki skąplikowany, tylko ma niesamowitą ilość zagadnień.
W tajemnicy mi nauczyciele powiedzieli że 7 przy 9 to jest pikuś. Ale również z przykrością stwierdzili, że może znają 9 i jego możliwości w 50% a może i mniej.
To nic głowa do góry, i grunt to nie załamywać się.
Pozdrowienia Wszystkim całej świcie easy-Art ślą Suwałki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO