Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 21:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: kolorowe kamyki
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 09:06 
Offline

Dołączył(a): 16 września 2009, o 02:00
Posty: 14
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzień dobry :-)
Mam pytanie. Po zrobieniu kilku par kolczyków i kilku lampionów zostały mi małe "skrawki" szkła. Zastanawiam się, czy można domowym sposobem zrobic z tego kilka kolorowych kamyków. Będę uszczęśliwiona z porady, ponieważ szkoda mi wyrzucic te drobiazgi
Zyczę miłego dnia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 09:09 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witaj,
Noo, chętnie byśmy zobaczyli te kolczyki :P
Myślę, że zrobić kamyczki z kawałków szkła można tylko
w jeden sposób; piec do topienia szkła :?
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 11:55 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ewentualnie palnik, ale nie wiem czy warto się biedzić. Takie "kolorowe kamyki" można z powodzeniem kupić za niewielkie pieniądze w sklepach "wszystko po cztery grosze" i wszelkich jego odmianach.
Mach61 wynalazł sklep na allegro, który oferuje kilka rodzajów kaboszonów. Myślę, że zrobienie ich domowym sposobem byłoby droższe niż zakup. Link do sklepu znajduje sie w wątku "Sprzedam, kupię, zamienię" w tym samym temacie.
Jeśli chodzi o wykorzystanie sieczki, ostatnio udało mi się zrobić lampkę, ale męczarni przy tym było co niemiara. Jak nie zapomnę to wrzucę na moją stronkę. Jak zapomnę to mi przypomnij proszę, bo ze stronką jeszcze mnóstwo pracy i w ferworze walki może umknąć. U mnie ścinki zajmują coraz więcej miejsca i coraz bardziej dojrzewam do wywalenia większości. Wyrzucać szkoda i już kilka razy się przydały do drobnych rzeczy, ale to "upierdliwe". Może ktoś z piecem się nimi zaopiekuje, ale nie wiem czy pomieszane ścinki przedstawiają jakąkolwiek wartość dla fusingowca (pomieszane COE i rodzaje szkła).
Więc BTW - może ktoś chce parę kilo sieczki? :-)
Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 12:39 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 13:05 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja także mogę się zaopiekować szklanymi skrawkami - używam często stłuczki szklanej jako dodatku lub zamiast szkliwa do ceramiki (pewnie zauważyliście, że po każdych warsztatach zbieram skrzętnie wszystkie szklane odpady). Efekty szkliwienia ceramiki szkłem są rewelacyjne. Pozdrawiam kolorowo; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 16:09 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No - to wystarczy się umówić jak szkiełka mają znaleźć się u Was moje drogie. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 19:50 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Jadziu, no i bardzo Ci dziękuję. Mam tych odpadów malutkich rozmiarów ze dwa wiadra. Jako chomik z poprzedniego wcielenia nic nie wyrzuciłem. Kurczę, nawet pył ze szlifowania zbieram, bo po wyschnięciu mam drobniutką frytę.
Także zajmuję się dziebko ceramiką, ale na ten banalny pomysł wykorzystania odpadów do szkliwienia...
Należy Ci się medal Krzysztofa Kolumba!
Oj, się będzie działo!

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 21:09 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jendrek! Zadziwiasz mnie co raz bardziej swoją wszechstronnością. Pokaż może w galerii "dziebko" Twojej ceramiki - jestem bardzo ciekawa.
Co do szkła, jako szkliwa do ceramiki to trochę trzeba samemu popróbować, bo szkło w temperaturach >1100 st. zachowuje się czasem nieprzewidywalnie (czasem powstają białe otoczki wokół), ale ogólnie jest rewelacyjne. Wiadomo, że do tworzenia ceramiki najdroższe (pomijam sam piec) jest szkliwo, które doskonale można zastąpić właśnie frytą szklaną lub tłuczonym drobno szkłem. Trochę problemów może być z wypalaniem fragmentów pionowych lub skośnych płaszczyzn gliny, z których szkło spłynie.
Ciekawa jestem Twoich prób, bo podobno "wypał bez eksperymentu to niewypał".
Pozdrawiam; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 21:25 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Mati! Zapomniałabym; oczywiście chętnie się Twoimi skrawkami zaopiekuję. Mnie nie stanowi, że to różne szkło, ani żadne COE, czy inne właściwości - ważne, że różnokolorowe. Może przechowasz do następnych wspólnych warsztatów?? Plizzzz
Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 23:08 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie ma problemu. Pewnie nie kupię pieca do tego czasu :-). Monika - a Ty wybierasz się na jakieś "bliskie spotkania"??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO