Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 13:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 19:59 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
JAk będzie tuż tuż to podam namiary

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 20:07 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nie zgadzam sie z Tobą Trebor. WOŚP może byc poczatkiem czegoś następnego , jest to akcja na skalę kraju, budzi wiele emocji i zainteresowania. Mamy okazje si ę pokazać szerszej publice. Ok. zgadzam sie ,że to nie będzie wtedy indywidualny pokaz każdego z nas, ale jak to mówią " w grupie siła" :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 21:00 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor!!! Dziękuję za wsparcie duchowe. Kart jest młodą architektką, a tak "szaro" myśli. Jeszcze całe życie TWÓRCZE przed Nią, a frycowe każdy musi zapłacić. Nic nigdy nie jest za darmo i wszystko co się od życia dostaje trzeba oddać (lub odwrotnie). Więcej pomysłów!!! masz rację. I tu jest pole do popisu dla młodych i twórczych yuppi's(ów). Ja mogę podpowiedzieć temat do przeanalizowania: od dość dawna padały kilkakrotne propozycje Instytutu Alliance Francaise Uniwersytetu w Łodzi na zorganizowanie wystawy ceramiki (Francuzi są w tej działce bardzo aktywni na niwie). Ja sama może byłabym tym zainteresowana, ale brak mi czasu na organizację imprezy (pracuję dość intensywnie ~12 godz. na dobę).
Myślę, że:
1. Każdy Instytut Alliance Francaise w każdym mieście, gdzie jest, jest w tej działce gotowy do rozmów.
2. Czy nie można by takiej wystawy połączyć z kolorowym szkłem (witraż i fussing)? - myślę, że coś fantastycznego! - można to połączyć z propozycją Neshki - witraż na żywo (ceramiki nie da się tak naprawdę na żywo zrobić - glina musi wyschnąć)
3. Można w ten sposób zorganizować nawet objazdową, powtarzalną imprezę może być, że z targami z możliwością sprzedaży swoich dzieł (myślę, że wszystkie miasta wojewódzkie), a organizatorów znajdziemy w naszym gronie - ja też znajdę trochę czasu, aby się przyłączyć i pomóc w Łodzi.
Pomyślcie!!
Jolka 2x - ja jestem z Łodzi i szkoda, że tak późno do Easy-Artu trafiłam. Cenię to, że robisz to co lubisz dla frajdy, też bym tak chciała, ale u mnie niestety to się nie da. Muszę zarabiać na papusiu, benzynkę, rachunki i świadczenia ZUS. Kocham moją robotę, ale przychodzą momenty, że tak samo czarno widzę, jak KART.
Pozdrawiam; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 21:12 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2009, o 02:00
Posty: 124
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Jeszcze do Jerzego! Myślę, że jesteś, lub z chwilę będziesz po warsztatach ceramicznych i może przyłączysz się do realizacji mojego pomysłu w Warszawie? Pozdrawiam kolorowo; Jadwiga


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 22:09 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Jiwar
Jam też z Łodzi, tymczasowo (od prawie 50 lat) mieszkający na Śląsku.
Myślę, że to jest pomysł.
U nas od czasu do czasu robią warsztaty dla niepełnosprawnych z powiatów okolicznych.
pokazują tam jak się wyrabia ceramikę.
Widziałem też w Gliwicach na 2 dniowym "święcie ceramiki" rożne rodzaje ceramiki, łącznie z wypałem na miejscu.
Ciekawa rzecz połączyć takie rękodzieła.
Trzeba popytać.
Tyle, że nas Ślązaków niewiele i bardzo porozrzucani.
Może zacznijmy od Łodzi, skoro mają chęć, a później objazdowo w innych województwach.
Wpadłem teraz właśnie na pomysł
Targi witrażownictwa i fusingu - no może też być ceramika.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, o 23:02 
Offline

Dołączył(a): 20 sierpnia 2009, o 02:00
Posty: 30
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
matko córko-jakie rozgoryczenie. Moi drodzy ( Ci, którzy starają się mnie pocieszać ) -założyłam ten temat, bo byłam ciekawa poprostu doświadczeń innych. Wcześniej nie miałam kontaktu z innymi witrażystami i nie miałam wyobrażenia jak to działa u innych, czy inni maja podobne perypetie itd. Nie prowadzę już tego biznesu, zajmuję się tym czysto hobbystycznie i nie boli mnie to, że tak się stało. Przykłady, które przytaczam, to poprostu ot tak chęć podzielenia się tym co było, jako swoim doświadczeniem. Może ktoś dopiero zaczyna, może ktoś będzie chciał, w razie co ma opisane przykłady "schodów" z jakimi może się spotkać. Droga Jadwigo, etap frycowego mam już dawno za sobą i słyszę o tym odkąd skończyłam studia. Mam już trzydziestkę na karku, rodzinę, pracuję w biurze projektowym i to niestety nie w Stargardzie tylko w Warszawie. Za moich czasów droga wejścia na rynek architektów wygląda nieco inaczej niż kiedyś, gdzie po studiach każdy dostawał przydział do jakiej pracowni ma iść i praktykę odbyć. Teraz niestety kryteria się zmieniły i niestety teraz przypomina to walkę. Narazie nie mam powodu bycia rozgoryczoną. Mam pracę i kilka innych zajęć, które lubię i tak jak witraż, sprawiają mi frajdę. Współpracowałam z architektami, gdzie podejmowaliśmy próbę wprowadzenia witraży do wnętrz, jeszcze na zainteresowanych nie trafiliśmy. Ludzie z tym się dopiero oswajają. Nawet u siebie w biurze, wśród architektów widzę słabe zainteresowanie i totalną nieznajomość lub ignorancję tematu. Ich uwaga skupia się czysto na budynkach. Podejrzewam więc, że z wnętrzarzami pójdzie może łatwiej, bo są bardziej w temacie dekorowania wnętrza niż jego konstrukcji. To tyle w tym temacie.

Jeśli chodzi o organizację wystawy, równiez zgadzam się z poglądem że WOŚP to nie ta droga, bo odbiegamy od tematu. Ludzie skupieni są na WOŚP a nie na witrażach, które licytują. Kompletnie inny cel wtedy przyświeca, a tu chodzi o reklamę naszych produktów. Zgadzam się więc z Treborem.

Trebor, jak Ci się człowieku udało zorganizować wystawę??? Ja mam zamiar spróbować w Stargardzie, jesień byłaby super porą. Poza tym odnawiają nam rynek, liczę że to przyciągnie turystów. Miasto jest pełne gotyckich budowli, witraż pasuje tam jak ulał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2009, o 07:39 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
No i fajnie.
Tak trzymaj, ciesz się chwilą. a przy okazji rzuć tu i ówdzie słówek kilka o witrażach i fusingu ( widziałem w kościele zamiast witraży okna z fusingu) - jakie to modne zaczyna być (- a moda przychodzi z USA.
mam nadzieję ,że się nam poprawi, a za kilka lat życzę Ci byś miała najbardziej wzięta pracownię witraży w stolicy.
... bo mam nadzieję witraży nie odpuścisz.
Przy projektowaniu wnętrz warto wkomponować coś pięknego z witraży i z fusingu.
Zobacz choćby tu:
http://www.witrazesc.com.pl/galeria/gal ... hyatt.html

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2009, o 08:31 
Offline

Dołączył(a): 20 sierpnia 2009, o 02:00
Posty: 30
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Myślałam o fusingu, ale piec to dla mnie narazie "niedościgniony ideał". Przeglądam od czasu do czasu piece w stodoła, ale te ceny mnie przerastają :-) Widziałam ten mały piecyk na mikrofalę, ale tam ewentualnie mogę robić co najwyżej pojedyncze kawałki do większego witraża, ale wtedy to już nie fusing. Zauważyłam właśnie, że lepiej się to przyjmuje niż klasyczny witraż i jakoś bardziej ta technika do ludzi przemawia.
Co do pracowni, to już chyba nie za bardzo chce mi się w to bawić na dużą skalę. Wolę jednak obecny układ, mam znacznie mniej problemów z papierami i urzędami. ;) Poza tym nie wiążę swojej przyszłości z Warszawą-to tylko przejściowy układ :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2009, o 18:43 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Jeden woli córkę , a drugi...
Sama zdecydowałaś.
Pisałem ostatnio, ze jest możliwość kupienia pieca za niewielkie pieniądze.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2009, o 19:47 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Kart, jesteśmy po sąsiedzku (Szczecin) i jak się wystawisz w Stargardzie, daj miejsce i czas. Przyjadę uścisnąć Ci dłoń i obejrzeć Twoje prace. Również po sąsiedzku masz innych easyArtowców: Anię (Stargard), Elę, Bartka i mnie (Szczecin). Jak będzie potrzebna pomocna dłoń to pakuję młotek, taśmę na krokodyla, żyłkę, lutownicę a jak potrzebny cięższy sprzęt to wyrzynarkę, wiertarkę itp. cokolwiek będzie potrzebne do Twojej wystawy. Przyjadę do pomocy. EasyArt everywhere!!!
Pa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO