Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 15:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 września 2009, o 20:00 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
pepe ni każde szkło jest równe sobie. Jak popracujesz dłużej ze szkłem to zobaczysz różnice, a są znaczne.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2009, o 20:56 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pepe, na witrażowym o niejednorodnej stukturze tak się nie wyciśnie. Ale jak się nie da w całości wycisnąć, to się da wydzięciołować a resztki odszczpać. He, he, czy ktokolwiek spoza nas będzie wiedział co napisalam i np. czym jest bałakupi, albo szuflada BroKent?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2009, o 13:51 
Offline

Dołączył(a): 2 stycznia 2009, o 02:00
Posty: 35
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
DROGA MARLENKO toć to abecadło nazewnictwa braci easy-artowskiej. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek przygody ze szkłem trzeba zapoznać sie wnikliwie z takimi określeniami jak bałakupia (czyli świątynia tworzenia:balkon, łazienka, kuchnia) no i mega szuflada otwierana brzuszkiem hi hi....pozdrawiam szkiełkowo-kolorowo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2009, o 14:56 
Offline

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 02:00
Posty: 187
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Małgośka... o piwnicy zapomniałaś:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2009, o 17:25 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
kółko jest wyciąć łatwo. A kto próbował wykorzystać nie kółko a otwór po kółku.
Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2009, o 20:46 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
WOW!!! Dziewczyny, nie spodziewałam się takiego odzewu. Jak to fajnie gadać z osobami rozumiejącymi nasze bardzo wewnętrznie zakręcone nazwenictwo.
Serdecznie pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2009, o 21:17 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
albert235 napisał(a):
kółko jest wyciąć łatwo. A kto próbował wykorzystać nie kółko a otwór po kółku.
Albert


Albercie - toć to banalne. Otwór po kółku uzyskujesz w identyczny sposób, tylko zamiast nacinać zewnętrzną część (czyli tą, którą chcesz uzyskać), po wyciśnięciu, wydzięciołowaniu lub innych cokolwiekach, wystarczy unicestwić środek waląc w niego kilkukilowym młotem. W przypadku braku młota, ponacinaj (zarysuj) środek Nikkusiem (Marlenko to dla Ciebie :-)) i stuknij kulką w szkiełko tak, żeby się potłukło. Kulką noża oczywiście :-), albo dowolnym narzędziem zdolnym do stłuczenia szkła.
Pozdrowienia wszystkim.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2009, o 22:16 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki Mati za wyjaśnienie, pewnie że banalne jak ktoś wie, w zasadzie wszystko jest banalne. HI HI
Albert pozdrawia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 21:14 
Offline

Dołączył(a): 12 września 2007, o 02:00
Posty: 700
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dzięki Mati


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2009, o 20:25 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witajcie. Wziąłem się w garść i zarazem zbulwersowałem się na kupno cyrkla. Za takie coś jak cyrkiel i kawałek do cięcia chcą ok 200zł, więc?
kupiłem większą przyssawkę za 1,50zł nożów mam kilka, dorobiłem z pręcika mosiężnego dł. 40cm ramię, dorobiłem uchwyt do trzymania noża i pręcika, (20min roboty)wkręciłem w przyssawkę śrubkę M5mm i razem do kupki poskręcałem i cyrkiel mi wyszedł za 30zł wraz z robocizną. Nóż wybieram i mogę sobie nim ciąć szkło do następnego witrażu.

Pierwszą próbę zrobiłem na szkle o grubości 8mm ze starego lustra kryształowego i wiecie co wyszło kółko co do milimetra. Gorzej było z oszlifowaniem, więc zaniosłem do szklarza dałem 10 i on mi na poczekaniu oszlifował. Ale zanim zaniosłem to miałem problem ze zmyciem powłoki lustrzanej- dopiero kwas siarkowy ze starego akumulatora to strawił, szkło zrobiło się idealnie czyste.
Ktoś pomyśli wariat z lustra kryształowego zrobił blat do stołu. Te lustro miało ok 150 lat i całe było jakby postrzelane(jakaś korozja).
Szklarz trochę napsioczył ponieważ stwierdził że szkło jest bardzo twarde podobne do luster kryształowych jak zrobił i zapłaciłem to mu potwierdziłem co mówił. Tylko się roześmiał. Stwierdził, że takiego sposobu nie znał z oczyszczenia lustra. Ale również dodał jak mu powiedziałem co było, że i tak już z niego by nic się nie zrobiło chyba, że oczyścić i ponownie położyć warstwę metalu.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO