Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2009, o 19:29 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Tak więc po tygodniowym urlopie wysłowić się muszę koniecznie. :-)
Marlenko - gdzie Ty nam uciekasz w przestworza nieforum? Jako moja hmmm "wprowadziwczyni forumowa" jesteś dla mnie autorytetem w dziedzinie nazewnictwa tegoż jakże ciekawego zarysowywacza szkielnego o napędzie manualnym trzonkowym stosowanego przez światłych ludzi poświęconych upiększaniu świata zwanego pieszczotliwie "Nikkusiem".
A w skrócie miało być: Podłapałem od autoryte...ta/tu/tki/tów.
Hehh. I przyszło mi do głowy, że "TaTuTkici" są stałymi mieszkańcami tego forum, ale to już głupie chyba było... :-)
Pozdrawiam pełen nowej energii pourlopowej. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 19:35 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 24 października 2007, o 02:00
Posty: 318
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 3
Pierwsze wrażenia - nóż Cutmaster Platinum
Pierwszy tydzień poznawaliśmy się. Było ciężko i ostro.
Jak na razie pracuje nadal Nikkenem a nowego sie uczę.
Pracuje sie zupełnie inaczej. Nóż prowadzi się bez nacisku i rysa jest niemal niewidoczna. Ponieważ naciecie nie jest głębokie, to rozłamanie szkła wymaga więcej wysiłku niz przy standardowym nożu. Ale uczę sie więcej pracować szczypcami.
Po rozłamaniu krawędzie są czysciutkie i proste.
Cóż, jeszcze sporo nauki przede mną, ale palce nie sa tak zmęczone a prowadzenie noża po szkle jest bardzo łatwe.
Uściski i pozdrowienia.

_________________
Czasopismo Witrażowe | Lampy Witrażowe | Forum Witrażowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 20:14 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
jendrek napisał(a):
... Nóż prowadzi się bez nacisku i rysa jest niemal niewidoczna. Ponieważ naciecie nie jest głębokie, to rozłamanie szkła wymaga więcej wysiłku niz przy standardowym nożu. Ale uczę sie więcej pracować szczypcami.
Po rozłamaniu krawędzie są czysciutkie i proste.


Jendrku - takie rzeczy również wychodzą bez problemu z Nikkenem. Trzeba tylko delikatniej działać nim na szkło jak pewnie sam zauważyłeć.
BTW - masz może jakąś foteczkę tej Twojej nowej bestii? Różni sie jakoś zasadniczo (kształtem, ceną, cokolwiekiem innego rodzaju) od Nikusia?
Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 20:29 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Macie rację każdy nóż ma swoje zalety i wady, tak prawdę powiedziawszy. Uważam iż posiadanie dwóch trzech noży profesjonalnych w zupełności wystarcza do naszych prac. Ale jeżeli ktoś uważa że mój kolega ma BMW i ja muszę mieć to nic innego tylko należy kupić. Istnieje wówczas pytanie czy rzeczywiście te BMW to dobra maszyna. Przecież tak samo tnie i efekt jest taki sam- przecięte szkło. Nikt mnie nie przekona, że za markę płaci się mniej. Po prostu jak ktoś zdobył renomę to z tego korzysta, a czy to jest lepsze to jest wiele wątków że nie.
Pozdrowienia kolorowe śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, o 11:17 
Offline

Dołączył(a): 3 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1083
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam,
Ja jeszcze żadnym "Nikusiem" nie miałem okazji nic pochlastać, więc nawet trudno mi powiedzieć, czy to jest jazda w pierwszej klasie :P
za to na pewno mogę powiedzieć, że duże znaczenie ma siła nacisku, którą musimy sami sobie dopasować i nawet przy zwykłym nożyku choćby takim jakim tnę (niemiecki za 80zł) ma to duże znaczenie :!:
powtórnie przypomniał nam o tym fagonio
i za to mu dzięki :-)
pozdrowionka,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, o 13:40 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
albert235 napisał(a):
Macie rację każdy nóż ma swoje zalety i wady, tak prawdę powiedziawszy. Uważam iż posiadanie dwóch trzech noży profesjonalnych w zupełności wystarcza do naszych prac. Ale jeżeli ktoś uważa że mój kolega ma BMW i ja muszę mieć to nic innego tylko należy kupić. Istnieje wówczas pytanie czy rzeczywiście te BMW to dobra maszyna. Przecież tak samo tnie i efekt jest taki sam- przecięte szkło. Nikt mnie nie przekona, że za markę płaci się mniej. Po prostu jak ktoś zdobył renomę to z tego korzysta, a czy to jest lepsze to jest wiele wątków że nie.
Pozdrowienia kolorowe śle Albert



semikolon napisał(a):
Witam,
Ja jeszcze żadnym "Nikusiem" nie miałem okazji nic pochlastać, więc nawet trudno mi powiedzieć, czy to jest jazda w pierwszej klasie
za to na pewno mogę powiedzieć, że duże znaczenie ma siła nacisku, którą musimy sami sobie dopasować i nawet przy zwykłym nożyku choćby takim jakim tnę (niemiecki za 80zł) ma to duże znaczenie
powtórnie przypomniał nam o tym fagonio
i za to mu dzięki
pozdrowionka,



Cel uświęca sierotki :-)
Tak jak piszecie panowie. Przyłączam się w stu procentach. Nie ma potrzeby sugerować, że najładniejsze witraże powstają wtedy, jak tniemy Nikkenem, lutujemy najnowszym modelem Wellerki i Wspomagamy się wyłącznie topnikiem Rothenbegera jakkolwiek się to pisze. Mało tego - jeśli nie użyjemy patyny Provetro, to i tak się wszystko poknoci.
Również jestem daleki od takich przekonań. Można to robić o wiele taniej, a równie efektownie.
Jednak ideą tego forum, jest dzielenie się doświadczeniem, oraz wymianą poglądów na temat między innymi narzędzi. W związku z tym, kiedy padają nazwy firm, nie jest to szpan, ani reklama, ani broń Boże wykładnik poziomu zaawansowania. Dzięki temu wszyscy wiemy więcej jeśli tylko chcemy wiedzieć. Często używam przedmiotów wymienionych powyżej marek i mogę się podzielić z ludźmi, którzy używają czegoś innego. Być może to coś jest lepsze, tańsze i wygodniejsze, niż to, czym pracuję.
Przynajmniej ja tak to widzę.

Przy okazji, chciałbym nadmienić, że wyszedł mi pierwszy chyba w życiu elaborat. Nie wiem, czy to sukces, czy tylko spam, ale i tak jestem dumny, ze stworzonego właśnie dzieła. I tego rodzaju dumy, życzę wszystkim, z każdym ukończonym dziełem. :-)
Pozdrawiam serdecznie.:-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, o 17:46 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2009, o 02:00
Posty: 222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Ja ciągle tnę diamentem... Właściwie to nie muszę zmieniać noża bo diament tnie i jest OK, ale "dzieci się ze mnie śmieją" to pewnie w końcu pójdę z duchem czasu i kupie jakiś nóż olejowy :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sierpnia 2009, o 18:38 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam serdecznie. Rzeczywiście to co piszesz jest 200% prawdą. Życzę powodzenia w dalszej twórczości.
Kolorowe pozdrowienia śle Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO