Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 29 marca 2024, o 01:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2010, o 23:11 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2010, o 23:49 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dla ułatwienia zrozumienia wszystkiego, podaję stronę, to nie znaczy, że akurat taka jest dobra. Takiego typu polerek jest mnóstwo
http://www.otopr.pl/pr/lakier-lsniacy-s ... ,1475.html
Zaletą wszystkich jest płynna regulacja
blokowanie przycisku włącz wyłącz
możliwość mocowania w imadle
tarcza gumowa
tarcza na rzepy
tarcza z włosia długiego-kiedyś były stosowane ze skóry baraniej
tarczki różnego rodzaju i kalibru
tarcze ścierne papier i wiele innych specyjałów do tego typu szlifierek.
Praca takimi szlifierkami to radocha, krótki czas wygładzania i doprowadzania do połysku i. t. d.
Prostota obsługi
Łatwa dostępność w trudnych miejscach i. t. d.
Maszyny innego typu to znaczy przemysłowe kosztują ho, ho są bardzo ciężkie i duże, n. p. jak polerowanie soczewek, czy szkieł optycznych.
Pamiętam jeszcze ze szkoły jak do polerowania używaliśmy pasty do zębów NIVEA.
Wiem również, że do polerowania jest używany talk. W zasadzie to wszystko co jest rozdrobnione go granulacji 400mikronów można używać do polerki szkła nawet rozdrobnionym szkłem można polerować szkło.
Może niepotrzebnie to piszę ale chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości jakie istnieją dla osób już wiedzących co nieco na temat polerowania.
Większą wiedzę można uzyskać w bibliotekach publicznych lub naukowych typu AGH
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2010, o 00:33 
Offline

Dołączył(a): 27 grudnia 2009, o 02:00
Posty: 285
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2010, o 09:51 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Albert jak utrzymać taką ciężką krowę. MAm gdzieś link do polerowania rećznego przy pomocy papierów + woda. Są tam filmiki pokazujące polerowanie rysy na lustrze.
Polerka jednak jest mała i to jest jej zaletą bo wierz mi ciężko jest polerować tak ciężkim narzędziem. Kiedyś gdy polerowałem odlewy z tworzywa to szlifierkę kątową mocowałem na stałe na stole . Miałem wtedy 2 ręce do dyspozycji - bo element był mały. Co innego duże powierzchnie: jak blachy na samochodzie.
Dla mnie dalej jest problemem przeszlifować wewnętrzną krawędź luku o średnicy powiedzmy 2 cm.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2010, o 19:05 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Trebor wszystko się zgadza tylko czytaj uważnie, ja podałem przykład.
Natomiast ja nie kazałem nikomu kupować "takiej krowy". Osobiście nie posiadam żadnego problemu z polerowaniem nawet szyjki o średnicy 1cm. Dlaczego- dlatego ponieważ mam specjalną szlifiereczkę o wadze 0.65kg z wymiennymi grotami jakie tylko mi potrzebne i sobie się bawię. Największy filc do polerowania ma średnice 15mm, natomiast najmniejszy 0.8mm. Poza tym można używać różnego rodzaju wiertełek dentystycznych. Prędkość obrotowa mego maleństwa ma zakres od 500 do 35 000obr/min. Poza tym posiada wałek giętki dł. 1,2m wraz z uchwytem do precyzyjnych prac. Koszt takiego cudeńka wynosi ok 200zł PLN.
Nam się wydaje, że wszystko wiemy ale tak nie jest ja cały czas się uczę nadal.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 13:45 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Pozwólcie, że rozwinę.
Albertowi chodzi o szlifierkę precyzyjną.
Taką jak ta: http://swiatnarzedzi.pl//index.php?prod ... _content=6
Jeśli potrzebujesz wypasioną i niezawodną, to polecam "dremela", ale to dość duży wydatek jak na urządzenie, które niewiele będzie pracowało. Ja używam zwykłego "budgeta" i przez długi okres wykorzystywałem go do szlifowania szkła zamiast cristalla. Chodzi do dziś i grzecznie się sprawuje. Dostałem w komplecie walizeczkę, którą teraz z powodzeniem wykorzystuję do transportowania noża, lutownicy i innych rytyntów, stojak do zawieszania szlifierki podczas pracy z przewodem elastycznym, tenże przewód elastyczny i komplet końcówek włącznie z filcowymi. Końcówki raczej mizernej jakości, ale te których potrzebowałem kupiłem osobno. Cena tej szlifierki - 70zł (promocja).
Jeśli chodzi o końcówki - odradzam kupno ładnie wyglądających komplecików (najczęściej badziewie). Najlepsze wyjście to kupno pojedynczych sztuk (lepszych niż Dremel nie spotkałem) dostępnych w marketach na specjalnych wieszakach obok elektronarzędzi.
Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 19:02 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Witam. Tak Mati to jest coś podobnego co pokazałeś ale nie takiej firmy. Natomiast tych elementów do obróbki to jest oj oj i jeszcze trochę.
Do frezowania, grawerowania, polerowania i drobniejszych spraw takie toto jest czymś przydatnym a zarazem fantastycznym do drobnych sprawunków ze szkłem.
Natomiast gdy chcę coś polerować większego to biorę "krowę" i jadę po całości.

A drobnicę rzędu grochu można trzymać w dwóch paluszkach i polerować bez obawy, że poobdzieram sobie naskórek na palcach.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2010, o 20:15 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 2070
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 1 time
Panowie, Mam takie 2 szt. Wiszą u sufitu. Zgubiłem tylko gdzieś jedno z mocowań wierteł. Zastanawiam się czy kupić nową, czy może gdzieś dostanę jako część zamienną.
Co do przewodu giętkiego to mam 2 x 1,2. Kiedyś miałem krótszy - dla mnie wygodniejszy, ale nie mogę dostać takiego, a poza tym średnice mocowań s.ą rożne i ostatnie 2 , które kupiłem są większej średnicy, więc musiałem kombinować by mogły pracować w komplecie. Nie używam tego do szlifowania, bo nie wiem gdzie mógłbym kupić te wkładki filcowe w większej ilości.

_________________
Drzwi muz są otwarte - ale nie każdy może wejść do krainy sztuki.

pozdrowienia Trebor. :lol:
Moje wypociny znajdziecie tu: www.zakrecona-galeria.pl
i tu: www.zakrecona-galeria.pl/galeria


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 stycznia 2010, o 11:53 
Offline

Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, o 02:00
Posty: 399
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Albert - dokładnie tak jak mówisz - to urządzenie nie raz już mnie wybawiło z opresji. Zakres prac jaki można tym wykonać jest na prawdę ogromny. Od szlifowania, cięcia, wiercenia po frezowanie, grawerowanie, polerowanie, czyszczenie... długo można by wymieniać. Oczywiście służy do obróbki drobnych rzeczy. Firma nie jest tak istotna. Ważniejsze wyposażenie (np. wspomniany giętki przewód) i moc urządzenia. Mój egzemplarz ma 135W i do prac, które wykonuję spokojnie starcza. Jeśli będzie większa - tylko się cieszyć. :-)

Trebor - W sprawie mocowania musiałbyś się zwrócić do producenta, ale jeśli to mało znana firma, mogą być problemy. Wkładki (końcówki) kupisz w marketach. Tak jak pisałem - sprawdź obok elektronarzędzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 stycznia 2010, o 20:04 
Offline

Dołączył(a): 23 listopada 2008, o 02:00
Posty: 1222
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
No szanowny koleżko widzisz sam nie wiesz co masz, to znaczy, że za dużo masz-hi hi.
Trebor, tak jak pisał Mati u producenta lub w marketach tam gdzie ją nabywałeś. Nic dodać nic ująć.
Pozdrawiam Albert


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO