Forum miłośników witraży

Odkrywamy świat witraży. Forum witrażowe założone przez easy-Art. Techniki i narzędzia witrażowe. Wystawy witrażu, wernisaże. Szkolenia witrażowe. Centrum wymiany wiedzy i doświadczeń.
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 06:14 
Offline

Dołączył(a): 2 września 2007, o 02:00
Posty: 143
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Cóz Dawid nie bylo mnie na tych warsztatach ale jedno Ci powiem....... film zaparł mi dech... hihihi super.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 11:49 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 1044
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Nareszcie filmowiec zbilżył się do doskonałości.
W poprzednich filmach optyka kamery nie mogła okiełznać "browarowej" wibracji ręki filmowca :lol: .
Teraz mogę nawet powiedzieć, że prawie już tam byłem. ;)
Takie filmy powinieneś pokazywać na drugi dzień po warsztatach, no może na trzeci.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 12:17 
Offline

Dołączył(a): 6 listopada 2007, o 02:00
Posty: 8
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Niesamowity! Chcę znów tam być... Pani Zosia na koniec i te nasze szczęśliwe, dumne gęby... Mistrzostwo świata !!! :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 14:39 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2007, o 02:00
Posty: 84
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dawid,
co Ty z anmi robisz... Ja tego nie mogę oglądać bo emocje jakie towarzyszą to tak jakbym gdzieś wyleciała w kosmos... :shock:

Łezka Pani Zosi wywołała u mnie wręcz potok łez wzruszenia i dumy. A ja jestem w pracy, klienci będą się wypytywać czy mnie przypadkiem z roboty nie wyrzucili.

A na poważnie. Filmik jest bombowy. Znowu mozemy raz na jakiś czas poczuć to co się działo jak byliśmy u bram piekieł. A co czuliśmy???

WOLNOŚĆ, RADOŚĆ, NIEWYPOWIEDZIANE SZCZĘŚCIE... POTEM DUMĘ, WDZIĘCZNOŚĆ INWESTORA ( :P ) I ŻAL ŻE TE TRZY DNI MINĘŁY JAK Z BICZA STRZELIŁ...

pozdrawiam wszystkich warszatowiczów a Dawida, Micha i Adasia ściskam dodatkowo w pasie czule... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2008, o 22:25 
Offline

Dołączył(a): 26 kwietnia 2008, o 02:00
Posty: 6
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Wow! jeśli taki jest pierwszy film, to jaki bedzie ten drugi??
A tak w ogóle to nie zgadzam się na żaden SYMBOL - bo to przecież nasze emocje, nasze uczucia, namacalni Embarassed ludzie z krwi i kości, nasze radosci i satysfakcja z dzieła mniejszego lub wiekszego, nowe kontakty i przyjaźnie. I to jest, myslę, dla nas najfajniejsze. W każdym razie dla mnie.
Nie wiem tylko, i zastanawiam się, czy dyrygent i pozostali członkowie dyrekcji dopasowali utwór do warsztatów, czy też nas i warsztaty do utworu - ha,ha :lol:
A poza tym to nie jest EASY Art, tylko WONDERFUL Art, a co!
Dawid, Michu i Adam - wielkie dzięki!
Pozdrawiam warsztatowiczów i forumowiczów i Panią Zosię
Małgorzata


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2008, o 20:54 
Offline

Dołączył(a): 20 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 210
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Film nr 1 obejrzałam. Cay czas w głowie mi mruczało, że znam to podwórko, znam tę salę, że za tym stołem było moje miejsce.
Wiem, było Wam super, to widać w łzie pani Zosi. Zazdroszczę. To piękne chwile.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 21:30 
Offline

Dołączył(a): 13 lutego 2008, o 02:00
Posty: 235
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
to taka baśń: za górami , za rzekami, po schodach, i trochę w podziemiach.
i my, krasnoludy, wycinamy nasze dzieła.
dzięki za taką piękną opowieść, bo tak było!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2008, o 21:25 
Offline

Dołączył(a): 9 stycznia 2008, o 02:00
Posty: 83
Podziękował : 0 time
Otrzymał podziękowań: 0 time
Dyrygent zaprosił do dyskusji, ale w okresie matur odpowiedniejsza wydawała mi się, pobieżna co prawda, ale analiza utworu.
W pierwszej części utworu zostajemy po łebkach wprowadzeni w historię życia podmiotu lirycznego, którym jest autor Dawid. Autor posiada brata Adama. Pełne pierwotnych znaczeń imię brata sugeruje nam, że utwór dotyczy problematyki związanej z istotą człowieczeństwa, bytu ludzkiego w duchowym wymiarze, poszukiwania i „dotykania Boga”. Prehistoryczne przemierzanie świata przez braci wieńczy spotkanie upadłego anioła. Jego lśniąca w słońcu zbroja świadczy o bojowym posłannictwie i determinacji. Demon szepcze do braci, co w zestawieniu z jego rynsztunkiem podkreśla grozę spotkania i nieodwołalność jego zaleceń. Bracia nie mają wyboru. Pod groźbą utraty duszy muszą powiedzieć OK i przystępują do tworzenia warsztatów. Mimo troski o zadowolenie przyszłych warsztatowiczów w wypowiedzi autora pojawia się nuta abnegacji. Warsztaty stają się faktem dokonanym. I tu niespodzianka. Napotkany przez braci anioł pojawia się osobiście na spotkaniu jako jeden z prowadzących. Uczestniczy warsztatów nie wiedzą, że ujawniając swoje szklane zainteresowania zostają namierzeni przez demona jako następni do odstrzału. Anioł, za wiedzą braci, podstępnie karmi swych przyszłych poddanych potrawą sporządzoną z tajemniczej bestii. Jej spożycie szybko rozmiękcza adeptów witrażownictwa. Deklarują chęć dalszej pracy. Można się domyślać, że w przyszłości ci ludzie zostaną postawieni pod ścianą przez demona, który już w trakcie warsztatów przejawia tendencje do opie…. – chęci dominacji. Końcowy fragment utworu jest niepokojący przez swą dychotomię. Wielkość zła wolności, niezależności i radości życia pojmowanej jako róbta co chceta, lekceważący stosunek do konwenansów oraz wyłamywanie się z tradycją przypisanych ról zostały już wystarczająco obnażone w ogólnopolskich dyskusjach. Nie warto się więc powtarzać. Utwór nie powinien być rozpowszechniany w medium publicznym ze względu na możliwość infekowania niebezpiecznymi ideami kobiet i mężczyzn, matek i ojców, babć i dziadków, czynnych zawodowo i bezrobotnych, emerytów i rencistów, rudych, wysokich i wszystkich innych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
SitemapIndex SitemapIndex
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group Nasz Senior - serwis internetowy dla seniorów
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO